Stelanje ventila gsa 2008g

Autor VUCIBATINA, Studeni 01, 2019, 15:37:19

« natrag - naprijed »

Paf

Citat: Ponti  u Studeni 29, 2020, 20:55:01
U moje motore ide samo najbolja krv  :)  ... a ako nisi znao za stroma je preporuka 15-50  :thumbup:
To je preporuka, meni u papirima ne pise ta gradacija, al isto moze...  ;)

Ponti

Citat: Paf  u Studeni 29, 2020, 21:18:54

               To je preporuka, meni u papirima ne pise ta gradacija, al isto moze...  ;)

Promijeni papire ... 10-40 je nekada bilo, u suzuki servisu Novema u sve stromove sipaju 15-50.

Ponti

Citat: zorro  u Studeni 29, 2020, 21:07:04
..el ti misliš da on zna kakvo je to ulje uopće  :bzvz:  ..pa viš da on misli da je to ulje gusto ko hipenol  :buahaha:

A valjda zna da je crveno  :smijeh:

Paf

Citat: Ponti  u Studeni 29, 2020, 21:21:47
Promijeni papire ... 10-40 je nekada bilo, u suzuki servisu Novema u sve stromove sipaju 15-50.
Necu nista mjenjati,to su orig.papiri od ovog  novog Stroma,i izmjena e na 12.000 KM.,al bude na 10.000 bar.,to cu mozda stavljati za 4-5 godina... ,to e  kad Zorro meni kaze kolko da  pumpam gume na Stromu...ima knjiga,i tolko ide..,pa necu pumpati isto ka na njegovoj bicikleti kolko ide  :)

Ponti

Citat: Paf  u Studeni 29, 2020, 21:24:20
             Necu nista mjenjati,to su orig.papiri od ovog  novog Stroma,i izmjena e na 12.000 KM.,al bude na 10.000 bar.,to cu mozda stavljati za 4-5 godina... ,to e  kad Zorro meni kaze kolko da  pumpam gume na Stromu...ima knjiga,i tolko ide..,pa necu pumpati isto ka na njegovoj bicikleti kolko ide  :)

Pumpaj obje na 1 bar, onda nećeš imati chicken strips na gumama, da se ne sramotiš kad se nađemo  :smijeh:

Paf

Citat: Ponti  u Studeni 29, 2020, 21:46:02
Pumpaj obje na 1 bar, onda nećeš imati chicken strips na gumama, da se ne sramotiš kad se nađemo  :smijeh:
To samo ka nekidan ka sam upa u blato do kolina na Velebitu,pa sam mora ispustit napola...da bi izasa...i onda sam ope napumpa...,a ope nove gume  se malo moraju razraditi i normalno je da na njima vidis pileci odraz,al to mene ne tangira kao neke strucnjake   :)

Paf

    samo origgigi...  :)
                                       

zare


VUCIBATINA

u 2 dana lagano rješen servis by me.

prvi dan skinut rezervar, očišćen filter goriva i podmazani svi konektori pod rezervarom.
-fuel pump controller pregledan, stavljeno silikonske masti oko brtve i konektora.
-ulje u mjenjaču zamjenjeno
- ulje u kardanu zamjenjeno i kardan očišćen i podmazan

prvi put da sam preša servisni interval što je kod mene 6000km i napravija san 7500km.
u ulju od mašine vidim sitnu razliku između 6 i 7500km , nije jednako viskozno.
dok kod ulja u kardanu i mjenjaču se boja dosta razlikuje. prije bi ga izlija i bilo bi iste žućkaste boje ko novo dok je sad ovo narančasto. neznan kakvo bi bilo da poštujem manual i radim na 10 000km.

zaminija ulje u mašini i filter, na magnetnom čepu nisam naša nikakve strugotine ili prašinu.
filter zraka k&n izvađen, opran i namašćen, airbox čist.

ventili pregledani i po treći put čini mis se da ih nije trebalo dirati uopće.

svjećice sam nedavno zaminija i sad kad sam ih vadija opet primjećujem istu stvar, obe donje svjećice su crnije nego gornje
koji razlog može biti tome???
i stare su uvik takve bile,pa bi na servisu uvik okrenija gornje za donje
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Kolovoz 28, 2021, 13:02:17
u 2 dana lagano rješen servis by me.

prvi dan skinut rezervar, očišćen filter goriva i podmazani svi konektori pod rezervarom.
-fuel pump controller pregledan, stavljeno silikonske masti oko brtve i konektora.
-ulje u mjenjaču zamjenjeno
- ulje u kardanu zamjenjeno i kardan očišćen i podmazan

prvi put da sam preša servisni interval što je kod mene 6000km i napravija san 7500km.
u ulju od mašine vidim sitnu razliku između 6 i 7500km , nije jednako viskozno.
dok kod ulja u kardanu i mjenjaču se boja dosta razlikuje. prije bi ga izlija i bilo bi iste žućkaste boje ko novo dok je sad ovo narančasto. neznan kakvo bi bilo da poštujem manual i radim na 10 000km.

zaminija ulje u mašini i filter, na magnetnom čepu nisam naša nikakve strugotine ili prašinu.
filter zraka k&n izvađen, opran i namašćen, airbox čist.

ventili pregledani i po treći put čini mis se da ih nije trebalo dirati uopće.

svjećice sam nedavno zaminija i sad kad sam ih vadija opet primjećujem istu stvar, obe donje svjećice su crnije nego gornje
koji razlog može biti tome???
i stare su uvik takve bile,pa bi na servisu uvik okrenija gornje za donje
Kada su donje svjećice garave onda se kilavo voziš. Jer one rade tek iznad polovice gase.

Josip-Sepp

pitanje

na louis katalogu za gs i gsa 2008 stoje dvije vrste svjećica, jedne normalne druge iridijum

https://www.louis.eu/magazin/rund-ums-bike/bike-datenbank/bmw-r-1200-gs-adventure/0380/1960

a u uputstvima stoji da idu obje obične svjećice, iste

šta vi stavljete ?

Danijel 23

Obične svjećice, obićan/papirnati filter zraka.... sve po standardu.

VUCIBATINA

Ja sam stavio densove jer u intercarsa za 2008 gs-a daje bosch,ngk iridium u denso obicne.
Stavio te obicne i nakon 2 servisa ih bacam i stavljam nove. Nekih 30kn komad
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Danijel,hvala na odgovoru za svjecice.
Znaci vozim ko slina  i zato je crnija donja :beer: :beer:
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Kolovoz 29, 2021, 10:16:27
Ja sam stavio densove jer u intercarsa za 2008 gs-a daje bosch,ngk iridium u denso obicne.
Stavio te obicne i nakon 2 servisa ih bacam i stavljam nove. Nekih 30kn komad
Stavi vulgaris NGK i vozi po protokolu BMWa. Nema ih potrebe ranije bacat.