Jednodnevni đirevi ,vožnje,piva,ugodni razgovori

Autor Black Betty, Srpanj 27, 2017, 18:28:51

« natrag - naprijed »

Osy


zorro

..čovječe..kako vas dvoje sličite kao brat i sestra  :-*
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti


Ćoso

Citat: Ponti  u Lipanj 19, 2018, 17:08:19
2012? To se ne računa, tada ste još bili djeca :smijeh:
Tada sam se još mogao pentrati

Bagy

Đurđevac-Križevci-Kumrovec-Celje-Ptuj-Varaždin- Đurđevac. Kratak nedjeljni đir do susjedne nam Slovenije. Prvo stajanje odmah iza Križevaca, da uz kavu prokomentiramo tekmu s Rusijom. A kratka kava se pretvorila u podužu!  :-\ Nakon toga nastavljamo prema Novom Marofu preko zanimljive i zahtjevne ceste Sudovec-Možđenec koja je idealna za struganje nogara, fuzića, čizama i ostale moto-opreme.  :thumbup: To mi se još zasad nije dogodilo, što znači da se moram češće tuda vozikati.  :ooda: Do Zlatar Bistrice radovi na cesti u dužini od 13,1 km, a kolega presretan jer ima čepaste gume!  :blato: Dolazak u Kumrovec, kavica, još malo nogometa, (štrukle nismo dočekali), slikanje s maršalom i piči preko granice! Vozimo krasnim lokalnim cestama i uživamo u krajoliku i zavojima. Od silne ljepote smo i ogladnili te stali u Slovenskoj Bistrici u gostišču L`armonia. Usluga brza i profesionalna, ponuda hrane izvrsna, a objekat za preporuku!  :thumbup: Sjedamo na konje i nastavljamo prema Ptuju i Lijepoj našoj. Vozimo malo brže da pobjegnemo od lagane kišice. (U stvari smo stalno vozili bržim tempom). Čim smo prešli granicu sunce nas je obasjalo (bukvalno).  :) Sve u svemu, lijepih 450 km a baterije napunjene!  :moto2:

Moram pohvaliti vozačku kulturu slovenskih državljanina, to se kod nas rijetko viđa!  :bravo: Čim vide u retrovizorima motor, odmah se sklanjaju u desnu stranu, tako da nema problema s obilaženjem.  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Bagy

14.07.2018.

Jedan "mali" subotnji šir od Đurđevca prema moru i natrag drugim putem. Do Zagreba dosadno, bilo bi zanimljivije da opalim rutu preko Zagorja!  :) Idem preko Pisarovine jer je cesta zanimljivija, nema ograničenja i radara. Autoput izbjegavam, čak i da nije gužvetina zbog sredine turističke sezone, a preko Stupnika ne idem više nikad jerbo ubijaju draž vožnje silnim semaforima ograničenjima od 40-50 km/h, kamerama itd. Kroz Karlovac sam očekivao veću gužvu, ali pošto vozim raketu  :smijeh: začas sam na staroj cesti. Prva kava u Jarčem Polju. Klasika. I konobar se čeka 10 min. Cura sama radi. U jeku turističke sezone!  :thumbdown: Pičim dalje, prestižem sve živo i onda Delnice. Semafori. Par komada njih. Do mene stižu 3 krasna motorčeka: KTM 1190, GS vulgaris (vozi komad) i jedan Duke 790. Neko vrijeme ih pratim, onda odustajem. Pokvarit ću si prosjek potrošnje!  :smijeh: Priznajem, ipak u te zavoje ulaze brže od mene  :shhh:, a na ravnom me ostave sam tak!  Dalje vozim sam svojim tempom i to mi najbolje odgovara. Odvajam se na Hreljin i idem na Bribir. Tom cestom nisam nikad išao. Spuštam se u N. Vinodolskom i idem preko Senja za Josipdol. Drugi put ću od Bribira preko Jasenika za Ogulin - isto krasna cesta kroz šumu a nema prometa!  :thumbup:  Iza Jezerana krivo ulazim u jedan desni zatvoreni zavoj - nisam očekivao serpentinu i događa mi se panična reakcija! Ne mogu ga polegnut, idem prebrzo - ispravljam motor i kočim jebački s obje kočnice. Istovremeno gledam hoće li me tko "pokupiti", na sreću tu nema prometa... Psujem u kacigu, ljut sam ko ris zbog krive procjene. Ništa, idem dalje. Ipak sam do sad prešao već 400 km i umor čini svoje. A još 300 km do kuće... Iza Skradnika skrećem za Slunj (preko Tržića Tounjskog). Sad i nikad više. Konfiguracija ceste na karti obećava zanimljivu vožnju, ali kuki malo! Cesta širine 4 m, zavoj na zavoju, šoder na njima, i neočekivani promet. Slovaci i Česi našli prečac!  :smijeh: Vozim oprezno i izbjegavam 2 umalo saobraćajke. Iz zavoja mi ulijeće u putanju auto - vidim tip se uživio i misli da vozi rally, a nakon par minuta eto skoro uletio u dnevni boravak jednog kampera!  :smajser: No, dobro - preživio sam. Slunj, Rastoke, auto na autu, prestižem šta mogu, adrenalin na max! Skidam se s magistrale i preko Vojnića za Sisak. Tu me GPS mota li mota - nikako izaći iz grada. Dolazim u Popovaču i već mi je dosta vožnje. Čazma ili još jednom preko zahtjevne ceste preko Podgarića? Ajmo još jednom u avanturu! Cesta loša, zakrpe, konfiguracija gore-dolje-lijevo-desno, pazi serpentina, a sve kroz šumu. Konačno Bjelovar! Dalje mogu odvesti na slijepo, tu dionicu do Đurđevca obožavam!

