Koje LEDice odabrati?

Autor Bagy, Svibanj 19, 2020, 12:05:56

« natrag - naprijed »

Bagy

S obzirom na katastrofalno loša originalna glavna svijetla odlučio sam ih zamijeniti Led svijetlima. Zanimaju me vaša iskustva i preporuke u vezi te zamjene (Stromovi 1. generacije). Koje specifikacije moraju zadovoljiti, pasivno ili aktivno hlađenje...?

Pročitao sam i ostale teme glede te LEDizacije, ima skupljih i jeftinijih rješenja. Koje LEDice ste ugradili i zadovoljni ste s njima, a da nisu u cjenovnoj klasi kao one IPF marke – može neki link?

O maglenkama ću naknadno...  :)
mob: 095/573-6874

Špoki

Jesi za početak probao samo promijeniti sa nekom boljom i kvalitetnijom žaruljom tipa Osram cool blue ili nešto tako? Nije da te odgovaram, ali probaj s tim za početak.
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

bansi

Na bivši motor Triumph Tiger ugradio OSRAM led.Bio zadovoljan od samog osvjetljenja do snopa svjetlosti sve bilo OK ;)

Bagy

Citat: Špoki  u Svibanj 19, 2020, 14:00:35
Jesi za početak probao samo promijeniti sa nekom boljom i kvalitetnijom žaruljom tipa Osram cool blue ili nešto tako? Nije da te odgovaram, ali probaj s tim za početak.

I to mi je palo na pamet...  :thumbup:


Citat: bansi  u Svibanj 19, 2020, 14:03:35
Na bivši motor Triumph Tiger ugradio OSRAM led.Bio zadovoljan od samog osvjetljenja do snopa svjetlosti sve bilo OK ;)


Da nisu ovakve možda?  :misli:

https://www.mk-led.hr/shop/osram-ledriving-hl-h4-gen2/

To mi je kak se veli - malo tuu mač...
mob: 095/573-6874

bansi

Da kod Maria Kerduma sam to i radio.
A gle nemreš bit jeben a da ti ne uđe, to zaboravi ;)

zare

Jesi vidio kod Gogsa sad kad ste išli do mora, imam ih i ja, sve preporuke 👍

Osy

Jeftinija solucija su Osram ili Philips žarulje...progledati ćeš  :thumbup: Imao na Klajvu Cool blue, razlika drastična

bansi

Ja imam negdje u garaži dvije H7 Osram blue što su dolazile tvornički u novom Tigeru. Ak ti pašu svrati probat ;)

damjandugi

Citat: Bagy  u Svibanj 19, 2020, 14:17:35
I to mi je palo na pamet...  :thumbup:



Da nisu ovakve možda?  :misli:

https://www.mk-led.hr/shop/osram-ledriving-hl-h4-gen2/


To mi je kak se veli - malo tuu mač...

Piše da su samo za off road. Nemaju homologaciju.Nisu legalne. :misli:
Zato jih ja nisam ni htio staviti.

Ćoso

Citat: bansi  u Svibanj 19, 2020, 14:34:20
Ja imam negdje u garaži dvije H7 Osram blue što su dolazile tvornički u novom Tigeru. Ak ti pašu svrati probat ;)
Mislim da Strom ima H4


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

bansi

Citat: Ćoso  u Svibanj 19, 2020, 16:33:01
Mislim da Strom ima H4


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Da i meni se čini koliko me sjećanje služi

Bagy

Citat: zare  u Svibanj 19, 2020, 14:19:51
Jesi vidio kod Gogsa sad kad ste išli do mora, imam ih i ja, sve preporuke 👍

Kad se voziš s Gogsom možeš mu samo u tablicu gledat!  :ooda: Al sam zato jako dobro vidio onaj crveni nosač zrakoplova iza sebe!   ;)

Citat: bansi  u Svibanj 19, 2020, 14:34:20
Ja imam negdje u garaži dvije H7 Osram blue što su dolazile tvornički u novom Tigeru. Ak ti pašu svrati probat ;)

Hvala ti na ponudi, ali mali Strom 1. generacije ima H4!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Kierran

Ugradnja releja na svjetla je poboljšaa situaciju kod mene...ima tema na forumu pa malo pronjuškaj. :thumbup:

Danijel 23

Citat: Bagy  u Svibanj 19, 2020, 12:05:56
S obzirom na katastrofalno loša originalna glavna svijetla odlučio sam ih zamijeniti Led svijetlima. Zanimaju me vaša iskustva i preporuke u vezi te zamjene (Stromovi 1. generacije). Koje specifikacije moraju zadovoljiti, pasivno ili aktivno hlađenje...?

Pročitao sam i ostale teme glede te LEDizacije, ima skupljih i jeftinijih rješenja. Koje LEDice ste ugradili i zadovoljni ste s njima, a da nisu u cjenovnoj klasi kao one IPF marke – može neki link?

O maglenkama ću naknadno...  :)
Strom da ima loša scijetla, a kaj onda ima GS?  :misli: Petrolejku? :smijeh:

agolac

Mene s IPF još nitko na tehničkom nije pitao "da li je to original" ili "skidaj to". Uzmi i to u obzir. Džaba jeftini led ako te odmah skuže da rušiš ptice s neba :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain