Metzeler Tourance Next

Autor tibertov, Kolovoz 10, 2017, 16:11:42

« natrag - naprijed »

Macak

Ja svoje pumpam na 2,25 i 2,8, i sve je ok  već 12 000 km
Glupe žene podižu glas a pametne noge
Bolje popiti sa Alzheimerom nego proliti sa Parkinsom
0981890220

agolac

Ja bih rekao da je najbolje probati pa vidjeti šta ti paše. Meni sve ispod 2.5/2.9 ne paše, tako da se toga držim. Na svom primjeru woblavih guma (TrailAttack) je bilo da su woblale ko lude kad bi se pustio volan dok ih nisam nagruvao na 2.5 prednju....tako da probajte pa izaberite, ne slušajte druge  ;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

A zasto vi svi pustate volan?
Koji je to film?

tibertov

Zato kaj su kamikaze samoubojice...

agolac

Citat: iviccaa  u Studeni 10, 2017, 22:09:05
A zasto vi svi pustate volan?
Koji je to film?

Nema filma. To se u principu ne smije događati. Nebi smjelo voblati kad pustiš volan. Shodno tome, to ti se automatski počne događati na većim brzinama i bez puštanja volana. E to je problem...
Geometrija DL motora je "relativno" konzervativna. Zato nama, uglavnom, ne trebaju steering damperi. Na sportivama koje imaju drugačiju geometriju steering damperi su imho obvezni, inače ode u tri pm s tank slapperom...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

Motor vam vobla jer imate te krumpire od kofera po 50 lit...smanjite litrazu pa vam nece voblat.

agolac

Citat: tibertov  u Studeni 10, 2017, 22:27:07
Motor vam vobla jer imate te krumpire od kofera po 50 lit...smanjite litrazu pa vam nece voblat.

To pridonosi  :thumbup:

Ali nije jedini razlog ;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Najcesci uzrok voblanja je - losa (mekana) prednja vilica.... :-X

agolac

Citat: fatboy  u Studeni 10, 2017, 23:13:04
Najcesci uzrok voblanja je - losa (mekana) prednja vilica.... :-X

Jesi li ikad, kad si bio mali, gledao kakav trag ostavlja bicikl kad pređeš preko vode? Kakav trag ostavlja prednji kotač u odnosu na zadnji?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Ja sam ti na biciklu bio vomabic i vozio sve samo ne normalno tako da nemam pojma...

agolac

Citat: fatboy  u Studeni 10, 2017, 23:20:38
Ja sam ti na biciklu bio vomabic i vozio sve samo ne normalno tako da nemam pojma...

Ajmo, tko zna? Ivicaa?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Nisam puno vozio biciklu, a i davno je bilo (osnovna skola) tako da se ne sjecam bas.

Pretpostavljam da vrluda, ostavlja zmijski trag?

agolac

Citat: iviccaa  u Studeni 11, 2017, 00:07:30
Nisam puno vozio biciklu, a i davno je bilo (osnovna skola) tako da se ne sjecam bas.

Pretpostavljam da vrluda, ostavlja zmijski trag?

Upravo tako :thumbup:

Prednji (i zadnji no) kotač non stop vrluda lijevo desno kao zmija i vraća se u centar. Kotači nam non stop woblaju samo mi to uglavnom ne primjećujemo  :thumbup:
Zadnji vrluda jer posredno prati prednji. Prednji je slobodan u okretanju pa vrluda više....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

No samu "sklonost" većem woblanju određuje i rake i trail, odnosno geometrija pregnjeg kraja. Kotač se ponaša kao žiroskop

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Jedino ne vobla na teleleveru :belj: jer je Hitler tako tražio  :ooda: :smijeh: