Malo Bosne..

Autor Mrki, Kolovoz 16, 2017, 22:04:40

« natrag - naprijed »

zander

mi ovde kazemo lezilebovic ;) ;)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Fantom

Bravo Mrki. Kupres i planine povise Bugojna su svijet i klima za sebe. Iskusio isto sranje kao i ti u par navrata.

Patak

Lijepi đir Mrki :bravo:

Ne mogu a da ne primjetim stajling, i sam Marko G. bi zavidio O:-)

Osy

Jel to onaj modni mačak, derpe, ili šta li je već... :-\

Patak

Citat: Osy  u Listopad 24, 2017, 06:54:36
Jel to onaj modni mačak, derpe, ili šta li je već... :-\

Tetkica :smijeh:

Mrki

Osy ti sa onom svojom frizuricom šuti.. :)

Osy

Citat: Mrki  u Listopad 24, 2017, 07:18:08
Osy ti sa onom svojom frizuricom šuti.. :)
Kojom frizuricom...a la chelestonka...pa reko si mi da takvu imam, to je bio uvjet da me primiš u našu grupu :ooda:

Špoki

Mrki, sav si če če  :ooda: i dobru si avanturu imao :gimme5:, nagodinu obavezna ovakva turneja :beer:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

dsusak

Citat: Mrki  u Kolovoz 16, 2017, 22:04:40
Stavljam ovo u izlete jer je i bio kao izlet.. 870km.. ništa posebno.. ali vožnja nije ni bila glavna vodilja ovog puta..

Plan je bio otići do rodbine u Podhum kraj Livna i ići preko Kamešnice u zavjet Gospi u Sinj.. što je i napravljeno..ali o tome u drugoj temi..

Ali kako smo moto forum evo malo i o vožnji :)

Subota 12.08.
Put tamo standard kao i uvijek.. Šamac - Modriča - Žepće - Zenica - Rostovo - Bugojno - Kupres - Livno - Podhum..

Put sve do kupreških vrata super.. nije prevelika gužva.. temperatura max 27 stupnjeva, milina za voziti..
Ali nakon što smo prošli kupreška vrata i došli do Kupresa počinje izgledati nimalo lijepo.. stajemo na benzinskoj na izlazu da natočimo i odlučujem da oblačimo kišnjake.. jer riječima jednog kolege nebo izgleda kao da će govna da padaju.. :D
Krećemo lagano i izlazimo na kupreško polje.. tu nas počinje udarati bočni vjetar toliko jako da iako vozimo ravno od iza izgledamo kao desna kosa crta (/) :)
Što i ne bi bilo problem da ne počinje padati kiša.. u trenutku sam pomislio da će mi motor odsklizati ispod mene.. ne znam ni sam šta da radim.. vozim brže, vozim sporije.. cura paničari.. lagano i ja.. nakon nekoliko kilometara koji su izgledali kao vječnost dolazi novo iznenađenje.. uz kišu počinje padati i led..
I tako led veličine klikera udara po nama.. a kako pada pod kutom ne pomaže ni šilt na kacigi pa u panici da mi se ne ogreca vizir štitim ga rukom.. nakon par trenutaka odlučujem jbo vizir čuvaj prste.. jer stvarno osjetim kako tuče po prsima (tanke ljetne rukavice).. a vjerujem da većina zna kako izgleda kupreško polje.. nema zaklona ni za lijek.. na svu sreću led traje samo nekih 4-5km.. nakon toga se malo vrijeme smiruje.. sve do Livna.. tamo opet pada kiša kao da neće nikada stati.. ali stižemo na cilj mokrih ruku samo.. Kišnjaci i Goretex čizme odrađuju posao kako treba..


Povratak, Srijeda 16.08.
Za povratak se odlučujem ići preko Tomislavgrada pa na Ramu (ne onu od bicikla).. gledao sam slike i izgledalo je simpatično mjesto.. pa dalje onda na Jablanicu - Sarajevo - Tuzlu - Orašje - Vinkovaci - Čepin

Cesta od Podhuma preko Tomislavgrada do Rame je odlična.. malo je na mjestima lošiji asfalt ali sve u svemu super..

Stižemo u Ramu..



Voda u jezerima je trenutno niska ali kada je u max vodostaju mjesto sigurno izgleda još bolje..



Stajemo u nekom restoranu iza Samostana na doručak i kavu..

Srećemo Čeha na malom bijelom..



Doručak..



Malo naslikavanja prije starta..








Nastavljamo prema Jablanici i Sarajevu..

Nekih 20km nakon Sarajeva stajemo na benzinskoj da natočimo i malo zamezimo.. pršut i livanjski sir.. jbg palačinke nas nisu dugo držale..



I tako ja gužvam pršut i gledam motor..



I nešto mi ne štima..

Kao da nešto fali..

Hmhm..

JBT.. SNOOPY OTPAO!!!!

NEEE!!!!

SNOOOOOPY :(

Jadničak.. prošao cijelu jadransku magistaralu.. bio i Grčkoj.. Makedoniji.. Albaniji.. Kosovu.. Cijelu Crnu Goru prošao.. Bio u Istri.. Off po šumama Slavonije preživio.. i onda otpadne par-sto km od kuće...

I tako sjedim ja tužan.. i mislim ko zna gdje je odletio.. kada kaže cura bio je na koferu kada smo stali na ulazu u Sarajevo da ona izbaci mušicu iz kacige..
Kontam u Sarajevu nisam vozio preko 70-80.. ne moguće da je tamo.. prije da je u ovih zadnjih 20km od izlaza iz Sarajeva jer tu sam potegao u par navrata do 120-130..

Ma reko idemo malo nazad pa ko zna..

Krenusmo nazad kada nakon 8km od benzinske s desne strane u travi metar od ruba ceste..



A sreće.. :)

Izgleda da je otfrknio dok sam obilazio kombi.. jer je bio u kontra traci od smjera u kojem smo se kretali kada je otpao..



Ostatak puta je proveo na sigurnom u tank torbi.. :)






Ostatak puta ništa posebno.. cesta od Sarajeva do Tuzle preko Živinice odlična.. ali promet je za izluditi.. jednostavno previše auta/buseva/kamiona za uživanje u cestama..

Eto "kratki" izlet u Bosnu.. ;)
od kojeg motora su retrovizori na tvom narančastom? izgledaju zanimljivo, nesto slično ima aprilija strada 650

Mrki

Citat: dsusak  u Siječanj 13, 2018, 22:10:55
od kojeg motora su retrovizori na tvom narančastom? izgledaju zanimljivo, nesto slično ima aprilija strada 650
Od Kineza, s eBay-a..

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F152807097147