Nestabilan ler gas kad je motor vruć, ali to nije sve!

Autor jeeves, Rujan 19, 2019, 21:42:43

« natrag - naprijed »

Martin

**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

jeeves

Ponovo napravio sinhronizaciju, TPS prebacuje na 1500rpm. Vratio natrag vakum cijev na IAP.
Kad mu je temperatura blizu i na 3 kockice  počinje brljaviti.


Imam spojen TRE (ona varalica da ECU misli da je uvijek u 5oj ili 4oj brzini, ne sjećam se vise) i kad je spojen, a počne brljaviti u leru i ubacimo ga u brzinu onda radi ok!? Danas ga odspojio i nastavio bi brljaviti i kad bi ga ubacio u brzinu... WTF?!

Vraćam sve nazad i probat ću zamjeniti ECU.



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Osy

Citat: jeeves  u Listopad 24, 2019, 15:32:16
Ponovo napravio sinhronizaciju, TPS prebacuje na 1500rpm. Vratio natrag vakum cijev na IAP.
Kad mu je temperatura blizu i na 3 kockice  počinje brljaviti.


Imam spojen TRE (ona varalica da ECU misli da je uvijek u 5oj ili 4oj brzini, ne sjećam se vise) i kad je spojen, a počne brljaviti u leru i ubacimo ga u brzinu onda radi ok!? Danas ga odspojio i nastavio bi brljaviti i kad bi ga ubacio u brzinu... WTF?!

Vraćam sve nazad i probat ću zamjeniti ECU.



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Jel TRE onaj derestriktor?

jeeves


Osy

Citat: jeeves  u Listopad 24, 2019, 15:35:33
Da

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
:thumbup: O novom/novijem motoru još uvijek ne razmišljaš :misli:

jeeves

Citat: Osy  u Listopad 24, 2019, 17:04:44
[emoji106] O novom/novijem motoru još uvijek ne razmišljaš :misli:
Da razmišljam/kupujem drugi ne bi se zajebavao posljednjih nekoliko tjedana s ovim.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


bajki

Citat: jeeves  u Listopad 24, 2019, 15:32:16
Kad mu je temperatura blizu i na 3 kockice  počinje brljaviti.

Vraćam sve nazad i probat ću zamjeniti ECU.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

A da negdje ne vuče falš zrak?

jeeves

Citat: bajki  u Listopad 25, 2019, 07:08:53
A da negdje ne vuče falš zrak?
Kapice na cilindrima su nove, a i cijev koja ide od cilindra do IAP senzora. Usis dobro sjeda na airbox i mašinu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Suki

...uh štob ja volio ovdje pisat u ovoj temi, davat neke savjete, prijedloge....al jbg, tudum sam :-\, samo čitam i pratim razvoj situacije :traitor:
:moto2:

098 9232180

jeeves

Citat: agolac  u Listopad 25, 2019, 07:38:43
Ima još onaj crankcase breather crijevo.
Pregledao i njega kad sam mijenjao spužvu u airboxu. Cijev izgleda ok, dobro nasjeda i obujmica je stavljena.
Pogledat ću još jednom, ali kako ta cijev može utjecati na rad u leru?

Jučer provjerio senzor temperature zraka i rashladne tekućine. Oba su unutar parametara po Service Manualu.
Skinuo i Camshaft Position senzor, nalazi se na zadnjem cilindru s desne strane i očistio ga iako nije bio nešto jako prljav.



Simptomi su uvijek isti - kad je temperatura skoro na tri crte i kad pređe počinje brljaviti u leru. Do tog trenutka radi super.
Kad dodam gas, ler se vrati u normalu, to traje oko 15-20 sekundi i onda opet isto.

Kad je odspojen vakum sa IAP senzora u leru radi savršeno. Problem je što nisam mogao dobiti napon na tom senzoru koji je u manualu. Trebao bi biti oko 2.5v, meni je oko 4.5v, ali taj senzor sam zamijenio sa DL1000 koji radi normalno i nije se ništa promijenilo.

Provjerit ću i senzor atmosferskog pritiska, nalazi se pored ECU-a i na kraju probati zamjeniti ECU.






Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

zubakis

Citat: jeeves  u Listopad 25, 2019, 08:21:14
Pregledao i njega kad sam mijenjao spužvu u airboxu. Cijev izgleda ok, dobro nasjeda i obujmica je stavljena.
Pogledat ću još jednom, ali kako ta cijev može utjecati na rad u leru?

Jučer provjerio senzor temperature zraka i rashladne tekućine. Oba su unutar parametara po Service Manualu.
Skinuo i Camshaft Position senzor, nalazi se na zadnjem cilindru s desne strane i očistio ga iako nije bio nešto jako prljav.



Simptomi su uvijek isti - kad je temperatura skoro na tri crte i kad pređe počinje brljaviti u leru. Do tog trenutka radi super.
Kad dodam gas, ler se vrati u normalu, to traje oko 15-20 sekundi i onda opet isto.

Kad je odspojen vakum sa IAP senzora u leru radi savršeno. Problem je što nisam mogao dobiti napon na tom senzoru koji je u manualu. Trebao bi biti oko 2.5v, meni je oko 4.5v, ali taj senzor sam zamijenio sa DL1000 koji radi normalno i nije se ništa promijenilo.

Provjerit ću i senzor atmosferskog pritiska, nalazi se pored ECU-a i na kraju probati zamjeniti ECU.



Nakon šta si sve rastavija i sastavija bit ćeš novi "doktor Vstom".  :)

jeeves

Konačno skontao zašto me Drlo zajebava.
Ne valja mi ECU.
Danas prebacio sa prijateljeve hiljadarke i radi ok.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Suki

:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: jeeves  u Studeni 05, 2019, 18:38:12
Konačno skontao zašto me Drlo zajebava.
Ne valja mi ECU.
Danas prebacio sa prijateljeve hiljadarke i radi ok.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Bravo, barem znaš u čemu je problem  :thumbup:
A već ćeš naći novi ili rabljeni da je ispravan.