Prednja svjetla

Autor Black Betty, Rujan 19, 2019, 22:22:19

« natrag - naprijed »

Špoki

Citat: Black Betty  u Rujan 21, 2019, 09:02:08
Problem je u pločici sa kontaktima....
Znaš sve, nadzirat ću to sad pa javim ako se nešto promjeni ;)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Stjepko

Jedino rješenje je stavit prekidač za svjetla.

Milanezi

Skoro sam prošao kroz isto sranje sa mojim L5. Polomio pločicu sa kontaktima prilikom skidanja pa morao nov prekidač da poručim i zamenim. A prekidač da bi se zamenio mora pola motora da se raskopa. Pažnja prilikom rasklapanja prekidača!!!
Za utehu mi  je da je ovo jedino prčkanje po motoru za ovih 65tkm i to mojom nepažnjom.

Branac

Citat: Bagy  u Rujan 20, 2019, 09:16:38
Imao sam na prvom modelu (kralj Alpi x 2) na 50,000 km mali problem s konektorom (kratka svjetla), a onda napravio 50,000 km - i ništa, 0 kvarova.  :bzvz:
I kod mene bio isti problem, također na kralju Alpi , na 50000 km , majstor DL /Darko Labaš/ "prebrikao" i riješio problem dok si reko keks  :thumbup: Inače, potpisujem Gogsov komentar  :ooda:  Btw. Ovo je bio ali doslovce jedini problem koji sam imao na kralju za 8 godina "braka"  :-*

Špoki

Saga se nastavlja, ne rade opet :-\ Pozicija radi, ostalo nix :huh:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Black Betty

Rekoh,rastavi sve....ako treba pomoć nazovi....
Prepostavka je majka zajeba

Špoki

Bit ćemo na vručoj liniji :smijeh:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Špoki

Evo novi momenat, elem, svjetla po novome nisu radila i trebalo je nešto napraviti oko toga. Javio sam se Bajkiju :gimme5: koji je došao i provjerio o čemu se radi. Slijedi skidanje rezervara jel je pristup nemoguć. Ustanovljeno je da nije prekidač paljenja jer je bio u full dobrom stanju što je Suki riješio i provjerio  :thumbup: i nije bilo potrebe oko njega ništa dodatno provjeravati. Nakon malo cimanja konektora lijevo ispod oplate ustanovljeno je da je došlo do oksidiranja a stopice od svjetla su izgorile. Slijedi špricanje kontakt sprejem i brikanje žice za svjetla. Nakon toga bi svjetlo :bravo: Bajki :beer:  Ovo je privremeno riješenje, ali spasonosno ;)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Bagy

To je valjda standardna boljka svih Stromova. Ajd, super da ste to riješili!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Špoki

Da, izgleda da je to najčešći kvar na Stromu, dosta njih je imalo problema sa svjetlima. Kod nekih prekidač paljenja motora a kod nekih kao kod mene oksidirale žice na konektoru.
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

bajki

Citat: Špoki  u Listopad 06, 2019, 16:12:57
Da, izgleda da je to najčešći kvar na Stromu, dosta njih je imalo problema sa svjetlima. Kod nekih prekidač paljenja motora a kod nekih kao kod mene oksidirale žice na konektoru.

Oksidirao je cijeli konektor, a stopice koje su za svjetla su izgorile. Konektor tretiran, a stopice svjetala prebrikane i sad se vozi bez brige! :)

Bagy

Citat: Špoki  u Listopad 06, 2019, 16:12:57
Da, izgleda da je to najčešći kvar na Stromu, dosta njih je imalo problema sa svjetlima. Kod nekih prekidač paljenja motora a kod nekih kao kod mene oksidirale žice na konektoru.

Eto, da i ja prijavim ovaj najčešći kvar na Stromu - na zadnjoj vožnji ostadoh bez kratkog, a bogami i dugog svjetla. Ostala samo pozicija.  :vino: Srećom, nema tu puno posla: ako nije jedan od nekoliko konektora, možda je prekidač paljenja motora...
mob: 095/573-6874

Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

bajki

Citat: Bagy  u Veljača 26, 2020, 10:55:52
Eto, da i ja prijavim ovaj najčešći kvar na Stromu - na zadnjoj vožnji ostadoh bez kratkog, a bogami i dugog svjetla. Ostala samo pozicija.  :vino: Srećom, nema tu puno posla: ako nije jedan od nekoliko konektora, možda je prekidač paljenja motora...

Kreni od prekidača. To ti je najmanje posla.

Bagy

Citat: bajki  u Veljača 26, 2020, 11:39:40
Kreni od prekidača. To ti je najmanje posla.

Ok, probat ću!  :thumbup:
mob: 095/573-6874