Malo Bosne..

Autor Mrki, Kolovoz 16, 2017, 22:04:40

« natrag - naprijed »

Mrki

Stavljam ovo u izlete jer je i bio kao izlet.. 870km.. ništa posebno.. ali vožnja nije ni bila glavna vodilja ovog puta..

Plan je bio otići do rodbine u Podhum kraj Livna i ići preko Kamešnice u zavjet Gospi u Sinj.. što je i napravljeno..ali o tome u drugoj temi..

Ali kako smo moto forum evo malo i o vožnji :)

Subota 12.08.
Put tamo standard kao i uvijek.. Šamac - Modriča - Žepće - Zenica - Rostovo - Bugojno - Kupres - Livno - Podhum..

Put sve do kupreških vrata super.. nije prevelika gužva.. temperatura max 27 stupnjeva, milina za voziti..
Ali nakon što smo prošli kupreška vrata i došli do Kupresa počinje izgledati nimalo lijepo.. stajemo na benzinskoj na izlazu da natočimo i odlučujem da oblačimo kišnjake.. jer riječima jednog kolege nebo izgleda kao da će govna da padaju.. :D
Krećemo lagano i izlazimo na kupreško polje.. tu nas počinje udarati bočni vjetar toliko jako da iako vozimo ravno od iza izgledamo kao desna kosa crta (/) :)
Što i ne bi bilo problem da ne počinje padati kiša.. u trenutku sam pomislio da će mi motor odsklizati ispod mene.. ne znam ni sam šta da radim.. vozim brže, vozim sporije.. cura paničari.. lagano i ja.. nakon nekoliko kilometara koji su izgledali kao vječnost dolazi novo iznenađenje.. uz kišu počinje padati i led..
I tako led veličine klikera udara po nama.. a kako pada pod kutom ne pomaže ni šilt na kacigi pa u panici da mi se ne ogreca vizir štitim ga rukom.. nakon par trenutaka odlučujem jbo vizir čuvaj prste.. jer stvarno osjetim kako tuče po prsima (tanke ljetne rukavice).. a vjerujem da većina zna kako izgleda kupreško polje.. nema zaklona ni za lijek.. na svu sreću led traje samo nekih 4-5km.. nakon toga se malo vrijeme smiruje.. sve do Livna.. tamo opet pada kiša kao da neće nikada stati.. ali stižemo na cilj mokrih ruku samo.. Kišnjaci i Goretex čizme odrađuju posao kako treba..


Povratak, Srijeda 16.08.
Za povratak se odlučujem ići preko Tomislavgrada pa na Ramu (ne onu od bicikla).. gledao sam slike i izgledalo je simpatično mjesto.. pa dalje onda na Jablanicu - Sarajevo - Tuzlu - Orašje - Vinkovaci - Čepin

Cesta od Podhuma preko Tomislavgrada do Rame je odlična.. malo je na mjestima lošiji asfalt ali sve u svemu super..

Stižemo u Ramu..



Voda u jezerima je trenutno niska ali kada je u max vodostaju mjesto sigurno izgleda još bolje..



Stajemo u nekom restoranu iza Samostana na doručak i kavu..

Srećemo Čeha na malom bijelom..



Doručak..



Malo naslikavanja prije starta..








Nastavljamo prema Jablanici i Sarajevu..

Nekih 20km nakon Sarajeva stajemo na benzinskoj da natočimo i malo zamezimo.. pršut i livanjski sir.. jbg palačinke nas nisu dugo držale..



I tako ja gužvam pršut i gledam motor..



I nešto mi ne štima..

Kao da nešto fali..

Hmhm..

JBT.. SNOOPY OTPAO!!!!

NEEE!!!!

SNOOOOOPY :(

Jadničak.. prošao cijelu jadransku magistaralu.. bio i Grčkoj.. Makedoniji.. Albaniji.. Kosovu.. Cijelu Crnu Goru prošao.. Bio u Istri.. Off po šumama Slavonije preživio.. i onda otpadne par-sto km od kuće...

I tako sjedim ja tužan.. i mislim ko zna gdje je odletio.. kada kaže cura bio je na koferu kada smo stali na ulazu u Sarajevo da ona izbaci mušicu iz kacige..
Kontam u Sarajevu nisam vozio preko 70-80.. ne moguće da je tamo.. prije da je u ovih zadnjih 20km od izlaza iz Sarajeva jer tu sam potegao u par navrata do 120-130..

Ma reko idemo malo nazad pa ko zna..

Krenusmo nazad kada nakon 8km od benzinske s desne strane u travi metar od ruba ceste..



A sreće.. :)

Izgleda da je otfrknio dok sam obilazio kombi.. jer je bio u kontra traci od smjera u kojem smo se kretali kada je otpao..



Ostatak puta je proveo na sigurnom u tank torbi.. :)






Ostatak puta ništa posebno.. cesta od Sarajeva do Tuzle preko Živinice odlična.. ali promet je za izluditi.. jednostavno previše auta/buseva/kamiona za uživanje u cestama..

Eto "kratki" izlet u Bosnu.. ;)

Bagy

Super Mrki! Kratko i jasno!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

keko

.. ma bravo za Snoopy-ja  :bravo:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Suki

 :smijeh: :smijeh: Odlično :bravo:...Super za snoopya :) ;) :thumbup:

....vjetar i kišu, da, ali led nisam doživio na motoru :huh:....trebos ko Mujo tražit spas u drvetu :buahaha: :buahaha:

:moto2:

098 9232180

Osy

Lijepi izlet, super što ste našli Snupija, mislio sam da ćemo se negdje sresti :thumbup:

zorro

..Bravo Mrkac  :thumbup:
..al vraćat se nazad zbog plišanka  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Najdraze od svega je da je Snoopy na sigurnom, ipak je to cuko i mezimac pa makar i plišani :-)

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Mrki

Citat: Suki  u Kolovoz 16, 2017, 22:28:37
:smijeh: :smijeh: Odlično :bravo:...Super za snoopya :) ;) [emoji106]

....vjetar i kišu, da, ali led nisam doživio na motoru :huh:....trebos ko Mujo tražit spas u drvetu :buahaha: :buahaha:


:D

Već sam gledao kako ću na autobusnu stanicu utjerati.. ima jedna na pola puta ali dok sam došao do nje prestao led padati.. samo kiša.. onda nije imalo smisla stajati.. :)
Citat: Osy  u Kolovoz 16, 2017, 22:35:43
Lijepi izlet, super što ste našli Snupija, mislio sam da ćemo se negdje sresti [emoji106]
Vjerovatno bi da sam išao standardnim putem.. ali rekoh cijeli život idemo tim putem.. ovaj je nekih 50km duži ali je Rama stvarno lijepa.. a i Jablanica..a i tamo iza Sarajeva do Živinice izgleda super je priroda..

jeeves

A zašto Snoopy nije narančaste boje?   :)


Lijep izlet, osim Kupreškog polja, ali treba sve probati  :thumbup:

Špoki

Odličan izlet,prošao si sve vremenske (ne)prilike osim snijega :smijeh:,moram i ja tu Bosnu malo proći da vidim što ima kod jarana :thumbup: usput, koje čizme imaš,kažeš goretex :bravo:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

zubakis

Citat: jeeves  u Kolovoz 17, 2017, 06:40:14
A zašto Snoopy nije narančaste boje?   :)


Lijep izlet, osim Kupreškog polja, ali treba sve probati  [emoji106]
Ide ovi tjedan na plasti-dipanje [emoji23] [emoji23]

Ja se nebi vratija nazad po snupija pa sad taman da je i Charlie Brown ispa sa njim zajdno [emoji23] [emoji23]

keko

Citat: zubakis  u Kolovoz 17, 2017, 07:29:54
Ide ovi tjedan na plasti-dipanje [emoji23] [emoji23]

Ja se nebi vratija nazad po snupija pa sad taman da je i Charlie Brown ispa sa njim zajdno [emoji23] [emoji23]
.. :buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

fatboy

 :thumbup:

guba je fotka sa malim bijelim, a tvoj kofer izgleda kao da je na prtljazniku one Bembe.. :smijeh:

Martin

 :bravo: :bravo: Mrki  :thumbup:

Snoopy je sretan da te ima  ;)
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

tibertov