Turska-Velika i moćna.....2019

Autor Tintom, Prosinac 10, 2019, 13:42:12

« natrag - naprijed »

Tintom

Nakon pomnog planiranja došao je dan kretanja na put.

Zagreb-Beograd

Tintom

Žao mi je što Zander nije mogao doć da se nađemo al bit će prilike.....
Smještaj je bio super,soba odlična,posluga super.....u BG se vraćam opet jer ga želim vidjeti malo bolje.....bar 3-4 dana mislim da treba.

Nastavak slijedi  ;)

zander

Racunaj na mene  :)
A i pecaros si  :)
Bravo za pocetak putesestvija
OPENMINDED PEOPLE WANTED

fatboy


Tintom

Uopće mi neda uploadad slike , a smanjio sam ih...... zašto !?

Koji je maximum za slike koliko megabajta ?

Tintom

Zaboravih reć da smo krenuli 16.06.2019

2. Dan , Beograd-Drobeta Turnu Severin

Planirano je bilo ići Đerdapskom klisurom te obići Tvrđavu Golubac i uživati u pogledu sa Mišinog brega.....
Tvrđava Golubac baš taj dan nije radila,al nema veze bilo nam je lijepo bez obzira što nismo mogli unutra....
Poslikali par slika i krenuli dalje....bilo je užasno sparno valjda radi Dunava pa smo češće stajali.
Cesta predivna,priroda isto,asfalt dobar ne najbolji al ok.

Sljedeće je bilo stajanje kod Kapetana.......eeeeee tamo sam se kvalitetno okrijepio poslije sparne vožnje.
Vozimo se dalje do granice koja je fascinantna radi samog Dunava pa preko veeeeelike brane se vozi do Rumunjske strane.
Prilazeći granici sa laganog brijega se vidi velika kolona auti koji čekaju na prijelaz.....al ja se napravih bedast pa pičim uz njih laganini :-) pa šta bude.
Bilo nije ništa, nit je ko trubio,a niti se ko bunio(more bit da sam velik pa zato ;-)  )

Uglavnom i to obavišmo pa dalje za Drobetu.....ulazak u grad me se nije dojmio jer je djelovalo sve nekako zapušteno i staro.....

Nakon par km. gps pokazuje da smo blizu hotela.Po uputama istog skrećem desno (  i sad se sijećam kao da je jućer bilo ),a ono ulica koda smo se vratili u prošlo stoljeće......aaaaauuuuuu rekao
sam Ani opet se navigacija zgubila jer po slikama hotela to nemre tu biti ni sudskim putem. Kad ono.... evo ga u punom sjaju !!!!

Laknulo nam,a i bilo nam je taj dan dosta radi vručine i sparine.Obišli smo malo grad,svratili do Lidla po neku klopicu na brzaka, sijeli uz Dunav i uživali u pogledu i promatranju stanovnika tog grada.....


Tintom


Tintom


Tintom


Tintom


Tintom


zander

 :bravo:
Ne zameri mi, i gradic i tvrdjava su Golubac  :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Tintom

Citat: zander  u Prosinac 11, 2019, 15:20:39
:bravo:
Ne zameri mi, i gradic i tvrdjava su Golubac  :)

Ispravljeno, hvala i ne zamjeram  :thumbup:

Tintom

Dan 3. Drobeta Turnu Severin-Turda nekih 340km preko Transice

Krenuvši poslije doručka oko 8h vrijeme nije obećavalo tako da smo odmah kišnjake odijenuli i krenuli....
pred mjestom Novaci se razvedrilo kao naručeno.Dan je postao sunčan i bistar.....milina za vožnju temp. oko 20c,super.....
:moto2:

Skidamo kišnjake prije samog ulaska na Transicu . Ana uživa u krajoliku,a ja brusim fuziće po zavojima....doslovno.Toliko je dobra cesta i asfalt da od krajolika nisam puno vidio  :)
Netko se i bijelog zaželio  :buahaha:

Tintom

Dolaskom u Turdu odmah posjećujemo Lidl i idemo u hotel gdje nas dočekuje mali bucmasti u bijeloj potkošulji na recepciji.....malo se gledamo i smijemo jer nam je to neobično....nije da je bilo vruće
al tak se čovjek nosi  :smijeh:

Hotel je ok....još 4 motora su došla slovačke rege.....popio jedno 4 pive i sa Anom razmijenio još neke doživljaje s puta  :beer:

Oko 23h odosmo na spavanje jer sutra nas čeka rudnik soli i trasfagarašan  :blato: