P: Renault Scenic

Autor Ponti, Siječanj 10, 2021, 13:31:54

« natrag - naprijed »

RoadRunner

Citat: Ponti  u Siječanj 12, 2021, 18:06:23
Tako nekonkretan odgovor sam dobio, kao da mi je odgovorio Mate Granić.  :smijeh:
Ne znam čemu strah od konkretnosti, pa ako kažeš Opel ili Subaru nećemo te pojesti. Pitao sam koji je tebi, po nekom tvom iskustvu, po tvom sudu najbolji.

Ja ti mogu reći što se MENI pokazalo najbolje od ovog što sam do sada imao i značajan broj kilometara odvezao.
Za neke od brandova sam imao više modela i bio sam relativno zadovoljan, sve dok nisam probao nešto što se, opet napominjem MENI, pokazalo bolje.

Dakle, ako je izbor između Peugeota, Renaulta, Opela, Mazde, Toyote, Forda, BMW i Audija, moj trenutni izbor je jasan kao dan - Audi.
Iako u ovom trenu imam u vlasništvu 3 različita branda, preferencija je jasna...
E sad, ako bude sve u potpunosti po planu, onda idući kojeg ću kupit neće bit Audi... u tom slučaju se možda i preferencija promjeni...

Ponti

Citat: RoadRunner  u Siječanj 12, 2021, 20:45:15
Ja ti mogu reći što se MENI pokazalo najbolje od ovog što sam do sada imao i značajan broj kilometara odvezao.
Za neke od brandova sam imao više modela i bio sam relativno zadovoljan, sve dok nisam probao nešto što se, opet napominjem MENI, pokazalo bolje.

Dakle, ako je izbor između Peugeota, Renaulta, Opela, Mazde, Toyote, Forda, BMW i Audija, moj trenutni izbor je jasan kao dan - Audi.
Iako u ovom trenu imam u vlasništvu 3 različita branda, preferencija je jasna...
E sad, ako bude sve u potpunosti po planu, onda idući kojeg ću kupit neće bit Audi... u tom slučaju se možda i preferencija promjeni...

To sam te pitao, šta ti misliš. Dakle, audi. OK!  :thumbup:

Znaš li da audi plaćaš barem 10% više zbog malo bolje kozmetike u odnosu na volkswagen.  :smijeh:  I malo drugačiji softwer, ne bolji, nego drugačiji. To su riječi jednog od tamo nekog direktorčića u VAG-u. U cijelom koncernu najmanje razlike između brendova su audi - vw.  Ako on mene laže, ja tebe lažem. ;)


RoadRunner

Citat: Ponti  u Siječanj 12, 2021, 21:11:50
To sam te pitao, šta ti misliš. Dakle, audi. OK!  :thumbup:

Znaš li da audi plaćaš barem 10% više zbog malo bolje kozmetike u odnosu na volkswagen.  :smijeh:  I malo drugačiji softwer, ne bolji, nego drugačiji. To su riječi jednog od tamo nekog direktorčića u VAG-u. U cijelom koncernu najmanje razlike između brendova su audi - vw.  Ako on mene laže, ja tebe lažem. ;)

Ali kad VW vulgaris nemau ponudi ovo sto sam ja trazio, pa sam morao ipak prihvatit da (pre)platim Audija da bi dobio to sto sam htio... Jel to potrebno, to je neka druga prica.

Ja sam vrlo praktican covjek, trazim sto bolji omjer preplaceno/dobiveno (namjerno ne govorim ulozeno) i tu je za specificne zahtjeve ovaj s prstenovima bio najprihvatljiviji, a vrijeme je pokazalo da je i pouzdan kao vjerna mula, a jeftiniji za odrzavat od npr. vecih fordova  ili Opela, sto je ironicno...


MaRi0_St

Citat: Ponti  u Siječanj 12, 2021, 21:11:50
To sam te pitao, šta ti misliš. Dakle, audi. OK!  :thumbup:

Znaš li da audi plaćaš barem 10% više zbog malo bolje kozmetike u odnosu na volkswagen.  :smijeh:  I malo drugačiji softwer, ne bolji, nego drugačiji. To su riječi jednog od tamo nekog direktorčića u VAG-u. U cijelom koncernu najmanje razlike između brendova su audi - vw.  Ako on mene laže, ja tebe lažem. ;)

Čudno kako nisu riječi nekog tamo direktočića u Audiju... ;)
nakon Z750, Strom je kao lađa - spor i ljulja se

Ćoso

Citat: MaRi0_St  u Siječanj 12, 2021, 21:49:45
Čudno kako nisu riječi nekog tamo direktočića u Audiju... ;)
[emoji23][emoji23][emoji23]...onda se čovjek zapita zašto voziti VW Passat kada je Octavia isto dobra (samo ima drugi SW [emoji33])...I tako dođeš do ovog oglasa

RoadRunner

Ja sam vam rekao, doći ćemo mi do Lade, Yuga ili Moskvica... to je vrh!
SW je isti, samo se u biti ne koristi. Što bi se reklo, disableane su neke funkcije samo u softveru kod njih.

Ponti

Citat: Ćoso  u Siječanj 12, 2021, 21:59:30
[emoji23][emoji23][emoji23]...onda se čovjek zapita zašto voziti VW Passat kada je Octavia isto dobra (samo ima drugi SW [emoji33])...I tako dođeš do ovog oglasa

Ne čitaš pažljivo, među svim brendovima najmanja razlika je audi-vw. Škoda - porsche je ogromna razlika :smijeh:

Ponti

Citat: RoadRunner  u Siječanj 12, 2021, 21:35:21
Ali kad VW vulgaris nemau ponudi ovo sto sam ja trazio, pa sam morao ipak prihvatit da (pre)platim Audija da bi dobio to sto sam htio... Jel to potrebno, to je neka druga prica.

Ja sam vrlo praktican covjek, trazim sto bolji omjer preplaceno/dobiveno (namjerno ne govorim ulozeno) i tu je za specificne zahtjeve ovaj s prstenovima bio najprihvatljiviji, a vrijeme je pokazalo da je i pouzdan kao vjerna mula, a jeftiniji za odrzavat od npr. vecih fordova  ili Opela, sto je ironicno...

Želio bih čuti tu drugu priču, što to audi ima, a vw nema.

Ponti

Citat: MaRi0_St  u Siječanj 12, 2021, 21:49:45
Čudno kako nisu riječi nekog tamo direktočića u Audiju... ;)

Što odgovoriti na ovo? Pa on je direktorčić i audia i vw i seata i bugattia i škode i porchea ..... nešto sam zaboravio 100%  :buahaha:

fatboy

Njusim buducu musteriju... :kuri:

Ponti

Citat: fatboy  u Siječanj 12, 2021, 22:48:05
Njusim buducu musteriju... :kuri:

Teško, jel vidiš da prodajem aute, samo motor i brod  :)

RoadRunner

Citat: Ponti  u Siječanj 12, 2021, 22:44:50
Želio bih čuti tu drugu priču, što to audi ima, a vw nema.

U teoriji, VW je vlasnik Audija, pa ima sve što Audi ima :)

U praksi je ipak jednostavnije.
Ako tražiš prilično izdašne performanse auta, to VW ne može ponuditi, ali to je više egzotična rasprava.

Da se približim malo više nekoj svakodnevici, ako tražiš dizelaša sa više od 4 cilindra, u kombinaciji sa karavanskom izvedbom auta (dakle Phaeton i Tuareg ne dolaze u obzir) i ako još tražiš specifični ovjes, mjenjač i pogon, tada VW, isto kao ni Škoda ili Seat to u ponudi nema... ali Audi i Porsche imaju...

fatboy

Citat: Ponti  u Siječanj 12, 2021, 22:49:08
Teško, jel vidiš da prodajem aute, samo motor i brod  :)

Mislio sam na Road Runnera...ako mu se planovi ispune...iako ih ne znam  :smijeh: :smijeh:

RoadRunner

Citat: fatboy  u Siječanj 12, 2021, 22:48:05
Njusim buducu musteriju... :kuri:

Buduću mušteriju koga ili čega?  :misli:

Malo kasnije: Misliš za zlato? Pa to ću uvijek radije od našeg forumskog zlatara kupit nego od nekog tamo lijevog  ;) :beer:

fatboy

Citat: RoadRunner  u Siječanj 12, 2021, 23:44:43
Buduću mušteriju koga ili čega?  :misli:

Malo kasnije: Misliš za zlato? Pa to ću uvijek radije od našeg forumskog zlatara kupit nego od nekog tamo lijevog  ;) :beer:

O jbt pogubili smo se u prijevodu...  :ebudale:

Kad si rekao da ako se sve ostvari, kupit ces auto neke druge marke, ja sam se nadovezao na to, aludirajući na Mercedes, jer radim u Merc servisu zadnjih godinu i pol...cisto sam se pravio pametan... :beer:

A za zlato znam da je skupo i najcesce zuto... :-\