Stelanje ventila gsa 2008g

Autor VUCIBATINA, Studeni 01, 2019, 15:37:19

« natrag - naprijed »

paranoid

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 26, 2020, 11:58:48
na koliko ti bude prozor kad se lampica upali?
Bude možda dva milimetra ulja pri dnu prozora...

VUCIBATINA

Neman tih problema,mozda dodje s kilometrima i godinama al zasad neman potribu nadolivati.
Sto moze bit razlog potrosnje neman pojma.

Zasto uopce pustas da se razina ulja tako nisko spusti,sto nije pametnije ako ti vec trosi ulje da ga redovito nadolivas i drzis punog,nevidim koji benifiti moze izaci iz voznje motora s minimumom ulja al vidim puno benifitia ako je na max
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

paranoid

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 26, 2020, 12:30:43
Neman tih problema,mozda dodje s kilometrima i godinama al zasad neman potribu nadolivati.
Sto moze bit razlog potrosnje neman pojma.

Zasto uopce pustas da se razina ulja tako nisko spusti,sto nije pametnije ako ti vec trosi ulje da ga redovito nadolivas i drzis punog,nevidim koji benifiti moze izaci iz voznje motora s minimumom ulja al vidim puno benifitia ako je na max
pa gdje bi završio kad bi se svako malo saginjao i provjeravao razinu ulja u prozoru i zamarao sa time... zato je BMW i izmislio senzor razine ulja... on se upali, ja nadolijem i mirna Bosna... znači da me ne bi krivo razumio... imaš dvije lampice od ulja na GSA... jedna je da je razina pala ispod dozvoljene i onda nadolijes... druga je da si ostao bez... simboli na displeju su slični ali su ipak razliciti...

Ćoso

Citat: paranoid  u Studeni 26, 2020, 12:44:18
pa gdje bi završio kad bi se svako malo saginjao i provjeravao razinu ulja u prozoru i zamarao sa time... zato je BMW i izmislio senzor razine ulja... on se upali, ja nadolijem i mirna Bosna... znači da me ne bi krivo razumio... imaš dvije lampice od ulja na GSA... jedna je da je razina pala ispod dozvoljene i onda nadolijes... druga je da si ostao bez... simboli na displeju su slični ali su ipak razliciti...
Na ovoj drugoj opciji uz lampicu čuješ i buku i vidiš dim :-)

VUCIBATINA

Ne cekam ja lampice,pravo da kazem neznan ni da ih iman.
Imam naviku svako jutro kad udjem u garazu baciti oko na ulje.
Nikad ne fali al isto uvik gledan, koliko je tesko sagniti glavu i pogledati
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Paf

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 26, 2020, 14:32:40
Ne cekam ja lampice,pravo da kazem neznan ni da ih iman.
Imam naviku svako jutro kad udjem u garazu baciti oko na ulje.
Nikad ne fali al isto uvik gledan, koliko je tesko sagniti glavu i pogledati
Ja to i ne gledam,uvik na istom mistu... u garazi...  :kava:

branimir

Citat: Ćoso  u Studeni 26, 2020, 14:20:10
Na ovoj drugoj opciji uz lampicu čuješ i buku i vidiš dim :-)
Znači i zvučni i svjetlosni signal[emoji2][emoji2][emoji2]

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk


paranoid

Citat: Ćoso  u Studeni 26, 2020, 14:20:10
Na ovoj drugoj opciji uz lampicu čuješ i buku i vidiš dim :-)
:ooda: :smijeh:

Osy

Tako je Vuci, na 10000 km ako sipam 2 deci ulja...nikad mi se nijedna lampica nije upalila, nivo uvijek držim pri vrhu
Paranoid, koliko imaš km i koje ulje sipaš?

Paf

 2 deca, paa to e cila casa, bar netribate ulje minjat... aal to Dimi za vama... nemores se izgubiti...   :)

paranoid

Citat: Osy  u Studeni 26, 2020, 22:54:47
Tako je Vuci, na 10000 km ako sipam 2 deci ulja...nikad mi se nijedna lampica nije upalila, nivo uvijek držim pri vrhu
Paranoid, koliko imaš km i koje ulje sipaš?
Kupio ga prosle godine 2019 u šestom mjesecu sa 30000tkm, na prvoj izmjeni sam sipao Ipone 15-50... kad mi se upalila lampica na 35000 onda sam promijenio komplet  ulje jer bi ga svakako mijenjao na 36000 i ulio sam Motul 15-50... na 40000 mi se ponovo upalila... I onda sam napravio veliki servis, pripremio motor za put u Hrvatsku... Gruzija-Turska-Hrvatska... došao doma sa 45000km i lampica se ponovo upalila... nadolio dva deca i sve pet... ja tu ne vidim nikakav problem... motor radi kao beba, ne dimi, niti ima kakvih problema... za zracnjaka je to normalno... samo gas momci i opušteno...  :blato:

VUCIBATINA

jel ti čađav auspuh? ventili poštelani i nema gliba i metala na magnetu čepa ulja?
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

paranoid

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 27, 2020, 10:44:45
jel ti čađav auspuh? ventili poštelani i nema gliba i metala na magnetu čepa ulja?
prijatelju moj motor je beba... sve je po PS-u... jednostavno trosi dva deca na cca 5000km i to je to... ni prvi ni zadnji zracnjak koji to radi...  :thumbup:

Osy

Citat: paranoid  u Studeni 27, 2020, 10:51:39
prijatelju moj motor je beba... sve je po PS-u... jednostavno trosi dva deca na cca 5000km i to je to... ni prvi ni zadnji zracnjak koji to radi...  :thumbup:
Istina, i Tibijev 2011 ili 2012 je trošio

Paf

 Prominite karike,oli gusce ulje,i nece trositi...a ice jos bolje...  :)