Prednja svjetla

Autor Black Betty, Rujan 19, 2019, 22:22:19

« natrag - naprijed »

Black Betty

Eto da i ja kažem rič dvi o svjetlima.

Kako sam ostao bez prednjih svjetla na zadnjem putovanju bio sam primoran naći neki servis da mi nešto naprave da imam svjetla da se ne pogubnim negdje.

Neki Hans je to fino odradio i ja sam imao svjetla,al kako je popravio svjetla,tri ostale stvari je sjebo...

Botun ON-OFF ne radi,Šibneš duga svitla osigurač rikne, staviš u prvu brzinu sa nogarom dole motor ostane i dalje raditi...o muko moja...

Ja sretno stignem kući pa odmah zovem svog mehaničara.Al odma mi kaže da on nebi tu niš prčkao jer nije baš vičan sa žicama.
Ok idemo dalje,zovem električara,uf, motor,svitla,nešto prespajano,nairađe nebi...

A u kurac ,bem te robijo i bem ti žicu i to  nit po nit....

A meni vrag neda mira pa ja hrabro krenem u tu avanturu...



Pretpostavka je majka zajeba

Prepostavka je majka zajeba

Black Betty

Uglavnom...

Pločica je bila puknuta pa su kontakti plesali neki ples,na start botunu se nalazi jedan bakreni klizač sa cicama,e te cice su se spustile i nisu davale kontakt,malo ih podigao,pomazio i odma skočile gori i sad lipo klize po pločici....

Pretpostavka je majka zajeba

Prepostavka je majka zajeba

VUCIBATINA

Sila napravila elektricara od tebe!    Bravo
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Špoki

Upravo se danas spremam i kod mene ovaj slučaj riješiti, ista stvar, nemam svjetla :huh: Krenem nekidan se voziti, počeo mračak i vidim nešto mi tamno ispred, stanem, pogledam, kad ono radi samo pozicija :misli: Radi sve osim svjetala i bris nazad da ne bi bilo po glavi stanovnika :) Daklem, danas Suki ajatolah vrši nadzor i asistenciju pa ćemo vidjeti o čemu se radi. Javim stanje ;)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Black Betty

Koliko imaš kilometara?

Kad sam sve to pospajao ,upalio motor i čekao da vidimo što će bit,žice se dobro zagriju.Meni se to počelo dešavati nakon obilne kiše koja me prala od Otočića do Pule,Kiša pada,žica se grije i sumljam da je zbog razlike u temperaturi došlo do puknuća te pločice,razmišljam da bi stavio još jedan bužir iznad originalnog da barem malo umanji tu razliku u temperaturi,ili stavit deblje žice pa se nebi trebalo toliko grijati.
Prepostavka je majka zajeba

gogs

Ovom Suzukiju treba bar tri generacije motora da otkloni grešku.  :bzvz:

Imao prvi model, evo sad ima i drugi....čekamo Martina  :kokice:

Špoki

Citat: Black Betty  u Rujan 20, 2019, 07:55:23
Koliko imaš kilometara?

Kad sam sve to pospajao ,upalio motor i čekao da vidimo što će bit,žice se dobro zagriju.Meni se to počelo dešavati nakon obilne kiše koja me prala od Otočića do Pule,Kiša pada,žica se grije i sumljam da je zbog razlike u temperaturi došlo do puknuća te pločice,razmišljam da bi stavio još jedan bužir iznad originalnog da barem malo umanji tu razliku u temperaturi,ili stavit deblje žice pa se nebi trebalo toliko grijati.
45tkm, nije od kiše jer se ne vozim po kiši :) osim ako me zatekne na cesti. Nije baš da lickam motor nakon svake vožnje, operem ga dvaput u sezoni i kvit. Očistit prekidač paljenja i ako bude ok ne diram dalje, ako ne pomogne to onda vidjeti onaj osigurač ispod rezervara, ispod oklopa, ne znam ni gdje točno ni što je to tak da tko zna znat će o čemu pričam. Javim situaciju ;)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Bagy

Citat: gogs  u Rujan 20, 2019, 08:25:37
Ovom Suzukiju treba bar tri generacije motora da otkloni grešku.  :bzvz:

Imao prvi model, evo sad ima i drugi....čekamo Martina  :kokice:

Imao sam na prvom modelu (kralj Alpi x 2) na 50,000 km mali problem s konektorom (kratka svjetla), a onda napravio 50,000 km - i ništa, 0 kvarova.  :bzvz:
mob: 095/573-6874

Martin

Citat: gogs  u Rujan 20, 2019, 08:25:37
Ovom Suzukiju treba bar tri generacije motora da otkloni grešku.  :bzvz:

Imao prvi model, evo sad ima i drugi....čekamo Martina  :kokice:
pu, pu, jezik pregrizo daBogda  :P
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

Špoki

Dakle, krenem do Sukija na kontrolu svjetala i vidim da rade i kratko i dugo i sve kao da se ništa nije dogodilo, slijedi wtf moment da idem ili ne, ipak sam otišao. Suki kaže svjetla ti rade, reko vidim i što sad, slijedi rastavljanje, Suki to malo sa kontak sprejem pošprica, vrati nazad i sve ok I dalje ne kužim jer znam da nisam imao svjetla nekidan kad sam se vozio
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Špoki

Al nije to sve, dok sam se vozio nekidan kad sam vidio da ne rade ni kratka ni duga nije ni na instrument tabli bio indikator za upaljena duga svjetla, ništa
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Špoki

E sad, jel zato što je motor stajao jedno vrijeme pa se nešt na prekidaču svjetla pošemerilo ili je neki fak s instalacijama, ne znam. Sad sve radi i nek ostane tako :kava:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Stjepko


Black Betty

Problem je u pločici sa kontaktima....
Prepostavka je majka zajeba

Špoki

Citat: Stjepko  u Rujan 21, 2019, 08:49:50
Mnogo ga pereš
Čak i nedovoljno, Suki je svjedok, dobio sam opomenu i kazneni bod od njega :)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!