Metzeler Tourance Next

Autor tibertov, Kolovoz 10, 2017, 16:11:42

« natrag - naprijed »

Mrki

Moje iskustvo sa voblanjem ide ovako.. kada sam kupio motor sa starim gumama (Mezeler) je voblalo, stavio nove (Michelin) pa je prestalo, sada kada te gume imaju nekih 15 tisuća voblaju opet.. i to bez obzira na tlak u gumama i kofere, vobla i sa krumpirom i sa malim od 42l..

Bagy

Moje iskustvo glede tog voblanja - kaj je to uopće?!  :P A gume pumpam po uputama proizvođača: 2.3 i 2.5. S gumama sam ove godine odvozio 17.800 km... Neću ih reklamirati ionako svaki ima svoj favorit!  :)
mob: 095/573-6874

Osy

Citat: Bagy  u Studeni 11, 2017, 16:55:49
Moje iskustvo glede tog voblanja - kaj je to uopće?!  :P A gume pumpam po uputama proizvođača: 2.3 i 2.5. S gumama sam ove godine odvozio 17.800 km... Neću ih reklamirati ionako svaki ima svoj favorit!  :)
Ove godine si napravio 17800 km :-\

Bagy

Citat: Osy  u Studeni 11, 2017, 18:19:15
Ove godine si napravio 17800 km :-\

Ups, greška!  :shhh: Ukupno sam s tim setom prešao 17800 km, a ove godine nešto preko 13000 km...
mob: 095/573-6874

zander

Zar voblanje nije zbog istrosenih guma koje su postale slicne autogumama usled autoputeva  i sl??? I opterecenje da li ima veze sa tim? Mislim da nema...Ali to sam samo ja....mozda neznalica , ali....eto ko zna neka napise :smijeh:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Citat: zander  u Studeni 11, 2017, 19:51:24
Zar voblanje nije zbog istrosenih guma koje su postale slicne autogumama usled autoputeva  i sl??? I opterecenje da li ima veze sa tim? Mislim da nema...Ali to sam samo ja....mozda neznalica , ali....eto ko zna neka napise :smijeh:

Meni PR3 i PR4 nije nikada voblao, dok mi je pirelli voblao i to na brzini negdje između 70 i 80 kmh, a to sam primjetio nakon prijeđenih otprilike 3000km.
Zašto, nemam pojma.

miha

Citat: zander  u Studeni 11, 2017, 19:51:24
Zar voblanje nije zbog istrosenih guma koje su postale slicne autogumama usled autoputeva  i sl??? I opterecenje da li ima veze sa tim? Mislim da nema...Ali to sam samo ja....mozda neznalica , ali....eto ko zna neka napise :smijeh:

ima, ima, naravno potpuno ista stvar.... apsolutno sve utječe ali kofer najmanje od svega navedenog, imao sam na beverliju kofer i kad bih promijenio gume nebi tresao, nako 5 tisuca bih morao stavit utege na volan da bih produzio to za koju tisucu i onda na 8 vise nema pomoci...
ja sam skidao kufer kad bi pocelo trest i nista nebih dobio, s tim da se pri razlicitim brzinama razlicito i ponasa, meni bi na beverliju tresao na 50-60 a na 100 ne.
e sad, moj komentar na to zasto pustit volan u voznji, ne radi kurcenja ili slicno...   posto poznam neke starije "bikere" zapamtio sam kad mi je jedan reko, a ima od toga i 20 god., kad volan pocne trest da se vise " ne smije vozit" ko do tad nego sa "malo vecim poštovanjem", zato s vremena na vrijeme pustit volan da ga osjetiš, sad jeli to primjenjivo na nase novije i tehnološki "bolje" motore neznam ali je meni ostalo u glavi, i tako, ta neka "pravila " poštujem.
siguran sam da na tresnju ima utjecaja, brzina, cesta, vjetar, polozaj tijela, TEžINA VOZAČA  (i zbog toga površina naljeganja gume na cestu pa i zbog tlaka naravno)....i vjerujem sve sto stvara asimetriju na vilici i volanu, (ako retrovizori nisu u istom polozaju, disk- ako je jedan, sajle, crijeva...), a naravno i najvise sigurno stanje guma, vilica i rame. ;)
Pravo vrijeme je malo prije

