Nestabilan ler gas kad je motor vruć, ali to nije sve!

Autor jeeves, Rujan 19, 2019, 21:42:43

« natrag - naprijed »

jeeves

Uzeo ECU iz 2008.
Poslao upit Englezu bi li mi ga prodao iako je pisalo da ne šalje van UK.
Tip pristao bez problema, poštarina s trekingom 18 funti. (Tnx Ponti!)

Stigao neki dan, spojio ga i upalio u garaži. U početku sve ok i onda počeo brljaviti ko stari kad je porasla temperatura.
Popizdio u tom trenutku...
Onda malo stao i odlučio skinuti varalicu s lamda sonde i spojio natrag sondu.

Sad je radio ok!
Čudno jer su problemi počeli prije nego je bila spojena varalica.

Jutros konačno napravio đir od 100ak km i radi normalno.
Čak su vibracije na oko 3500, koje su se pojačale nakon korigiranja smjese s Tekom na susretu, skoro nestale.
U jednom trenutku zaglavio iza autobusa nekoliko km, okretaji u 3oj do 2500 i radio je ok.

Ili je ovaj ECU bio korigiran sa Yoshbox-om ili Tekom ili je stvarno bolji nego što je bila serija prije ovoga.
Potrošnju nisam mjerio jer mi je rezervar bio polu prazan.

Vidit ću kako će se ponašati nakon malo više km.



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

agolac

Ja mislim da su ti ecu novijeg godišta bolji jer su kroz godine sigurno petljali po mapama da srede probleme  starijih godišta. To mi je nekako logično...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Kad spominjete O2 senzor, govorite o lambda sondi ili o nekom drugom senzoru? :misli:

jeeves

Citat: bajki  u Studeni 18, 2019, 08:01:11
Kad spominjete O2 senzor, govorite o lambda sondi ili o nekom drugom senzoru? :misli:

Labda sonda



jeeves

Citat: jeeves  u Studeni 17, 2019, 09:09:58
Uzeo ECU iz 2008.
Poslao upit Englezu bi li mi ga prodao iako je pisalo da ne šalje van UK.
Tip pristao bez problema, poštarina s trekingom 18 funti. (Tnx Ponti!)

Stigao neki dan, spojio ga i upalio u garaži. U početku sve ok i onda počeo brljaviti ko stari kad je porasla temperatura.
Popizdio u tom trenutku...
Onda malo stao i odlučio skinuti varalicu s lamda sonde i spojio natrag sondu.

Sad je radio ok!
Čudno jer su problemi počeli prije nego je bila spojena varalica.

Jutros konačno napravio đir od 100ak km i radi normalno.
Čak su vibracije na oko 3500, koje su se pojačale nakon korigiranja smjese s Tekom na susretu, skoro nestale.
U jednom trenutku zaglavio iza autobusa nekoliko km, okretaji u 3oj do 2500 i radio je ok.

Ili je ovaj ECU bio korigiran sa Yoshbox-om ili Tekom ili je stvarno bolji nego što je bila serija prije ovoga.
Potrošnju nisam mjerio jer mi je rezervar bio polu prazan.

Vidit ću kako će se ponašati nakon malo više km.



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Dakle...

Prekjučer mi je Agolac poslao poruku da mu pošaljem svoj stari ECU da pokuša vidjeti zbog čega ne radi kako treba.
Jučer ujutro sam pošao do garaže uzeti "stari" ECU, izvadio ga iz kutije i sasvim slučajno pogledao oznake na njemu. Gledam oznake na njemu i zadnji broj 1...kako 1 jbte, mora biti 0?! :o

I onda shvatim da sam, ne znam ni kad ni zašto, vratio natrag stari "neispravni" ECU u motor i motor radi bez greške!!! WTF???
Isčupam "neispravni" ECU, stavim novi i upalim u garaži da se ugrije i dođe do 3 crtice gdje bi motor u leru počeo brljaviti. Ništa,motor radi ok...

Pođem popodne u đir, 100km, motor radi sasvim ok.

Na 2 mjesta su bili radovi na cesti, semafori, čekanje, temp na 3 crtice, upali se ventilator, motor ok.
Vuče bez problema od 2500, nema cukanja, zatrzavanja, linearno ubrzava, dignuo ga na jednoj ravnici do 180km/h, sve ok. Jedino je mala razlika u zvuku.


