Boosterplug

Autor Fantom, Lipanj 10, 2020, 18:43:18

« natrag - naprijed »

Fantom

Pozdrav narodu i narodnostima  :vino:
Vec duze vrijeme kada je toplo napolju imam zatrzavanje oko 3500 - 4000 obrtaja ili u jednolicnoj gradskoj voznji. Kada je hladno sve za 10.
Posto nisam htio platiti ovim deracima koze u dyno centru 5-7000 kuna za remapiranje ecu ili power comander odlucio sam uzeti ovaj booster plug.
Vidim da je dosta raje zadovoljno, a i nije neka lova 1100 kuna.
Problem je generalno sto svi danasnji motori zbog jebenih eu normi o zagadjivanju imaju siromasne smjese i ovaj boosterplug laze ecu da je vani hladnije i samim tim ecu salje vise goriva.
Nakon sto probam cudo javim jeli ok.



Mrki

Sada će ti Agolac reći šta misli o tome :)

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk


Fantom

Sta god kaze sila zakon mijenja  :-X
Lars koji stoji iza ove price objavio je i knjigu o napajanju motora i nakon 20 godina staza valjda zna svoj posao.
Knjigu je postavio na oficijalnu stranicu za besplatan download.
Iskreno meni je za kupovinu bila dovoljna pozitivna recenzija raje kojima je "ni iz dzepa ni u dzep" sto ce pohvaliti ovaj proizvod.
To sto ce potrosnja biti malo veca a u nekim slucajevima je i nepromjenjena meni licno ne prestavlja problem.
Navodno nakon ugradnje motor se i manje grije.
Na naglo opustanje gasa ublazuje se efekat motorne kocnice po kojim su v twin poznati.
Eliminise ili smanjuje pucanje u izduvu nakon opustanja gasa.
Da mi je blizu neko sa yoshi ili teka da mi nastela mape za neku razumnu cijenu nebi ni ja trebao ovu eskurziju.

Danijel 23


agolac

Nego šta nisi ti rekao da je tvoj već nakrcan gorivom od yoshiranja i da troši ko dva stroma? Previše benzine je također loše za motor.
Kad bi tuning bio tako jednostavan s generičkim komadićem elektronike... A i ima već tema o ovome, sve rečeno. Javi utiske.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Nije moj nikad yosiran ni nakrcan gorivom. Potrosnja mi je 6-7 litara i ne mazim ga po gasu nikad osim po gradu. Kad sam tek uzeo motor imao je ono klasicno zatrzavanje na ca 2500 obrtaja. Odma su mi malo tu podebljali smjesu i sve je bilo ok dok nisam stavio pipercross filter i Leovinche izduve. U stvari i tada je bilo super jer je bilo hladno. Cim je otoplilo pojavio se ovaj problem. Kontaktirao sam ovog Larsa i objasnio mu simptome i kaze lik da ce mi boosterplug definitivno rijesiti problem i da je do sada sirom svijeta samo za sv i dl prodao preko 5000 komada. Kaze ako nepomogne vrati saljem lovu nazad. Pored toga dozivotna garancija na proizvod. Jebiga morao sam nesto uraditi ovi dyno maheri kao da suho zlato sipaju u ECU, a ne jebene brojeve.
Javim utiske  :beer:

agolac

imho, bolje da si kupio FI tune pro, skopčao ga i promjenio malo dio koji ti šteka.

https://www.healtech-electronics.com/products/fit/


By default, all cells have a 0 value (shown with dark grey color). Cells with zero
value do not change the fueling in any way. Increase the value to add more
fuel at the selected TPS/RPM range, decrease the value to make the AFR (AirFuel Ratio) leaner in the specific area. The values are also differentiated by red
and blue color gradients.

Dakle možeš sve pustiti nula osim onog dijela koji ti smeta, pa malo podigneš i vidiš da li je bolje...

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Hvala za savjet. Gledao sam i ovaj FI Tune pro ali mi se cinilo malo komplikovano.
Vidit cu kako ovaj hepek fercera ako nebude ok vratim pa probam sa ovim FI tune pro. Moram nesto uraditi. Naj bezbolnije bi bilo da svratim do tebe i tebi platim.
Imao sam neki plan ovo ljeto da se provozam po EX YU al ova korona sjeba plan pa cu ovo ljeto opet za Norvesku.
Jel mi mozes ti pomoci savjetima sa ovim Fi tunerom da ga postelam ako ovaj booster nebude ok
Pozdrav  :beer:

agolac

Citat: Fantom  u Lipanj 11, 2020, 11:24:25
Hvala za savjet. Gledao sam i ovaj FI Tune pro ali mi se cinilo malo komplikovano.
Vidit cu kako ovaj hepek fercera ako nebude ok vratim pa probam sa ovim FI tune pro. Moram nesto uraditi. Naj bezbolnije bi bilo da svratim do tebe i tebi platim.
Imao sam neki plan ovo ljeto da se provozam po EX YU al ova korona sjeba plan pa cu ovo ljeto opet za Norvesku.
Jel mi mozes ti pomoci savjetima sa ovim Fi tunerom da ga postelam ako ovaj booster nebude ok
Pozdrav  :beer:

Naravno, trebalo bi biti dosta jednostavno. Imaju dobre upute. Na kompu u tih par polja koja ti smetaju dodaš malo benge, skopčaš na motor i probaš đir. Ponoviš to par puta dok ti sve ne legne i zivo..
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Danas sam nabacio booster plug.
Nije suplja prica motor prima linearno ko mutav.
Ler gas mu je nekako mocniji.
Vukao se po gradu pola sata i nijednom nije stucnuo.
Nakon ubrzavanja drasticno je smanjena motorna kocnica. Nema vise ono da posrne kao da si stisnuo prednju brenzu.
Dosta je lakse dozirati gas po krivinama.
Saltanje brzina dosta mekse i bez onoga klonk iz 1 u 2.
Gdje sam prije po malim kruznim tokovima prolazio prvom potpomognut kvacilom sada ide 2 bez kvacila.
Cekam da malo otopli pa da ga probam jer su simptomi stucanja oko 4000 obrtaja tada bili bas izrazeni.
Nemora se skroz uklanjati rezervoar. Dovoljno ga je podici i moze se prici senzoru zraka.
Senzor temperature zraka od booster plug-a sam stavio na nosac prednjeg kosa. 2 vezice i ispod malo gume od slaufa.
Ja za sada prezadovoljan pa vidicemo sta ce vrijeme reci.

Vidim slike su zarotirane pa ako moze nek neko od admina sredi

Fantom

Samo da javim da se i potrosnja goriva smanjila za otprilike 0,5 litra. To mi nikad nije bilo bitno koliko da motor radi kako treba.
Vjerovatno sto se sada mogu vuci i po gradu ispod 3000 obrtaja u vecem prenosu brzine.

Saxi

Bravo, uspe si da ga fino utegnes [emoji869]

Danijel 23

Citat: Saxi  u Kolovoz 11, 2020, 15:47:12
Bravo, uspe si da ga fino utegnes [emoji869]
Ko cigan svoga konja da malo jede!  :smijeh:

Fantom


Osy