Continental Trail Attack 2

Autor Mrki, Kolovoz 09, 2017, 19:29:14

« natrag - naprijed »

Mrki







-Better grip even in the wet combined with excellent mileage on long trips, all thanks to innovative compounding technology.

-A stronger carcass along with a progressive tread pattern design on the front wheel ensures increased precision and optimized wear behavior.

-TractionSkin ensures extremely safe and short run-in time.

-A 0° steel belted construction on the rear wheel for enhanced stability and comfort even at high speeds and with large payloads.

-Original equipment 2013 KTM 1190 Adventure, KTM 1190 Adventure R and BMW R 1200 GS.

agolac

Imao sam Trail Attack iako se ne sjećam da li su bile 1 ili 2. Meni su te gume bile odlične i super su držale cestu.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Zoran

Moj osvrt na Continental TrailAttack 2 sa prijasnjeg foruma.

Mali osvrt na gumu Continental Trail Attack 2, prošao sam oko 13000 km i imam još mesa na njoj za oko 1000 km (50% u dvoje) gume su kupljene u Materiji (SLO) i koštale su me 240 eura (cca.1810 kn) sa ugradnjom DOT je 2016 i Made in Germany, prednja i zadnja  ( prednja guma zna biti Made in Taiwan tako sam čuo  :misli:) kupljene u svibnju mjesecu.
Prije Continental guma sam imao Bridgstone Trialwing prva ugradnja na malog Stroma L6.
Nakon prvih kilometara se osjeti da je guma malo sportski nastrojena lagano se baca u zavoj i lijepo drži zavoj posebno me oduševljava kad se malo brže vozi i kad se guma dobro zagrije vidi se da se guma troši tj rade se oni valjčići na gumi guma vrlo dobro drži pravac po bitumenskim zakrpama i bijelim crtama je kao i svaka druga guma pobjegne ali čim ulovi grip kao da se zaljepi, na auto putu me je razočarala na 160-180 motor je dosta bio nestabilan ne znam dali to pripišem gumi ili koferima ili možda čak da su i gume malo lošije izbalansirane uglavnom motor mi je bio lagano nestabilan ništa strašno ali na toj brzini neugodno znam da mi se takve stvari sa Bridgeston Trialwing nije događalo, po kiši nemam puno šta za reć jer ne vozim kao i po suhom, ali ono što vozim 100 kmph po suhom, po kiši sam s njima vozio 70-80 kmph znači da odrade svoje tj ono očekivano bar za mene.
Po makadamu sam napravio možda 100-tinjak kilometara odradila je posao pošteno slabije grize jer je više cestovna nego makadam ali se pokazala OK niti sam ja neki driver za po makadamu uglavnim nisam pao  :icon_mrhappy:
Nakon 13000 km guma se i dalje troši tj vide se oni valjčići što mi govori da je guma stvarno kvalitetna.
Prednja guma je naravno manje potrošena nego zadnja, ali kad god mijenjam gume mijenjam ih u paru pa ću tako i ove.
Sigurno su i iduće gume Continental TrailAttack 2 (dok god budu Made in Germany) u usporedbi sa Bridgestone su puno vozljivije, preciznije u zavojima, mada me nikad nije ni Bridgestone izdala.
Moj zaključak je da je svaka guma dobra i šta god uzmeš da nisi pogriješio, po kiši treba biti oprezniji i to je to.

Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

agolac

Prednja je i meni woblala..dok je nisam napumpao na 2.5 bara a ne onoliko koliko ti piše na motoru  :beer:
Nakon toga super na velikim brzinama...
Ja svoje pumpam 2.5/2.9 :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Zoran

Zaboravio sam koliko su meni bile napumpane, ali mislim da nije bilo toliko cim se vratim doma odmah stavljam nove iste gume meni su se pokazale OK.   :thumbup:
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

agolac

Citat: Zoran  u Kolovoz 10, 2017, 19:16:48
Zaboravio sam koliko su meni bile napumpane, ali mislim da nije bilo toliko cim se vratim doma odmah stavljam nove iste gume meni su se pokazale OK.   :thumbup:

Nemoj iste...treba probavati i druge

Probaj ove http://vstrom-klv.eu/index.php/topic,186.0.html
Prilično sam siguran da bolje drže cestu od TA2 :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

Citat: agolac  u Kolovoz 10, 2017, 19:07:54
Prednja je i meni woblala..dok je nisam napumpao na 2.5 bara a ne onoliko koliko ti piše na motoru  [emoji481]
Nakon toga super na velikim brzinama...
Ja svoje pumpam 2.5/2.9 :gimme5:
Ja isto 2.5/2.9

Danijel 23


tibertov

Ja sam uvijek opterecen [emoji1]

Danijel 23


agolac

Uvijek mi je taj pritisak.... ja sam samo na cesti  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

Nema soliranja...uvijek se vozim sa ženom, a i da se ne vozim opet bi imao taj pritisak.

Danijel 23

Zar vam ne tuče zadnja guma, pa i prednja?

agolac

Citat: Danijel 23  u Kolovoz 10, 2017, 21:21:33
Zar vam ne tuče zadnja guma, pa i prednja?

A što bi tukla. Kupi konja ako hoćeš mekano  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov