Turska-Velika i moćna.....2019

Autor Tintom, Prosinac 10, 2019, 13:42:12

« natrag - naprijed »

Tintom

Dan 4. Turda-Ramnicu Valcea preko Transfagarašana (NAJGORI DIO PUTA ŠTO SE TIČE ASFALTA =UŽAS= )

Poslije doručka koji je bio ok....među prvima ulazimo u rudnik soli.O njemu neću puno neka slike govore....
Iz rudnika odlazimo puni pozitive na maximumu,ALI sve je bilo ok nekih 30-ak km,a onda je počelo makadam takav da sam se bojao da će mi gume izrezati(cesta u izgradnji,znaka nigdje )
nakon 20km asfalt......takav asfalt da je Ana 3 puta zaplakala (al nema rupe ne,ne,ne nego takva podmukla ulegnuća ja još nisam vidio....KOMA)
Nisam prelazio 40km /h , a kamioni prikoličari voze kao da je sve ravno....prikolica ide sim tam za metar sigurno :-X
Na Fagarašan dolazimo u 17h,a krenuli smo u 11h iz rudnika Turda.....


Tintom

I dalje traje 4. dan dolazimo na Fagarašan totalno neinformirani jer sam bio siguran da je otvoren AHAAAAAA moš mslit  :-X

Tintom

Kud sad !?!?!?!?
Obilaznim putem naravno....ima onaj film 1001 noć,a meni su umijesto noći bili 1001 kamion.Al ajde nismo klonuli duhom jer smo ipak na odmoru....
I onda nam se jaaaakoooo popravilo raspoloženje,a evo i zašto.....
2h se vozimo od ulaska na Fagarašan cestom br. 7 i ogladnimo naglo :-)
Vidjevši hrpu kamiona na parkingu te praonu za iste,ukaže se restoran.Jedva ga vidjesmo ulećem ko Marquez preko odvodnog kanala  :want: gladan ko vuk

I konobaricu pitam šta nam preporučuje , a ona će s prstom na ovo    :vino: :vino: :vino: :vino: :vino:

Tintom

Ramnicu Valcea  :bravo:

Negdje oko 20:30 h smo dohajali napokon.....jako naporan dan....

i poslije nekoliko piva slavim  :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Borko

Rudnik soli stvarno izgleda impresivno. Mogu mislit kako je uživo. :thumbup:

Tintom

5. Dan, Ramnicu Valcea-Zarnesti(u Zarnestiju spavamo)isti dan obilazak Drakulinog dvorca u Branu, a naveće u Brasov na pizzu jer smo je se zaželjeli.......   250km vožnje

Brzo dolazimo u Zarnesti koji nije daleko od Brana.Smještamo se u jednu privatnu kuću koju smo jedva našli.......mislim vidiš ju al nemožeš ući u dvorište :gimme5:

Zvonimo naravno nitko ne odgovara.....zovemo ženu i javi se ona na mob al nezna engleski baš   :kava:

Rukama i nogama preko telefona, al nejde pa nejde.... i sjeti se ona i kaže son,son english.....i prođe opet neko vrijeme dok nije sin od nekud došao....

Uglavnom ulica i broj su točni al imaju ulaz sa neke livade s druge strane kvarta :bravo: :bravo: :bravo: tak da sam jedva našao i tu drugu ulicu u koju moraš uć pa nakraju livadom jedno 70-80m

i eto nas  :kava:

Smjestimo se...smještaj nije nešto al ima lijepi pogled s balkona . Idemo u Bran kod Bram Stokera :thumbup:

Znam da na slikama ima puno mene i drage al šta ću vam ja  :) :) :) :) :)

Tintom

Predveće krećemo u Brasov.Nalazimo preko googla poznatu piceriju s najnaj ocjenama te papamo fino .... imam sliku samo pivkana.

Odjednom poćne neki hladnjikavi vjetar,a kako je picerija opasana starim zidinama i zgleda to super,al kad smo mi van izašli  :misli: :misli: :misli: :misli:  OLUJA SVIH OLUJA  :wind: :wind: :wind:

Brzo na malog al bezuspješno....čak i tuča mala opaka,hladno,mokro....UŽAS !!!!

Kišnjake ni na kraj pameti uzet.....eto nam ga na sad :kisa:

Tintom

Dan 6. Zarnesti-dvorac Peleš(Sinaia)-Bukurešt 180km

Dvorac Peleš(tko nije bio obavezno posjetiti,nešto nestvarno....više o njemu googl zna :-) Eh da , toliko drva utrošeno u unutrašnjost dvorca nisam u životu vidio ni na televizoru....nigdje....
Nas se jako dojmio....neka slike govore.Dogodilo nam se to da više nismo imali osjećaj za vrijeme,probleme,brige....ne znam kako bih to opisao.Možda s dvije riječi
putni delirij koji nas je držao do samog kraja putovanja....totalno opuštanje  :moto2:

Napomena:
karte za dvoje cca 200hrk i slikanje unutra 50hrk

Tintom

Poslije Peleša, Bukurešt...put je prošao ok .... nije neka udaljenost al vručina je učinila svoje....zakuhali smo
Upali smo u gužvu,a sunce pegla.Nisam izdržao pa sam malo kršio propise :blato:
Od ulaska u Bukurešt do hotela nam je trebalo jedno 30min.Hotel super,soba isto,uglavnom sa svime smo bili zadovoljni.Malo odmorili i u obilazak grada i na klopu krenuli predveče .
Grad je više manje ok,a centar nam je bio super.....sve puno opuštenih ljudi,bar je nama tako djelovalo,bircevi dupkom puni.

Bukurešt  :thumbup:

Tintom

7,8, Dan, Bukurešt-Burgas  350km

Dva noćenja u Burgasu , punjenje baterija prije ulaska u Tursku.
Prelaskom Rum-Bug granice stajemo da promjenimo novce u mjenjačnici.Ana kupuje hladnu cugu jer je jako vruće i sparno,kad smo popili sjedamo na motor i neće zapaliti.....
Znam da je problem u prekidaču....benzinska je u blizini pa otrčim da kupim WD40.Pošpricam,stiščem,razrađujem i uspijevam zapaliti motor al nije to,to....ništa palit ću ga direktno na ona dva šarafa ispod zica.
U Istanbulu ću to probat riješit....

Tintom

Posjet Nesebaru...
Hotel je Ana bukirala za 120 eura all inclusive, 5 obroka na dan....stvarno bagatela , hotel je super za te nofce

Tintom


Tintom

9.Dan, Burgas-Istanbul  450km

Put je prošao super sve do Istanbula,a tamo ne da je gužva, nemogu riječima opisti te rijeke automobila. 5 traka u jednom i drugom smjeru gmižu....doslovno.
Motoristi koriste desnu stranu maximalno,a to je većinom između zaštitne ograde i autiju.
Pa sam se time i ja služio maximalno ...
Ulaskom u stari dio grada(trebalo nam je 3h od ulaska u Istanbul)još veća gužva.....vrućina je bila nesnosna,motor se počeo gasiti al je prekidač proradio pa je to bar malo olakšalo stvari.
Koristio sam i najmanji prostor da prođem s motorm,a hotel je bio u pješačkoj zoni......koma.

Tintom

Hotel 300 eurića tri noćenja s doručkom ,ujedno i najskuplji na putovanju al vrijedilo je.....


Tintom