Ajd baci kamen ako smijes

Autor Bobi, Listopad 17, 2019, 09:59:00

« natrag - naprijed »

Bobi

Nedjelja ujutro.

Lipotica se budi druga (od dva) , i uz kavu nesto mrmlja o plavom i crvenom.

Ja kao Sevin najveci fan se pitam a gdje je bila boja...

Krmelji sami ispadaju dok do mozga dolazi da misli na Modro i Crveno jezero...

Ali draga, bura puse i nece bas bit toplo- moj neuspjesni pokusaj odvracanja od ekspedicije u nepoznato.

Ajde, ajde, sutra ionako ides nazad na sjever, ajmo. I tako pocinje poludnevna avantura dalmatinskom zagorom do Imockog. I natrag.




Bobi

Jutarnji promet u Splitu je lagan, pa preko Trilja i Ciste Provo brzo stizemo do Imockog. GPS nikad cuo za ikakva jezera u krugu od 100 kilometara. G-maps kaze jos 2 minute do destinacije. Malo kroz grad, malo ubrzo, i vec nam penzic pokazuje da se mozemo parkirat uz njegovu kucu, 2 metra do ulaza u Modro jezero park. Ulaz 30 kn, ali dobijamo grupni popust jer sam ja velik za bar trojicu, pa placamo 20.Jebeno je kad nisi ni za studentski ni za penzionerski popust.
Ja se nadam pogledu i slikama s prve vidilice, ali lipotica insistira na silasku do 9. kruga.Dalmatinski penzici nas izguravaju s vidikovca bez imalo srama i pardona. Welcome to Croatia, mother...er. Pro-tip: moto oprema nije stvorena za ovolika pjesacenja nizbrdo, a ja nisam stvoren za istu metrazu uzbrdo.
Uz nekoliko iskasljavanja, stizemo do jezera i bacamo kamen, unatoc znaku iz prvog posta.
30 min kasnije vec smo opet na vrhu, i biramo mali uski putic do male spilje u kojoj nema nista. Povratak na vrh i lipotica se odlucuje za penjanje do trdjave Topana. Lipi pogled dok dolazim sebi.
Nakon kavice u kaficu u parkicu, i zapisavanja wc-a do, opet na motor i cijelih 3 min voznje do Crvenog jezera. TU me lipotica samilosno gleda, i odustaje od spustanja. Uh. Spasen.
U voznji natrag odlucjemo stati blizu rupa u zemlji i nekih nadgrobnih spomenika. Lijepo i uredno. Za uru smo opet u Splitu, odradjenih 200-tinjak km, i ja mogu na sjever mirne duse. Eto jos malo slika

Road to Had



Modro jezero



Crveno jezero



Kloniranje uspjelo



Ali onda dobijes i 4 ove



Vidjekovac (pre-penzici)



Topana



Rupe



Rupe macro



Rupe micro



RIP



Beast



Ako ko zna sto su one rupe, neka napise. Pozdrav svima


tonciv666

Bravo Bobi štivo za uz kavicu.. [emoji482]

Suki

Lijepo :bravo:. Treba im reć da su na tabli uz zabranu bacanja kamenja :thumbdown: krivo napisali i Imocki :ooda:.
:moto2:

098 9232180

iviccaa

a bome nisu ni engleski ni njemacki natpisi tocni.  :smijeh: :smijeh:

bravo za djir.  :thumbup:

zander

Jbte treba osmero nahraniti aman zaman! :smijeh: :thumbup: :) I kako ste se svi spakovali na jedan motor???!?
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Bobi

Pa veliki motor...salim se , viska 6-oro ostavili u Imockom

Ćoso

Super...Da ja znam tako lijepo (o)pisati bacanje kamenčića u jezero već bih napisao putopis...ali ne znam :-)

Osy

Ima nas još koji ne znamo, a onaj koji zna čeka da dođem u Beograd i da malo porazgovaramo :) :samaranje: :smijeh:
Bobi, dobro to Sandra i ti odradite, tako smo počeli i Dija i ja :thumbup: :bravo:

beli

macro rupe su krški bunari ...  :beer:
(navodno kruži srednjovjekovna legenda da tko se nagne nad bunar i ugleda sebe kao u zrcalu, kad tad će imati BMWa ...  :)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Špoki

 :ebudale: ne idem tamo, ako iz ničeg drugog onda iz principa :smijeh:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Mrki

Citat: beli  u Listopad 18, 2019, 17:49:16
macro rupe su krški bunari ...  [emoji481]
(navodno kruži srednjovjekovna legenda da tko se nagne nad bunar i ugleda sebe kao u zrcalu, kad tad će imati BMWa ...  :)
Ja sam čuo priču da ako si tamo sa GSA koji ima cestovne gume da te bace unutra :)


@Bobi Odlično kao i uvijek [emoji106]

beli

da i nije legenda, tog s cestovnim gumama na GS-u bi i ja bacio ... i GSa skup s njim !  :) ... i sa gumama ...
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Saxi

Bobi legendo, svaka čast na utiscima, sa tobom je uvek inspirativno I veselo, greške nema [emoji3059]
Svaka čast [emoji4]

fatboy