Kad sam bio prebacio ECU iz prijateljevog Stroma moje staro narančasto Drlo je radilo ok, kad sam vratio svoj stari natrag nije i zato sam kupio drugi ECU.

Od te zamjene ništa drugo mijenjao ni korigirao, nije mi jasno.


Jedine 2 stvari što mi padaju na pamet su:

- u procesu vađenja i stavljanja ECU-a neka žica ili kontakt je opet ok

- vanjska temperatura, koje je sad niža, pa zbog toga ECU radi drugačije


U Medulinu je smjesa korigirana sa Tekom i motor nikad nije bolje radio, ali nakon toga su se bile pojačale vibracije na 3500, a sada tih vibracija skoro i da nema, ni sa starim ni sa novim ECU-om.

Prošli tjedan mi je Agolac poslao link na VSRI-ju u kojem piše da se štelovanje smjese ne smije raditi na vrućem motoru, a u Medulinu se palio ventilator koliko je bilo vruće, pa je možda i do toga.


I tako...
:belj: :samaranje: :cupakosu: :smajser: :kmekme:






agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Da li je ikako moguće da je to bio samo jedan rezervar lošeg goriva  :misli:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

jeeves

Citat: agolac  u Prosinac 12, 2019, 07:54:18
Da li je ikako moguće da je to bio samo jedan rezervar lošeg goriva  :misli:

Ne, proslo je kroz motor nekoliko rezervara s različitih pumpi.

agolac

Nego, sad kad si krcat dobrih procesora, možda da jednog pošalješ na testiranje u Split do Jure da mu napokon sastave motor  :smijeh: :moto2:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

jeeves

Citat: agolac  u Prosinac 12, 2019, 08:50:55
Nego, sad kad si krcat dobrih procesora, možda da jednog pošalješ na testiranje u Split do Jure da mu napokon sastave motor  :smijeh: :moto2:
Ajd ti njemu opravi njegov ECU, da vidimo što onda kaže njegov KLV [emoji6]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Mrki

Citat: jeeves  u Prosinac 12, 2019, 04:20:37

Dakle...

Prekjučer mi je Agolac poslao poruku da mu pošaljem svoj stari ECU da pokuša vidjeti zbog čega ne radi kako treba.
Jučer ujutro sam pošao do garaže uzeti "stari" ECU, izvadio ga iz kutije i sasvim slučajno pogledao oznake na njemu. Gledam oznake na njemu i zadnji broj 1...kako 1 jbte, mora biti 0?! :o

I onda shvatim da sam, ne znam ni kad ni zašto, vratio natrag stari "neispravni" ECU u motor i motor radi bez greške!!! WTF???
Isčupam "neispravni" ECU, stavim novi i upalim u garaži da se ugrije i dođe do 3 crtice gdje bi motor u leru počeo brljaviti. Ništa,motor radi ok...

Pođem popodne u đir, 100km, motor radi sasvim ok.

Na 2 mjesta su bili radovi na cesti, semafori, čekanje, temp na 3 crtice, upali se ventilator, motor ok.
Vuče bez problema od 2500, nema cukanja, zatrzavanja, linearno ubrzava, dignuo ga na jednoj ravnici do 180km/h, sve ok. Jedino je mala razlika u zvuku.


Kad sam bio prebacio ECU iz prijateljevog Stroma moje staro narančasto Drlo je radilo ok, kad sam vratio svoj stari natrag nije i zato sam kupio drugi ECU.

Od te zamjene ništa drugo mijenjao ni korigirao, nije mi jasno.


Jedine 2 stvari što mi padaju na pamet su:

- u procesu vađenja i stavljanja ECU-a neka žica ili kontakt je opet ok

- vanjska temperatura, koje je sad niža, pa zbog toga ECU radi drugačije


U Medulinu je smjesa korigirana sa Tekom i motor nikad nije bolje radio, ali nakon toga su se bile pojačale vibracije na 3500, a sada tih vibracija skoro i da nema, ni sa starim ni sa novim ECU-om.

Prošli tjedan mi je Agolac poslao link na VSRI-ju u kojem piše da se štelovanje smjese ne smije raditi na vrućem motoru, a u Medulinu se palio ventilator koliko je bilo vruće, pa je možda i do toga.


I tako...
:belj: :samaranje: :cupakosu: :smajser: :kmekme:
Ja sam iz ovog svega pročitao da imaš ECU viška :)