Kak se mijenjaju svijećice

Autor beli, Srpanj 30, 2020, 15:24:48

« natrag - naprijed »

Dinko

Citat: Danijel 23  u Srpanj 30, 2020, 21:38:49
Osjećajno na tvrdo! Usput si i prgledaj zazor ventila i pazi kad skidaš lijevo deklo, ostane skoro 2dcl ulja.

Sada se tu javlja problem - naime naš Beli sada ima 2 BMW-a u garaži - imam osjećaj da pita za ovog novopridošlog!? Taj bome nema boxer.... :smijeh:

beli

 :smijeh: .... pa Dinko i ti sad na kraju ... naravno da se šalim ... bila je namjera da 'pomirim' suprotstavljene strane zaokupivši ih jednom laganom tehničkom temom u razmišljanju i suradnji, ali ništa od toga   :'(
Netko mi je rekao da sa na BMWjima  uopće ne moraju mijenjati svijećice koliko su kvalitetne, za razliku od Stroma gdje su pojedinci mijenjali na svakih 50ak tkm.
  (vrijeme je za GO, ovo postaje prilično neozbiljno   :beer:;)
Ajd evo da samo kažem da nakon nešto malo vožnje na malom 700 vlasnici male kenje, a naročito nove zaista nemaju razloga biti tužni ... osim toga na ovom, ko god da ga je radio, zvrndaju ti plivajući ili kakvi već diskovi da uši otpadaju ... evo sad možda  i teme za prave znalce, zapravo me i zanima da ne guglam !!??
:thumbup:
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Black Betty

Promjeni pakne,stavi gušće ulje u teleskope,stavi stabilizator vilica pa se javi......svečiće stisneš sa rukom pa još po kruga sa ključem i to je to....
Prepostavka je majka zajeba

Danijel 23

Citat: Black Betty  u Srpanj 31, 2020, 06:38:54
Promjeni pakne,stavi gušće ulje u teleskope,stavi stabilizator vilica pa se javi......svečiće stisneš sa rukom pa još po kruga sa ključem i to je to....
Tako je i onda na slijedećoj zamjeni skidaš svijćice sa prstima, bez poluge. Budi sretan da ti ne prošlisa po navoju. A vi kako hočete, možete i po Nm stezat.  :vino:

beli

20 !!!!!!! ... čista namještaljka  :)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

agolac

Citat: beli  u Srpanj 31, 2020, 05:32:17
:smijeh: .... pa Dinko i ti sad na kraju ... naravno da se šalim ... bila je namjera da 'pomirim' suprotstavljene strane zaokupivši ih jednom laganom tehničkom temom u razmišljanju i suradnji, ali ništa od toga   :'(
Netko mi je rekao da sa na BMWjima  uopće ne moraju mijenjati svijećice koliko su kvalitetne, za razliku od Stroma gdje su pojedinci mijenjali na svakih 50ak tkm.
  (vrijeme je za GO, ovo postaje prilično neozbiljno   :beer:;)
Ajd evo da samo kažem da nakon nešto malo vožnje na malom 700 vlasnici male kenje, a naročito nove zaista nemaju razloga biti tužni ... osim toga na ovom, ko god da ga je radio, zvrndaju ti plivajući ili kakvi već diskovi da uši otpadaju ... evo sad možda  i teme za prave znalce, zapravo me i zanima da ne guglam !!??
:thumbup:

Normalno, kad se prije raspadne motor nego svjećice  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain