Prikolica za prijevoz motora

Autor Lavandić, Kolovoz 21, 2017, 23:20:11

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 15:40:18
Evo sad sam otkrio da je Glažar u pravu, 1 kg preko 3500 kg treba tahograf.

Otkazao sam kod B 96, i idem na polaganje BE kategorije.

Za sada idem samo kombijem, ako posao dobro krene onda kupujem prikolicu platformu za više motora i to je to.

Za samo kombi do 3500 kg nije potreban tahograf ali samo u D je obavezan neki dnevnik. Kad si vozio, kad si stao, kad si piškio itd.

Jebi ga

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Ma koji dnevnik, pa to si mi ispričao kada sam išao sa Zorroovim kombijem...niko ništa nije pitao, čak su mi rekli da više ne treba ni punomoć, a imao sam je...ustvari, to očito ovisi kako koja policija provodi zakon

glažar

Citat: Osy  u Kolovoz 22, 2017, 17:01:06
Ma koji dnevnik, pa to si mi ispričao kada sam išao sa Zorroovim kombijem...niko ništa nije pitao, čak su mi rekli da više ne treba ni punomoć, a imao sam je...ustvari, to očito ovisi kako koja policija provodi zakon

Da a ti si išao uvozit i vozio motor za sebe  a lavandič za firmu i kombi mu je na firmu to su dve različite stvari .

Mogao bi on bacit motore i prokolicu i trpat u kombi sve skupa da ne presegne 3,500t

Lavandič pitaj i stavi kalkulaciju kolko ti dojde izpt b+e ili da radiš C isto možeš onda vozit sve 

Mrki

Ako položi C onda opet ne može vuči prikolicu..mora imati C+E koliko ja znam..

Lavandić

Citat: Mrki  u Kolovoz 22, 2017, 20:41:09
Ako položi C onda opet ne može vuči prikolicu..mora imati C+E koliko ja znam..
Tako je!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Black Betty

Tako je,ja položio i C i E jer nikad se nezna kad bu trebalo
Prepostavka je majka zajeba

glažar

Što mi to pričamo pa imamo mi ovdje jednok momka koji stručno i poslovno to radi i zna sve kako treba biti u EU

OFI javi se :smijeh:

glažar



Lavandič ovako stoji stvari ako imaš prikolicu kaku kažu laki priklopnik  do 750kg i na nju staviš treču tablicu od kombija to možeš vozit sa B  jel se ne zbrojava teža tako kaže ofi.
ako imaš prikolicu na kojoj imaš svoju prometnu i svoju tablicu to više nije laki priklopnik i tu trebas B+E

a oko c imaš pravo nije isto

bajki



Mislim da kod nas nepostoji treća tablica.

fatboy

Citat: bajki  u Kolovoz 23, 2017, 07:00:07
Mislim da kod nas nepostoji treća tablica.

I ja to mislim...

zorro

..i ja sam siguran u to  :)
..toliko o usklađivanju zakonodavstva sa EU  :thumbdown:  ..u jednoj državi si čist i ispravan, a u drugoj te zatvore  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Osy

Citat: zorro  u Kolovoz 23, 2017, 07:15:38
..i ja sam siguran u to  :)
..toliko o usklađivanju zakonodavstva sa EU  :thumbdown:  ..u jednoj državi si čist i ispravan, a u drugoj te zatvore  :smijeh:
Da :thumbdown:

tibertov

Citat: zorro  u Kolovoz 23, 2017, 07:15:38
..i ja sam siguran u to  :)
..toliko o usklađivanju zakonodavstva sa EU  :thumbdown:  ..u jednoj državi si čist i ispravan, a u drugoj te zatvore  :smijeh:

Postoji ti nesto kaj se zove harmonizacija. To ti znači da državama članicama EU se da neki zakon koji mora ispunjavat neke uvjete, a države ona imaju mogućnost ili prihvatiti te uvjete ili postrožit...Znači neke države postrože propise.

glažar

Citat: zorro  u Kolovoz 23, 2017, 07:15:38
..i ja sam siguran u to  :)
..toliko o usklađivanju zakonodavstva sa EU  :thumbdown:  ..u jednoj državi si čist i ispravan, a u drugoj te zatvore  :smijeh:

I ja tako mislim  :'( u svojoj državi si ispravan ideš u eu  nisi i onda se prepucavaš sa policajcima   :thumbdown: ako imaš sreču prošao čitavo europu dođeš na granicu  slo-cro  dobiješ jednog mladog policajca naduvanog iz škole  i počne da te jebe

Igor Mihajlik

Evo ovdje jasno piše koja vozila su vam B kategorija...znaci sva vozila do NDM 3500 kg i taka vozila mogu biti u kombinaciji sa lakom prikolicom tj prikolicom do 750 NDM.
Znaci Lavandič sme vozit kombi do 3500 kg NDM + prikolicu do 750 kg NDM sa kategorijom B. Za tu kombinaciju ne treba mu B96 ni BE.
Kad vucete laku prikolicu onda nema zbrajanja masa. Zbrajanje pocinje tek preko 750 kg NDM

Poslano iz moje Galaxije z uporabo Tapatalk

Lado je moj idol

zorro

Citat: Igor Mihajlik  u Kolovoz 25, 2017, 11:16:05

Znaci Lavandič sme vozit kombi do 3500 kg NDM + prikolicu do 750 kg NDM sa kategorijom B. Za tu kombinaciju ne treba mu B96 ni BE.
Kad vucete laku prikolicu onda nema zbrajanja masa. Zbrajanje pocinje tek preko 750 kg NDM


Prijatel..da je to tako kod nas onda bi Lava bio na konju i nebi se uopće orao zamarati sa razmišljanjima o B+E i sličnim sranjima
Međutim..kod NAS se zbraja ..znači da pojednostavim.. na prikolici si taman na 750 kg. (npr. 2 motora) ..e u tom slučaju ti za kombi ostaje 2750 kg. ako znamo da je kombi težak oko 2 T. ..znači ostaje prostora tek za 750 kg. Nelogično je..ali koga god sam pitao i ko se bavim tim poslom..tako mi je objasnio
Možda je u Sloveniji tako kako si ti napisao..zato sam i par postova prije i spomenuo..zakoni nisu usklađeni između zemalja EU..a kamoli u ostalima ..nit ih policija zna tumačiti kako spada  :thumbdown:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: