Svjećice

Autor gogs, Kolovoz 16, 2017, 12:47:32

« natrag - naprijed »

Jure

Tvornička greška ili je serviser taj dan dobro marenda???  :misli:

izbilo ju je u vožnji...

jeeves

Citat: Jure  u Veljača 22, 2020, 19:43:27
Tvornička greška ili je serviser taj dan dobro marenda???  :misli:

izbilo ju je u vožnji...
Isti meštar koji je mijenjao TPS?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Jure

TPS sam zajeba ja sam, a nove svićice je montira serviser kad je pokušava riješit problem. Koliko sam razumija više puta ih je odvidava i zavidava... e sad jeli pazija da već jednom zavidanu svićicu netriba stezat kao novu nemam pojma, možda i nije...
Sad sam ja izvadija ovu puknutu i drugu koja je cila i stavija Denso Iridium. Tako sam pokrija slučaj da je neka serija loših svićica u điru a i novi vlasnik se neće morat mislit duže vrimena.
Steza sam običnim ključem za svićice 1/3 kruga nakon sta san je rukon zavida.

zorro

Citat: Jure  u Veljača 23, 2020, 17:41:40

Steza sam običnim ključem za svićice 1/3 kruga nakon sta san je rukon zavida.
Vjerojatno je tak i majstor.. 3 i pol kruga  :-\
Svijećica se steže na 11 NM ..nikakvi krugovi  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Jure

moment ključ je zajebana igračka, jeftini nevaljaju a skupi su skupi... pa kalibracija svako malo, pa ga posudiš nekom...  bolje ga je ne imat nego se pouzdat u njega a da nije provjeren.
Nije tvornica luda da bi napisala 10-15Nm ili 1/3 kruga za novu svićicu ako nisu sigurni u to. Mislim da tu nema greške, ali za korištenu svićicu ili onu bez podloške sigurno je bolje moment ključem.


https://www.denso.com/global/en/products-and-services/automotive-service-parts-and-accessories/plug/basic/torque/

agolac

Mislim da je zorro krivo shvatio, nije 3 kruga nego trećina kruga. To mi izgleda ok. Kad je zavidaš rukom dođe do kraja do kad treba pritisnuti onaj crush washer. Tada mi se ta trećina kruga do kraja čini sasvim ok. Na tri kruga bi potrgao navoje..
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko


agolac

Citat: Stjepko  u Veljača 23, 2020, 20:12:43
3/4 kruga

Štagod, ne znam točno koja je naša od ovih na listi ali ako je Denso tako napisao onda tako i je...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Ja bi prije rekao da je to do svjećice nego do majstora. Imam osjećaj da bi prije pojeo navoj u glavi ako bi išao prejako stegnuti svjećicu, ipak se tu radi o mekanim materijalima.

Jure

Citat: Stjepko  u Veljača 23, 2020, 20:12:43
3/4 kruga

Mislim da je ipak 1/3 kruga, navoj je M10 ali svicica nije od ovih sa zvjezdicama * **
Kad budem stiga testirat cu ovu citavu pa cemo vidit na koliko puca.

zorro

Kak izvadiš taj puknuti navoj koji je ostao u glavi(poklopcu)  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Možda ide lako, jer ga više ništa nedrži stegnutog kada tako pukne. :misli:

Jure

Citat: zorro  u Veljača 24, 2020, 11:39:50
Kak izvadiš taj puknuti navoj koji je ostao u glavi(poklopcu)  :misli:

nije problematično, nisam imao dovoljno dugačak odvijač pa sam se poslužio turpijom kvadratnog presjeka čiji je vrh taman mogao ući u ostatak svićice. Kad sam krenuo odvijat na prvu mi se činilo da turpija proklizava, toliko je mala sila, ali se bez problema izvidalo, ostatak je osta na vrhu.

zorro

Citat: Jure  u Veljača 24, 2020, 17:02:12
nije problematično, nisam imao dovoljno dugačak odvijač pa sam se poslužio turpijom kvadratnog presjeka čiji je vrh taman mogao ući u ostatak svićice. Kad sam krenuo odvijat na prvu mi se činilo da turpija proklizava, toliko je mala sila, ali se bez problema izvidalo, ostatak je osta na vrhu.
Dobro je  :thumbup: sreća
Zna svijećica nerijetko oksidirati u aluminijskom navoju..zapekne ko hrđav vijak  ..tak da..ovo je super inače bi bilo skidanja glave  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Dobro je svijećice malo namazati sa maščobom!