Metzeler Tourance Next

Autor tibertov, Kolovoz 10, 2017, 16:11:42

« natrag - naprijed »

Stjepko

Grijači guma odrade svoje .Zato im je niži tlak.

iviccaa

Ma spuste oni tlak (u odnosu na cestovne gume), ali ocito je do konstrukcije guma.

I dalje ne kuzim kako ce veci tlak pomoci da se motor lakse prebacuje s jedne strane na drugu...guma ce postati jos jajastija i manja je kontakt povrsina. Lakse je loptu prebaciti s jedne na drugu stranu nego jaje...ne znam kako da bolje objasnim. ;)

Motor izvrsno pada u zavoj, ovo sto je saxi spomenuo, i motor je bas ono ultra stabilan u zavoju, ali prebacivanje ide teze...
A mozda je i do šare....budem probao par kombinacija.
Na Metzelerovoj stranici za moj motor je preporuka 2.25/2.8.

Fantom

Zajebi logiku napumpaj 2.5 / 2.9 i uzivaj. Ja ga cesto vozim agresivno i mogu samo reci da tourace next u S krivinama pada za medalju. Ja sam ponovo rodjen sa ovim gumama nakon fabrickih.

tibertov

2.5 2.9 tako ja uvijek pumpam.

zare

Voznja na nedovoljno napumpanoj gumi istrosi gumu na skroz cudan nacin
Prednji dio sare ostane ne potrosen, a zadnji se trosi vise

miha

Pravo vrijeme je malo prije

Špoki

 :thumbup: Koji je DOT i kolko novaca?
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

miha

evo jucer sam ih stavio i napravio samo 4-5 km po gradu nedovoljno za neke extra komentare nije se ni "načela"... nije bilo naginjanja i brze vožnje.
ali sto sam odma primjetio:- dobro: motor stavrno izgleda "lakši" kako je ivicaa reko i nekako "ispravlja sam sebe"... takav sam osjecaj imao kad sam sjeo na drugi motor (tvrđi- agustu)..
                                           - loše: ono što mi nije jasno zasto se dogada s novim gumama cim pustim volan zatrese se pa ga dirnem jedniom rukom da se umiri....
Pravo vrijeme je malo prije

miha

Pravo vrijeme je malo prije

miha

1798 kn kartično obročno plaćanje, dostava included... zamjeno 180kn
Pravo vrijeme je malo prije

agolac

Citat: miha  u Studeni 10, 2017, 09:21:06
evo jucer sam ih stavio i napravio samo 4-5 km po gradu nedovoljno za neke extra komentare nije se ni "načela"... nije bilo naginjanja i brze vožnje.
ali sto sam odma primjetio:- dobro: motor stavrno izgleda "lakši" kako je ivicaa reko i nekako "ispravlja sam sebe"... takav sam osjecaj imao kad sam sjeo na drugi motor (tvrđi- agustu)..
                                           - loše: ono što mi nije jasno zasto se dogada s novim gumama cim pustim volan zatrese se pa ga dirnem jedniom rukom da se umiri....

Napumpaj prednju na 2.5 :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

miha

vidit cu danas ne znam kako su napumpali  meštri...
Pravo vrijeme je malo prije

Ćoso

Citat: agolac  u Studeni 10, 2017, 09:35:37
Napumpaj prednju na 2.5 :thumbup:
Čekao sam tvoj odgovor i daljnju prezentaciju "voblanja"

iviccaa

Ja probao kombinaciju 2.5/2.9 i uopce mi ne pase. Lakse se rusi u zavoj, ali prebacivanje ide dosta teze.
Sad sam na 2.3/2.7 i to mi je dobro. Ostar je profil gume i te karakteristike su logicne.
Sve u svemu dobra je to guma.
Za sada 1000km i imam potpuno povjerenje u nju.

miha

znaci 2.4-2.8 i vuk sit i ovce....
Pravo vrijeme je malo prije