Gubitak tekućine za hlađenje

Autor jeeves, Srpanj 27, 2020, 18:49:49

« natrag - naprijed »

tonciv666

Citat: Paf  u Siječanj 13, 2021, 18:39:41
     Smijem ja nesto reci... Promjeni novi cep hladnjaka i bice OK...  ;)
Smijen ja tebi nešto reć.. Prvo čitaj pa onda predlaži..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk


Ponti

Citat: Paf  u Siječanj 13, 2021, 18:39:41
     Smijem ja nesto reci... Promjeni novi cep hladnjaka i bice OK...  ;)


Citat: jeeves  u Siječanj 13, 2021, 09:38:41
.....
Dosad napravljeno- novi čep hladnjaka
                              ....
......





:buahaha: :buahaha:

Paf

             EEE,bes ga...nisam vidio...al onda nema sta bit nego dihtung glave,ako je to sve drugo ispitano... eto.  :)

Grba

Ako je dihtung glave dolazi do gubitka tekurčine za glađenje
098 737 604

Saxi

Citat: Grba  u Siječanj 13, 2021, 18:51:07
Ako je dihtung glave dolazi do gubitka tekurčine za glađenje
Plačem [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Osy


bajki

Citat: jeeves  u Siječanj 13, 2021, 09:38:41
Ovo sranje s gubitkom antifriza još traje.

Ne vozim se skoro ništa posljednje vrijeme, ali zadnji duži đir od 240km je nestalo 1dcl.


Čisto radi cijele slike šta je i kada je rađeno.
Kada si zadnji puta mijenjao vodu (antifriz) u motoru? Pitam se dali postoji mogućnost da u sistemu još imaš negdje zraka? Dali nadosipavaš preko posude ili u hladnjak?

Black Betty

Korak 1
Skuhaj si čaja,ulij u termosicu....
Korak 2
Otiđi do garaže(termosicu stavi na stol)
Korak 3
Ulij si toplog čaja u čikaricu za čaj(šalica)
Korak 4
Pripremi si potreban alat
Korak 5
Polako kreni sa skidanjem ,otvaranjem pojedinih dijelova da pokušaš detektirati kvar...
Čaj je super napitak, vjerujem da će bit uspješno...
Korak 6
Javiš di je bio problem i da si ga otklonio te javiš nama i svi skupa nazdravio sa čajem.
Prepostavka je majka zajeba

jeeves

Citat: bajki  u Siječanj 14, 2021, 06:13:20
Čisto radi cijele slike šta je i kada je rađeno.
Kada si zadnji puta mijenjao vodu (antifriz) u motoru? Pitam se dali postoji mogućnost da u sistemu još imaš negdje zraka? Dali nadosipavaš preko posude ili u hladnjak?

Antifriz je mijenjen sredinom 11og mjeseca kad sam zamjenio gume i spojeve između termostata i cilindara.
Prilikom nalijevanja otvorio sam odušak za zrak poviše pumpe. Pustio motor da radi i da se upali ventilator i kad se ohladio dodao još oko 1.5dcl.

jeeves

Citat: Black Betty  u Siječanj 14, 2021, 06:47:21
Korak 1
Skuhaj si čaja,ulij u termosicu....
Korak 2
Otiđi do garaže(termosicu stavi na stol)
Korak 3
Ulij si toplog čaja u čikaricu za čaj(šalica)
Korak 4
Pripremi si potreban alat
Korak 5
Polako kreni sa skidanjem ,otvaranjem pojedinih dijelova da pokušaš detektirati kvar...
Čaj je super napitak, vjerujem da će bit uspješno...
Korak 6
Javiš di je bio problem i da si ga otklonio te javiš nama i svi skupa nazdravio sa čajem.

Koji čaj moram skuhati? Da li bi konzumacija kave ili Kneippove sladne kavovine utjecala na rezultat?

Black Betty

Jok,samo čaj igra ,kamilica ili zeleni ,ima vrlo dobar učinak za smiriti živce,a ne želimo da popizdiš prilikom detektiranja :-*
Prepostavka je majka zajeba

bajki

Citat: jeeves  u Siječanj 14, 2021, 08:07:47
Antifriz je mijenjen sredinom 11og mjeseca kad sam zamjenio gume i spojeve između termostata i cilindara.
Prilikom nalijevanja otvorio sam odušak za zrak poviše pumpe. Pustio motor da radi i da se upali ventilator i kad se ohladio dodao još oko 1.5dcl.

S obzirom da nisi napravio puno od promijene antifriza, možda ipak postoji još zraka u sistemu pa to sada polako izlazi van.

jeeves

Citat: bajki  u Siječanj 14, 2021, 08:28:36
S obzirom da nisi napravio puno od promijene antifriza, možda ipak postoji još zraka u sistemu pa to sada polako izlazi van.

To bi bilo super, ali sumnjam.

Zoran

Citat: jeeves  u Siječanj 14, 2021, 08:38:44
To bi bilo super, ali sumnjam.

Ako si sve provjerio kako kazes i da je sve sa te strane u redu onda je to super znaci nije glava nije brtva, ako ti je tijekom tlacenja sistema pritisak pao za 0.1 bara onda je to zrak u sistemu jer sistem mora biti potpuno ispunjen vodom bez zracnih dzepova ukoliko je ostao i jedan zracni dzep onda to sigurno utjece i na sam rezultat testa, neznam dali si probao stiskati sva crijava od sistema hladjenja da izbacis zrak najbolje otvori cep na hladnjaku i na ekspanzionoj posudi i stisci crijeva hladjenja ako se nivo spustio znaci da je bilo zraka u sistemu nadopuni do neke od crtica radi orijentira, probaj to napravit par puta dok ne vidis da je nivo tekucine uvijek isti kad napokon bude isti napravi djir od 20-ak kilometara opet nadopuni i to bi ti trebalo bit to ako opet fali onda zovi Kresimira Misaka.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

jeeves

Citat: Zoran  u Siječanj 14, 2021, 10:08:18
Ako si sve provjerio kako kazes i da je sve sa te strane u redu onda je to super znaci nije glava nije brtva, ako ti je tijekom tlacenja sistema pritisak pao za 0.1 bara onda je to zrak u sistemu jer sistem mora biti potpuno ispunjen vodom bez zracnih dzepova ukoliko je ostao i jedan zracni dzep onda to sigurno utjece i na sam rezultat testa, neznam dali si probao stiskati sva crijava od sistema hladjenja da izbacis zrak najbolje otvori cep na hladnjaku i na ekspanzionoj posudi i stisci crijeva hladjenja ako se nivo spustio znaci da je bilo zraka u sistemu nadopuni do neke od crtica radi orijentira, probaj to napravit par puta dok ne vidis da je nivo tekucine uvijek isti kad napokon bude isti napravi djir od 20-ak kilometara opet nadopuni i to bi ti trebalo bit to ako opet fali onda zovi Kresimira Misaka.
Probat ću

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk