Metzeler Tourance Next

Autor tibertov, Kolovoz 10, 2017, 16:11:42

« natrag - naprijed »

vego

Prvo hopni, pa reci skoč...

Milanezi

Posle 2 potrošena seta pirelli scorpion rešim da probam ove metzelerke, hebo me pas.
Montaža, ručno balansiranje, pritisci 2.3 i 2.8, primetim da su bučnije i da prednja vobla na 70km/h. Ajd bučne manje više, i anakee3 mi je bila bučnija, nema veze ali ovo voblanje me baš ispizdelo. Nijedne nove gume nisu voblale, tek posle veće kilometraže kad se dosta potroše. I da, sa pirellijem mi je motor bio laksi za upravljanje i krivinarenje.
Skidanje točkova sa motora i ponovno balansiranje, ovaj put sa mašinskom balanserkom kod lika koji mi je i prethodne setove odradivao. Montaža na motor i ponovno voblanje, tu sam već popizdeo jer sam sutradan kretao na put.
Juče u toku vožnje primetim da se voblanje proširilo i na manjim brzinama, od 50-70 km/h.
Sad čitam da su se i drugi ovde žalili na to voblanje, probacu i sa dizanjem pritiska prednje na 2.5 mada sumnjam da ce to popraviti stvari. Provericu još i  lezajeve tocka kad se vratim sa puta, motor ima  60 000 km , ako su i oni u redu onda jbg.
Proizvodnja je isto kao i pirelli, prednja nemacka, zadnja kina.

Saxi

Nisi ti jos naučio da voziš motor a usao si u godine kad se ruke tresu a telo podrhtava, od uzbuđenja [emoji23]
Ja mislim da nije do linije guma, a ni ležajeva, jer problem nastaje kako si obuo novi par opanaka, nego da si dobio felerican primerak sa greškom u proizvodnji i otuda ta buka i voblanje[emoji848]

Milanezi

 Dušo, nemoj ti mnogo da misliš jer to nije dobro za ganglije, one moždane  :finger:
Cela ekipa ( sem mene ) ti šalje jedan morski kiss i poručujemo da odradiš jutarnje vežbice :))))

Ako neko ozbiljan ima nešto da rekne, slušam.

Ponti

Citat: Milanezi  u Lipanj 08, 2019, 08:21:27
Dušo, nemoj ti mnogo da misliš jer to nije dobro za ganglije, one moždane  :finger:
Cela ekipa ( sem mene ) ti šalje jedan morski kiss i poručujemo da odradiš jutarnje vežbice :))))

Ako neko ozbiljan ima nešto da rekne, slušam.

I meni je voblala ista ta guma nakon pređenih 2-2,5 tkm isto na oko 70kmh. Pumpao sam na 2.5, probao s težim i lakšim utezima volana, na kraju nisam vozio 70.... ili ispod ili više. Kada se zadnja potrošila promijenio set i nikad više tourance next.
Vratio se na michelin, a sada sam uzeo metzeler roadtec01 i eto napravio preko 5tkm i dobre su.

agolac

Meni je povećanje pritiska u gumama pomagalo s woblavim gumama
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Suki

Citat: agolac  u Lipanj 08, 2019, 08:36:30
Meni je povećanje pritiska u gumama pomagalo s woblavim gumama
A meni je smanjenje. Probaj sa 2.3 spustit na2.1 ili 2.0.
:moto2:

098 9232180

zander

Suki one tvoje Hidenau mozda trpe tu varijantu smanjenja pritiska zbog duboke sare. Moram i ja probati i povecanje i smanjenje pritiska jer imam voblanje u prednjoj. Nikad nisam imao to, cesto vozim na tempomatu i bez ruku, samo sto je moj uredjaj na dugme, znas ti to  :belj:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Citat: agolac  u Lipanj 08, 2019, 08:36:30
Meni je povećanje pritiska u gumama pomagalo s woblavim gumama

Kojim gumama da bi se orijentisali zainteresovani ljudi? :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Suki

Citat: zander  u Lipanj 08, 2019, 13:09:41
Suki one tvoje Hidenau mozda trpe tu varijantu smanjenja pritiska zbog duboke sare. Moram i ja probati i povecanje i smanjenje pritiska jer imam voblanje u prednjoj. Nikad nisam imao to, cesto vozim na tempomatu i bez ruku, samo sto je moj uredjaj na dugme, znas ti to  :belj:

...tako je i Mujo jedno vrijeme vozio bez ruku i hvalio se Fati, a onda se jednog dana provezao bev vubi

:smijeh:
:moto2:

098 9232180

zander

Samo malkice po par stotina metara :smijeh:...namestim nesto, doteram cohones u udoban polozaj...mali stisak kocnice bilo koje ili na kvacilo....i opet po gasu...bas me zanima kako ti radi tvoja skalamerija... :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Suki

Citat: zander  u Lipanj 08, 2019, 16:16:08
Samo malkice po par stotina metara :smijeh:...namestim nesto, doteram cohones u udoban polozaj...mali stisak kocnice bilo koje ili na kvacilo....i opet po gasu...bas me zanima kako ti radi tvoja skalamerija... :thumbup:
...ne znam hoću li se ove godine još vozit po AC :)...ako budem, javim ;) :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

Bagy

Citat: Milanezi  u Lipanj 08, 2019, 02:17:50
Posle 2 potrošena seta pirelli scorpion rešim da probam ove metzelerke, hebo me pas.
Montaža, ručno balansiranje, pritisci 2.3 i 2.8, primetim da su bučnije i da prednja vobla na 70km/h. Ajd bučne manje više, i anakee3 mi je bila bučnija, nema veze ali ovo voblanje me baš ispizdelo. Nijedne nove gume nisu voblale, tek posle veće kilometraže kad se dosta potroše. I da, sa pirellijem mi je motor bio laksi za upravljanje i krivinarenje.
Skidanje točkova sa motora i ponovno balansiranje, ovaj put sa mašinskom balanserkom kod lika koji mi je i prethodne setove odradivao. Montaža na motor i ponovno voblanje, tu sam već popizdeo jer sam sutradan kretao na put.
Juče u toku vožnje primetim da se voblanje proširilo i na manjim brzinama, od 50-70 km/h.
Sad čitam da su se i drugi ovde žalili na to voblanje, probacu i sa dizanjem pritiska prednje na 2.5 mada sumnjam da ce to popraviti stvari. Provericu još i  lezajeve tocka kad se vratim sa puta, motor ima  60 000 km , ako su i oni u redu onda jbg.
Proizvodnja je isto kao i pirelli, prednja nemacka, zadnja kina.

Sad barem znaš koje gume više nećeš kupovati!  ;)
mob: 095/573-6874

agolac

Citat: zander  u Lipanj 08, 2019, 13:31:42
Kojim gumama da bi se orijentisali zainteresovani ljudi? :)

Najviše su voblali prvi modeli Conti Road/Trail. Ali ne primjetim to više na zadnjim verzijama
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zander

Citat: agolac  u Lipanj 08, 2019, 18:47:05
Najviše su voblali prvi modeli Conti Road/Trail. Ali ne primjetim to više na zadnjim verzijama

Da da i mislio sam na taj tip gume da je u pitanju....Kad sam primetio voblanje, opsovao i teraj dalje...do platna ima da ih pocepam...a sigurno mi nece biti sledece
OPENMINDED PEOPLE WANTED