Renči

Iz mog iskustva, svaki put je bilo do gume,odnosno do balansiranja.
MA2 mi je voblala nova na 40-60kmh, vraćanje vulkanizeru,ponovo balansiranje i onda je bilo OK.
MA3 nova isto voblala, ponovo balansiranje,opet vobla, dobio novu i ponovo vobla, ne tako jako ali da.Odnesel gumu kod Daria u Trnsko na balansiranje, i dalje isto.Znači da je guma.
Te sam gume vozio 13000km i ta mi se zadnja tako čudno potrošila(imam negdje i slike), a po Michelinovom je trebala trajati duže od MA2.
U Motoboxu uzel ponovo MA2, odnesel ih kod Daria na montažu, ni V od  voblanja.
Kada su voblale, probal sam i kofere skidat ali ništa ne pomaže, tako da mislim da je to do kvalitete gume.
Sad na ovom imam još tvorničke i trebem ih promjenit jer su stare (17000km) i malo voblaju.
Mislim da ću uzeti za promjenu MTN, čisto da probam nešto drugo!

Osy

Da li je moguće da je razlika u smjesi gume s obzirom na zemlju proizvodnje...ono kao Nutella za Švabe i ostalu stoku sitnog zuba...kad moram tako reći...mislim, to bi bilo katastrofa, ali...? Recimo, Mrki i ja, obojica imamo Anakee 2 i totalno su nam različiti doživljaji...meni ne vobla, njemu vobla, njemu ne proklizava na kiši i bijelim crtama, meni za spizdit se samo tako, ja imam crticu po sredini gume, on nema i takooooo :-\ :huh:

Mrki



Citat: Osy  u Studeni 12, 2017, 10:51:33
Da li je moguće da je razlika u smjesi gume s obzirom na zemlju proizvodnje...ono kao Nutella za Švabe i ostalu stoku sitnog zuba...kad moram tako reći...mislim, to bi bilo katastrofa, ali...? Recimo, Mrki i ja, obojica imamo Anakee 2 i totalno su nam različiti doživljaji...meni ne vobla, njemu vobla, njemu ne proklizava na kiši i bijelim crtama, meni za spizdit se samo tako, ja imam crticu po sredini gume, on nema i takooooo :-\ :huh:

Nije ni meni voblala kada je bila nova, tj nije do zadnjih 500km, tako da je to taman nekih 15-16t.
I tvoja i moja su kupljnje u Njemačkoj.
Ali što se tiče Anakee 2 kolegi iz Švice se događa ista stvar, kada pređe preko 15t s njima počne voblati. Tako mu je na dva seta već, a on vozi Varadera.

agolac

Sad će vam Zorro reći za woblanje :samaranje:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Vozio sam Metzeler, Michelin, Pireli... niti jedna nije voblala, ali zato sam osetio i video šta to znači na drugim motorima.
@ Ivica vozim bez ruku jer svake godine vežbam tehniku, izmedju ostalog i da motorom upravljam telom bez ruku, a ponekad mi ruke zatrebaju u toku vožnje da zakopcam jaknu, smirim maramu, blesavim se... ali prvenstveno I najbitnije zbog vežbanja a

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Osy

Na 0:50 :-\ :-\ :-\
Da li se naše neznatno voblanje može pretvoriti u ovo...

https://youtu.be/4ZucphyIzJM

miha

može, uletio je u turbulenciju zraka izmedu dva auta....
Pravo vrijeme je malo prije

fatboy

Katranske zmije je taman prosao, a i brzina mu je bila pristojno troznamenkasta...