Sve u svemu umalo 700 km vožnje. Krenuo u 7,00h, vratio se u 19,00h. Za one koje zanima potrošnja: Đurđevac-Senj cca 350 km i prosjek 4,55 l//100 km. Senj-Đurđevac cca 340 km i pazi sad: 4,35 l/100 km! Mislio sam da će biti preko 5,0 l s obzirom na konfiguraciju terena i malo žešću vožnju! Vožnja između 5-6,000 o/min. Mali Strom me ponovo oduševio! Gledam na brojčanik, 87.000 km, do sada ove godine 7.000 km. Idemo dalje!  :moto2:
mob: 095/573-6874

fatboy


Suki

:moto2:

098 9232180

Mrki


Saxi

Muški si se navozao [emoji108]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zorro

Danas krenuo kod kuma u selo odmah iza Brestovca..međutim..sjebo sam se..nije se još vrnuo iz Njemčije..vozim se lagano kroz selo..hoću nazad il da odem malo do Voćina..Pakraca..i sine mi Kozara..ne bih se vjerojatno sjetio da nisam nekidan spomenuo Sukiju kad je radio nekakvu rutu u povratku preko B.Luke..pa mu savjetovao da opali na Kozaru.
..i tak..u trenu odlučio..zadnji put bio prije otprilike 40 god. (7-8 razred) ne sjećam se točno

PŽ-Pakrac-Novska-Jasenova-Kozarska Dubica-Prijedor-Kozara-..i spust 30 km makadama s cestovnom gumom prema B.Gradiški ..sve skupa..mal manje od 300 km ..za mog konjića i magarca na njemu..i previše  :)











5



















SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

 :bravo: :bravo:. Moramo to proć :ooda:. Đir od 300 km, 10% makadama, jebenica :-* :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

Bagy

mob: 095/573-6874

zorro

Citat: Suki  u Kolovoz 15, 2018, 21:58:19
:bravo: :bravo:. Moramo to proć :ooda:. Đir od 300 km, 10% makadama, jebenica :-* :thumbup:.
Naravno..možemo čak ak hoćeš isplanirat i više makadama  :smijeh:
Al ceste npr. Lipik-Novska ..odlična
Kozararska Dubica-Prijedor također
..a onda spektakl..mjesto Kozarac u kojem se skreće prema Kozari i spomen području ..znači preko Kozare..do yaya ..kakav asfalt..priroda..zavoji... :-*
..spust na drugu stranu makadamom..jebiga..na cestovnoj gumi..nisam bio baš sretan ..solo sam..pa me frka da negdi ne probušim gumu..ili da mi se nešto desi u toj nedođiji..tak da sam baš polako i oprezno  vozio  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

Citat: zorro  u Kolovoz 15, 2018, 22:25:13
Naravno..možemo čak ak hoćeš isplanirat i više makadama  :smijeh:
Al ceste npr. Lipik-Novska ..odlična
Kozararska Dubica-Prijedor također
..a onda spektakl..mjesto Kozarac u kojem se skreće prema Kozari i spomen području ..znači preko Kozare..do yaya ..kakav asfalt..priroda..zavoji... :-*
..spust na drugu stranu makadamom..jebiga..na cestovnoj gumi..nisam bio baš sretan ..solo sam..pa me frka da negdi ne probušim gumu..ili da mi se nešto desi u toj nedođiji..tak da sam baš polako i oprezno  vozio  ;)
Lipik -Novska sam vozio par puta, Prijedor-Dubica jedan put. Fine ceste :thumbup:. Od Kozarca prema spomeniku i dalje makadam to nisam i volio bi :ooda: :thumbup:.
:moto2:

098 9232180