Pumpa ili tps

Autor Zlac, Rujan 08, 2019, 17:23:04

« natrag - naprijed »

Zlac

https://youtu.be/d8OpcgkXJ_8
Pitanje pumpa ili tps..
Ne dogada mi se cesto tu i tam..

VUCIBATINA

Nisan strucan al nevirujem da pumpa moze dizati okretaje, razumim da je zacepljena ili pokvarena pa padaju, al da skacu prije bi reka da je to tps
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

agolac

Ne vidim šta fali tvom motoru, osim što kad naglo pustiš gas padne pre nisko s okretajima. Kad si zadnji put radio sinhronizacije?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Zlac

Nisam nista dirao od kad sam ga uzeo jedino sam zamjenio filter goriva na pumpi..

agolac

Citat: Zlac  u Rujan 08, 2019, 17:47:00
Nisam nista dirao od kad sam ga uzeo jedino sam zamjenio filter goriva na pumpi..

Drugi put na servisu nek ti ga sinhroniziraju. Ne vidim šta radiš s ručicom gasa ali meni sve ostalo izgleda normalno...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Zlac

Citat: agolac  u Rujan 08, 2019, 18:25:19
Drugi put na servisu nek ti ga sinhroniziraju. Ne vidim šta radiš s ručicom gasa ali meni sve ostalo izgleda normalno...
nista specijalno drzim gas 2-3 soma pa ga pustim padne na 800 okretaja i onda se sam vrati na 1200.

agolac

Citat: Zlac  u Rujan 08, 2019, 18:56:43
nista specijalno drzim gas 2-3 soma pa ga pustim padne na 800 okretaja i onda se sam vrati na 1200.

Ok. Da to je jedino malo škaljivo jer postoji mogućnost da ti se ugasi. Prvo sinh TPS i Throttle body pa vidi od tamo. Koliko vidim ti  imaš K7 znači već imaš i Idle Speed Control (ISC) valve koji ti regulira idle, dakle automatika...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

To je gotovo pa normalno i dešava se na hrpi Stromova.

Sinkronizacija će vjerovatno pomoći tome, ali neznači da će to padanje okretaja nestati do kraja.

agolac

Citat: bajki  u Rujan 09, 2019, 07:02:01
To je gotovo pa normalno i dešava se na hrpi Stromova.

Sinkronizacija će vjerovatno pomoći tome, ali neznači da će to padanje okretaja nestati do kraja.

Da, neće nestati. To ISC "hvata" okretaje....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zubakis

Da li ti padaju okretaji kad se motor zagrije? Ovde je motor tek na jednoj crtici, a kenja ide normalno do 3 crtice

Zlac

Citat: zubakis  u Rujan 09, 2019, 15:55:22
Da li ti padaju okretaji kad se motor zagrije? Ovde je motor tek na jednoj crtici, a kenja ide normalno do 3 crtice
da i na toplo isto al ne tako cesto .


Josip-Sepp

Citat: Zlac  u Rujan 18, 2019, 11:14:15
jer ovo cemu mislim ovi zamjenski.
https://www.ebay.com/itm/OE-New-TPS-Throttle-Position-Sensor-13580-27G20-13580-27G21-For-Suzuki-DL650/273864398456?hash=item3fc3971678:g:wlMAAOSwUvhc66og

nemoj, jer ćeš na kraju ipak kupiti original
čini mi se da je preko Noveme negdje oko 600 kuna

i ne znam zašto se još uvijek patiš oko toga, imaš u kustošiji dobrog majstora pa mu daj da pogleda u čemu je stvar

agolac

Ne budi picajzla. Nema savršenstva. Pun gas i čepiće u uši. Dok se ne gasi ili ne šteka nema problema. :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain