F1 greska v strom 650 2018 -da li treba da me zabrinjava ?

Autor Stile, Veljača 02, 2020, 16:36:24

« natrag - naprijed »

Stile

Pozdrav ,na dispeju mi izbaci  sa vremena na vreme F1 gresku, traje neko  vreme  pola dana,dan i posle nestane prvi put mi se pojavilo bukvalno posle predjenih samo 400 km i sutradan ujutru kad sam ga upalio nije ga bilo?? Prilikom razgovora sa dilerom receno mi je da gresku izbacuje zbog kvaliteta goriva ,mada sam sipao gorivo po celom balkanu manje vise i svuda je znalo da izbacuje tu gresku do sada sam presao preko 17hkm ,ne utice mi na rad motora i voznju nikako ,ali eto da podelim moje iskustvo i da pitam da  li neko zna vise i dali treba da resavam nesto ako uopste ima sta za resavanje?

Ćoso

F1...Brzo si vozio [emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zorro

Citat: Stile  u Veljača 02, 2020, 16:36:24
Pozdrav ,na dispeju mi izbaci  sa vremena na vreme F1 gresku, traje neko  vreme  pola dana,dan i posle nestane prvi put mi se pojavilo bukvalno posle predjenih samo 400 km i sutradan ujutru kad sam ga upalio nije ga bilo?? Prilikom razgovora sa dilerom receno mi je da gresku izbacuje zbog kvaliteta goriva ,mada sam sipao gorivo po celom balkanu manje vise i svuda je znalo da izbacuje tu gresku do sada sam presao preko 17hkm ,ne utice mi na rad motora i voznju nikako ,ali eto da podelim moje iskustvo i da pitam da  li neko zna vise i dali treba da resavam nesto ako uopste ima sta za resavanje?
FI (i) je greška
Kad se to pojavi znači da nekakav problem ima..čim ti ne zagasi motor znači da problem nije velik
Da bi dobio točan KOD greške..potrebno je da s lijeve strane sjedala nađeš jedan konektor na kojemu trebaš prebrikati 2 kontakta..i tada na displeju gdje ti sad pokazuje F1 pokazat će ti točnije koja je greška..nor:

C14 - THROTTLE POSITION SENSOR

C15 - ENGINE COOLANT TEMPERATURE SENSOR

C21 - INTAKE AIR TEMPERATURE SENSOR

C22 - ATMOSPHERIC PRESSURE SENSOR

C23 - TIPOVER SENSOR

C24 - IGNITION SIGNAL #1

C25 - IGNITION SIGNAL #2

C26 - IGNITION SIGNAL #3

C27 - IGNITION SIGNAL #4

C28 - SECONDARY THROTTLE VALVE ACTUATOR

C29 - SECONDARY THROTTLE POSITION SENSOR

C30 - SECONDARY THROTTLE CONTROL UNIT

C31 - GEAR POSITION SENSOR

C32 - INJECTOR SIGNAL #1

C33 - INJECTOR SIGNAL #2

C34 - INJECTOR SIGNAL #3

C35 - INJECTOR SIGNAL #4

C41 - FUEL PUMP CONTROL SYSTEM

C42 - IGNITION SWITCH SIGNAL

C46 - EXHAUST CONTROL VALVE ACTUATOR (1000 ONLY)

BTW mislim da ima ovje na forumu mao detaljnija procedura ovog što sam ti napisao pa potraži malo
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stile

Danas sam napravio spoj za dijagonstiku i izbacio mi je c32 ?

bajki

Neznam koji motor točno voziš, ali po manualu kaže da ili je greška u ožićenju do injektora, ili nevalja injektor ili je kompjuter u kvaru.

Treba napraviti ispitivanje ommetrom i voltmetrom.

Ja bi prvo provjerio konektore i spojeve, da nije neki oksidirao.

Stile

motor je v strom 650 2018 jos je u garanciji gresku prijavljuje sa vrmena na vreme ne uvek?

bajki

Reklamiraj to onda u servisu, nema veze što je prolazno.

zorro

Citat: Stile  u Veljača 06, 2020, 11:47:39
motor je v strom 650 2018 jos je u garanciji gresku prijavljuje sa vrmena na vreme ne uvek?
Probaj promjeniti benzinsku na kojoj točiš gorivo  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: