Metzeler Tourance Next

Autor tibertov, Kolovoz 10, 2017, 16:11:42

« natrag - naprijed »

fatboy

Citat: Fantom  u Rujan 06, 2017, 17:37:15
Ovo ljeto je van serijsko svugdje. Balkan izgorio, a ovdje jedva zapalis cigaru na otvorenom  :smijeh:

Treba ti bolji upaljac... ;)

Fantom

Evo bas gledam cijene brenera sa pripadajucim bocama kisika i plina  :buahaha:

iviccaa

Danas mi stigle Metzelerke.
Nakon što sam detaljno pročitao srednji forum, pa ovaj, pa njemački...vise nisam znao sto da kupim.   :)

Bio sam čak odlucio uzeti Anakee II, jer uglavnom svi imaju pozitivna iskustva (bar kad je pristojna vožnja u pitanju, a ja ne divljam baš),
ali na kraju opet nisam.
Metzeler je noviji model i više namijenjen za asfalt, a ja sam samo na asfaltu.

Naletio na e-bayu na ponudu za 201€, za samo 1€ manje se dobije PST II, ali nekako ne vjerujem toj gumi, bar po pročitanom.
Ovdje je dosta ljudi komentiralo da u kombinacijii s kenjom ne daje dobre rezultate, a isto to pišu i po njemačkom forumu.
Navodno sa somarom i težim/jačim motorima funkcionira bolje.

S Anakee III su iskustva podijeljenja, nisam htio "riskirati".

MPR4 su po svemu pročitanom najbolje, ali nekako mi šara ružna
(to bi jos i pretrpio nekako, sto bi rek'o jedan: "ako ovaj iza tebe vidi koja ti je sara na gumi onda imas ozbiljan problem."  ;) )
i nisam odmah htio doći na najbolje, treba proći put do te gume, kao neko moto-hodočašće.  :smijeh:

Tako je odluka pala na Metzeler, mislim da će biti ok za moj (ne)stil vožnje.  :smijeh: A i nakon originalnih će svaka biti dobra.
Sutra ih idem montirati, to zadovoljstvo u DE košta oko 90€. :huh:
ali su gume jeftinije pa to dođe na slično.

Javim komentare nakon malo duže vožnje.

Mrki

Kupimo i mi u Njemačkoj i donesu nam đabe i namontiramo za puuno manje :)

Lavandić

Zašto nisi probao one Roadtec 01, imaju jako interesantnu šaru. Na prvi pogled guma obećava

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Danijel 23

Za tih 90 E si mogo sam skinut kotače poslat busom za 10 E u RH,ZG, Auto Dario platit motažu i balansiranje 30 E te bi dobio natrag!   :)

iviccaa

Citat: Lavandić  u Listopad 09, 2017, 19:55:53
Zašto nisi probao one Roadtec 01, imaju jako interesantnu šaru. Na prvi pogled guma obećava

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Nisam uopce obracao paznju na tu gumu.
Nisam citao da je ljudi stavljaju na Stroma?
Citat: Danijel 23  u Listopad 09, 2017, 20:14:13
Za tih 90 E si mogo sam skinut kotače poslat busom za 10 E u RH,ZG, Auto Dario platit motažu i balansiranje 30 E te bi dobio natrag!   :)
A tako nekako...[emoji3]
Ubuduce cu sam skidati kotace pa cu ustedit 50€, 20 za prednji i 30 za zadnji.
Ali nisam se jos opremio alatom...

zorro

Već sam prije pisao..ta Metzelerica je odlična guma..jednom prilikom sam se mjenjao sa Žandarom (od Voćina do Zvečeva)..a on ih ima na motoru, a na mom KLV-u su tad bile Anake2
U par navrata sam se htio okrenuti i neke zavoje proći ponovo..jer sam ih prolazio kao sa Anakicama..a Metzelerka se mogla rušit još puno više ..daju sigurnost..ono..baš
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: iviccaa  u Listopad 09, 2017, 20:26:17
Ubuduce cu sam skidati kotace pa cu ustedit 50€, 20 za prednji i 30 za zadnji.
Ali nisam se jos opremio alatom...
Dojdi do mene...imaš gratis demontage i montage!  :)

Lavandić

Citat: iviccaa  u Listopad 09, 2017, 20:26:17
Nisam uopce obracao paznju na tu gumu.
Nisam citao da je ljudi stavljaju na Stroma?A tako nekako...[emoji3]
Ubuduce cu sam skidati kotace pa cu ustedit 50€, 20 za prednji i 30 za zadnji.
Ali nisam se jos opremio alatom...
Tek je nedavno izašla! Htio sam ih ja stavit na somaru ali su bile cca 30-tak % skuplje od MPR4

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


iviccaa

Citat: Lavandić  u Listopad 09, 2017, 20:50:07
Tek je nedavno izašla! Htio sam ih ja stavit na somaru ali su bile cca 30-tak % skuplje od MPR4

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Evo sad vidim....pa ovo je kopija MPR4. [emoji3]
Jako slicna šara..

Najnapetije su mi bile nove Conti RoadAtack  03, pobijedile su na zadnjem Motorrad testu, ali set 245€...skupo.

agolac

Citat: iviccaa  u Listopad 09, 2017, 21:11:50
Evo sad vidim....pa ovo je kopija MPR4. [emoji3]
Jako slicna šara..

Najnapetije su mi bile nove Conti RoadAtack  03, pobijedile su na zadnjem Motorrad testu, ali set 245€...skupo.

To je razlika od 0.0245 EUR/km (ako traju 10k km). Ne razumijem zašto je tih par EUR gore dolje skupo? Ali kužim da smo svi različiti i da svi na to različito gledamo.
Ja ako su meni neke gume super, 100 EUR gore dolje me ne jebe. Draže mi je da mi pašu u vožnji....jebeš jeftine gume (kao meni Anake II) od kojih svaki zavoj serem u gaće.
To ti je vjerovatno par piva u Dojčland?

Hoću reći, trebao si kupiti Conti  :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Pa dobro nisam kupio Shinko ili Avon pa da bas ima smisla to sto govoris.
Tourance Next je  prva ugradnja na raznim BMW, KTM i Triumph motorima, a i po testovima i iskustvima je u samom vrhu.

Sigurno ce biti puno bolja nego originalna, a kad skupim puno km i promijenim par setova onda cu moci reci koja mi odgovara.
Tko kaze da ce meni Conti biti bolji od Metzelera?

tibertov


agolac

Citat: iviccaa  u Listopad 09, 2017, 22:23:54
Pa dobro nisam kupio Shinko ili Avon pa da bas ima smisla to sto govoris.
Tourance Next je  prva ugradnja na raznim BMW, KTM i Triumph motorima, a i po testovima i iskustvima je u samom vrhu.

Sigurno ce biti puno bolja nego originalna, a kad skupim puno km i promijenim par setova onda cu moci reci koja mi odgovara.
Tko kaze da ce meni Conti biti bolji od Metzelera?

Pa rekao si da su ti najnapetije Conti.  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain