Prikolica za prijevoz motora

Autor Lavandić, Kolovoz 21, 2017, 23:20:11

« natrag - naprijed »

agolac

Citat: payser  u Kolovoz 22, 2017, 00:17:27
Pa jebem te mutava.Sam ti reko da moš uzet moju..eee čojeka.
Downgredana sa 1300 nosivosti zbog B kategorije.Naletna kočnica,rampa nagibna sa plinskim amortizerom i dva prihvata za prednje kolo motora

Hoće čoek svoju da te ne mora uvijek žicat?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Lavandić

Citat: payser  u Kolovoz 22, 2017, 00:17:27
Pa jebem te mutava.Sam ti reko da moš uzet moju..eee čojeka.
Downgredana sa 1300 nosivosti zbog B kategorije.Naletna kočnica,rampa nagibna sa plinskim amortizerom i dva prihvata za prednje kolo motora
Rekli su mi da ima 400 kg. A i cjenovno si mi skup.

A i rekao si slike poslati?!?
Citat: agolac  u Kolovoz 22, 2017, 00:22:48
Hoće čoek svoju da te ne mora uvijek žicat?
On prodaje tog svog mutanta od prikolice.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


bajki

Citat: Lavandić  u Kolovoz 21, 2017, 23:20:11

Usput da napomenem kako su na HAK-ovim stranicama jako šturo razjasnili pojam B kategorije, danas sam utvrdio da ako želim s kombijem ukupne mase 3500 kg vuči prikolicu do 750 kg moram polagati neki Kod B96.



Znači, to je točno ako ti kombi ima NDM 3500 kg, onda za prikolicu moraš imati kodu 96 (Ukupni NDM ti tada smije biti do 4250 kg) ili B+E kategoriju gdje ti NDM smije biti i preko 4250 kg. Za kodu 96 polažeš samo vožnju.

Prikolica do 750 kg netreba imati naletnu kočnicu u ovisnosti o vučnom vozilu. Tvoj kombi sigurno smije vuči prikolicu NDM 750 kg bez naletne kočnice.

Po meni su ti sve te prikolice više nego dovoljno pouzdane za vuči 2-3 motora (ovisno o širini prikolice) istovremeno i na dalje rute.
Bilo bi super kada bi se mogla kupiti takva prikolica sa amortizerima (kao na kamp kućicama), ali mislim da se takve ne proizvode, jer je tada prikolica puno stabilnija pri većim brzinama.

Osy

Nu, on bi sad peglo 160 sa onim Drkatom i prikolicom...bolje 130 kao neki Sprinteri, da se ne raspadne ;) :smijeh:

Black Betty

To su samo uzmi pare papiri a bez toga ne možeš vozit,idi u gospodarsku komoru oni ti znaju sve vezano za to i oni čak izdaju te dozvole ,ako ne oni če te uputit di
Prepostavka je majka zajeba

Black Betty

Za d.o.o neznam točno kako ide a za obrt sve riješiš preko udruženja obrtnika,neznam šta si...
Prepostavka je majka zajeba

fatboy

 Jebete po tavanu, a covjek lijepo pita....
Ante ako bi ti sam to najcesce vozio, onda prvo rijesi taj kuki od B + E kategorije i ne razmisljas jel imas 100 kg vise ili manje. Bar bi ja tako...
Ovo sto Zorro kaze da ne treba kocnica, kaze zato sto ima milion kilometar u dupetu pa se zna vozit i vozi svakako. Sigurno se ispllati imat kocnicu, utovarnu rampu i ovo sto Bajki kaze za amortizerr ima smisla, ako ih rade takvima. Jebi ga ti da samo pomirises Europu imas 500 km u jednom smjeru. Sto vise tih pomagala to bolje. Istina da ima cijenu, ali jbg...ako zaglavis sa losom prikolicom onda tek imas problema... :kava:

bajki



Ako kupi prikolicu koja nosi do 750 kg, onda mu netreba B+E jer ako ima u prikolici preko 750 kg, svakako je u prekršaju.

A ako ide preko 750 kg, dodatni minus je što ima registraciju svake godine (više i nije tako skupa nekih 400 kn godišnje) dok je za prikolicu do 750 kg oko 400 kn ali svake tri godine.


Dodatno i kod nas su počeli vagati sve prikoličare, tako da se netreba zezati sa pretovarom i sl. Ove godine bilo u sred sezone na autocesti ZG-KA. Cijeli promet na benzinsku i izdvajaju prikoličare na vaganje (uključivo i kamp kućice).


payser

Al napraviste filozofiju od prikolice.Ako ćeš vozit autoput s dva motora na priksi ni ne pomišljaj bez naletne kočnice vozit.
Dobiš slike kasnije,yeble te slike..nije žensko,od željeza  je

Lavandić

Citat: fatboy  u Kolovoz 22, 2017, 07:28:28
Jebete po tavanu, a covjek lijepo pita....
Ante ako bi ti sam to najcesce vozio, onda prvo rijesi taj kuki od B + E kategorije i ne razmisljas jel imas 100 kg vise ili manje. Bar bi ja tako...
Ovo sto Zorro kaze da ne treba kocnica, kaze zato sto ima milion kilometar u dupetu pa se zna vozit i vozi svakako. Sigurno se ispllati imat kocnicu, utovarnu rampu i ovo sto Bajki kaze za amortizerr ima smisla, ako ih rade takvima. Jebi ga ti da samo pomirises Europu imas 500 km u jednom smjeru. Sto vise tih pomagala to bolje. Istina da ima cijenu, ali jbg...ako zaglavis sa losom prikolicom onda tek imas problema... :kava:
Ne smijem prekoračiti navedenih 4250 kg, postoji određena tolerancije od ja mislim 3 ili 4% preko. Kazne su ogromne a svako malo kontroliraju.

Zbog toga mi ne paše Payserova prikolica, da ću ja samo po Balkanu pičiti onda bi me bolio quqi za prekoračenje dozvoljene težine i za par tona.

B+ E kategorija mi je neisplativa jer onda moram voziti po tahografu, raditi pauze, jebati mačku mater, sto čuda, onda mi je bolje polagati C ,uzeti kamion sa utovarnom rampom, ali svakako želim izbjeći tahografe i slična sranja.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


payser


Lavandić

Citat: payser  u Kolovoz 22, 2017, 07:42:43
Al napraviste filozofiju od prikolice.Ako ćeš vozit autoput s dva motora na priksi ni ne pomišljaj bez naletne kočnice vozit.
Dobiš slike kasnije,yeble te slike..nije žensko,od željeza  je
Koliko kila ti ima sama prikolica?!?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


bajki

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 07:46:28
Ne smijem prekoračiti navedenih 4250 kg, postoji određena tolerancije od ja mislim 3 ili 4% preko. Kazne su ogromne a svako malo kontroliraju.

Zbog toga mi ne paše Payserova prikolica, da ću ja samo po Balkanu pičiti onda bi me bolio quqi za prekoračenje dozvoljene težine i za par tona.

B+ E kategorija mi je neisplativa jer onda moram voziti po tahografu, raditi pauze, jebati mačku mater, sto čuda, onda mi je bolje polagati C ,uzeti kamion sa utovarnom rampom, ali svakako želim izbjeći tahografe i slična sranja.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Nisam 100%, ali jesi siguran da za B+E trebaš sva ta sranja?

payser


Lavandić

Citat: payser  u Kolovoz 22, 2017, 07:47:40
Evo ti.
Ponavljam na tehničkom je napravljena na 750kg.
Dva dana sam imao sa Draženom i Tonijem raspravu oko tvoje prikolice.

Jebala ga prikolica više.

Da nacrtamo:

Tvoja prikolica + dva motora od recimo 260 kg trebaju zajedno težiti manje od 750 kg.


A što u papirima piše zaboli Hansa kad me zaustavi , on me važe i ako sam preko tih 750 kg plus par postotaka tolerancije me prvo dere po đepu, svaki kg  preko 50-tak €, te moram iskrcati višak robe kako bih mogao nastaviti put?!?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk