[2017] Krka - Cetina - Zrmanja

Autor keko, Kolovoz 07, 2017, 12:28:25

« natrag - naprijed »

keko

Jednodnevni izlet: Krka – Cetina – Zrmanja

Dogovor za ovaj izlet pao je još u Brelima. Ljubo iz Šibenika (čovjek je radio imena na majicama za skup u Brelima) dao je dobru inicijativu za ovaj izlet, a kako žena i ja nismo bili na tim mjestima sa zadovoljstvom smo prihvatili tu njegovu ideju. I kako to obično biva, zbog nedostatka vremena na taj izlet čekalo se eto preko godinu dana.S obzirom da smo godišnji provodili u Vodicama, našli smo  se sa Ljubom i njegovom ženom u Šibeniku na kavici te je pao konačan dogovor da se na taj izlet ide u nedjelju 30.07. s polaskom ispred njihove kuće u 8:30. Izletu se pridružio i moj sin na svom Banditu koji je godišnji također provodio u Vodicama.

U dogovoreno vrijeme naravno da nismo došli, kasnili smo 15-tak minuta, jbg. doručak, umivanje, kavica (njih nekoliko) i ode vrijeme. Ljubo je u međuvremenu nešto obavio i taman nakon 5 minuta se pojavio na svom Stromu pred kućom. Dolazi Ljubina žena i spremni smo za izlet. Dva Stroma i Bandit kreću na izlet puni elana i zadovoljstva.

Prvo smo posjetili Krku pa Cetinu i na kraju Zrmanju. Cesta prema Vrlici je bila zatvorena pa smo morali preko Knina tri puta u tom danu. Temperatura u Kninu oko 40, našem veselju nije bilo kraja, ipak je fino kad ti jaja zakuhaju. Bili smo još u Vrlici i na nekim drugim mjestima, uglavnom napravili 297 kilometara po pasjim vrućinama.

Bio je to izlet za pamćenje, Ljubo ga je lijepo osmislio, bio je izvrstan domaćin i  vođa puta (još jednom fala tebi i tvojoj dragoj supruzi na predivno provedenom danu).

I nakraju, prije fotografija, dešava se  događaj koji nam je umalo sve pokvario. Naime pri povratku za Šibenik vozili smo se nekih 100-tinjak kn/h, Ljubo je bio naprijed, Dominik u sredini, ja na kraju i u jednom trenu su ispred Ljube tri divlja psa prelazile kolnik. Ljubo daje znak da usporimo, čovjek pametno zaključuje da bi ih moglo biti još, spuštamo brzinu na oko 50 km/h, kad pored nas na oko 10-tak cm prozuji neki Fiat Punto valjda maksimalnom brzinom koju može postići (po našoj slobodnoj procjeni  nije išao manje od 150 km/h i naravno da preko kolnika prelazi i četvrti pas. Promašio ga je za nekih 5 cm i u tom manevru ugrozio sve nas. Moja je žena samo vrisnula, a Ljubina je isto bila u šoku. Stali smo nekih 300 metara dalje, prokomentirali idiota u Puntu i da se malo saberemo. Situacija je bila izuzetno opasna i nije puno falilo da završi tragično jer nas onaj idiot očito vidio kasno, prekasno za kočenje i jedino što mu je preostalo je da ide u ,,pretjecanje" koje je na sreću po nas i psa završilo sretno.

Da ne duljim dalje izlet je bio odličan, domaćin fenomenalan, kraj izleta završili smo u lokalnom restaurantu na finoj, laganoj večerici.

Krka:





















Vrlika, Česma (nije u naslovu jer je gotovo presušila):


















.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎


Ponti


keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

fatboy

Keko nije platio clananrinu pa se slike ne pokazuju... :tongue:

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac

Citat: keko  u Kolovoz 08, 2017, 17:25:51
..  :P

Stvarno ti se ne vide slike, nešto ti je prdnilo s linkovima  :kuri:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

keko

Citat: agolac  u Kolovoz 08, 2017, 17:27:13
Stvarno ti se ne vide slike, nešto ti je prdnulo s linkovima  :kuri:
..pa ja ih vidim normalno  :kava:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac

Citat: keko  u Kolovoz 08, 2017, 17:33:59
..kaj da napravim  :crashm:

Ne znam, možda će Mrki ili bajki znati, oni su petljali s fotkama s googlea :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Mrki

De provjeri dali si ti postavke privatnosti upaljene na taj album iz kojeg su slike
Tj. dali su postavljene na public..

ljubo

Onaj tko je bio na izletu vidi, a vi ostali kad provazate možda i vi vidite.

agolac

Citat: ljubo  u Kolovoz 08, 2017, 20:44:49
Onaj tko je bio na izletu vidi, a vi ostali kad provazate možda i vi vidite.

:smijeh: :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain