Prikolica za prijevoz motora

Autor Lavandić, Kolovoz 21, 2017, 23:20:11

« natrag - naprijed »

Lavandić

Citat: bajki  u Kolovoz 22, 2017, 07:50:02
Nisam 100%, ali jesi siguran da za B+E trebaš sva ta sranja?
Da!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Lavandić

Citat: payser  u Kolovoz 22, 2017, 07:50:39
295
Znači da bih bio u skladu sa zakonom mogu ukrcat dva motora ukupne težine 455 kg!!!

Malo!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Lavandić

Citat: bajki  u Kolovoz 22, 2017, 07:50:02
Nisam 100%, ali jesi siguran da za B+E trebaš sva ta sranja?
Da ovo malo pojasnim.

Ako upravljaš vozilima B + E i s vozilom se obavlja komercijalna djelatnost onda je tahograf obvezan, iznimka je samo kod nekomercijalnih korištenja tipa Kamp kućica, jedriličari, veslači i slično.
Tada nije obveza imati tahograf.

Mrki

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 07:55:15
Da!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Si siguran.. ako je B+E onda znači da ti priključno vozilo ne smije biti teže od 3500kg..  A B znači da vučeš sa B kategorijom.. za B ne trebaš imati taho.. što znači da ako svoj kombi voziš sa B I položiš E ne treba ti taho.. taho ide tek od Čega kategorije..

Lavandić

Citat: Mrki  u Kolovoz 22, 2017, 08:05:51
Si siguran.. ako je B+E onda znači da ti priključno vozilo ne smije biti teže od 3500kg..  A B znači da vučeš sa B kategorijom.. za B ne trebaš imati taho.. što znači da ako svoj kombi voziš sa B I položiš E ne treba ti taho.. taho ide tek od Čega kategorije..
Pojasnio dva posta prije!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


tibertov

Zaposli nekog sa E, kaj ćeš se sad hebat s tim polaganjem...

glažar

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 08:02:49
Da ovo malo pojasnim.

Ako upravljaš vozilima B + E i s vozilom se obavlja komercijalna djelatnost onda je tahograf obvezan, iznimka je samo kod nekomercijalnih korištenja tipa Kamp kućica, jedriličari, veslači i slično.
Tada nije obveza imati tahograf.

Da malo objasnim ovo B+E  imam iskustva oko toga
Lavandič ne treba ti tahograf ili slično  jel na primer ako voziš kam prikolicu sa kombijem ili kolima koja imaju skupnu masu 2,000t i prikolicu sa 1,570 treba ti B+ei si u prekršaju ako voziš prikolicu sa osobnim kolima tu ti netreba E

To se meni dogodilo 7 godina sam vozio cam prikolicu na more i u toplice sa osobnim kolima i nikakvih problema i onda 3 godine sa kombijem renault master koji ima skupnu dovoljenu masu 3,500 i priklopio camp prikolicu ustavio me policajac tražio prometnu od prikolice i kombija i kaže vi ste u prekršaju  :huh: a ja u kakvom kombi mi je težak 1,950 t a prikolica 750kg skupa ne presegam 3,500 i on meni kaže da se broji sve skupa kombi 3,500 i prikolica 750 tako da bilo što zapneš za kombi sa nosilnostjo 3,500 pa makar karjolu sa nosilnost 15 kg si u prekršaju  .
Tako da sa osobnim kolima ili kombijima za osobe na kojima ti ne piše nosilnost možeš priklopit prikolicu i ne treba ti E ,ni tafograf  jedino nesmeš ukupno preči 3,500t  ,ako imaš kombi i se ti to smatra tovorno vozilo i imaš masu vozila 1,900 i nosilnost 1,600 ,tu ti treba B+E  ,I onda ponovo ka i ja ako sam htjeo vozit prikolicu uradit vožački  izpit za E  a to ti znači polaganje sve,  testove ,vožnju  i ostalo ,a sada kalkurator u ruku izračunaj kolko ti dođe  polaganje za E ,
Tolko sa moje strane a i kazna da sam platio što nisam imao E je bila 1,000 eura i još 500 da sam uradio izpit za E .
Evo

glažar

A za kraj nazvao prijatelja da je došao sa osobnim vozilom zapeo prikolicu i odfurao je brez ikakve +E .A  ja policajcu a da bi je stavio u kombi  i vozio  a on meni onda niste u prekršaju  :smijeh: jel niste prešli ukopno 3,500  mamicu mu jebem  :tongue:


Ponti

Kupi kamion, mene zaposli na crno, plati me pošteno i ja ću ti voziti cijelu zimu motore iz D .... imam C  :)

glažar

Citat: Ponti  u Kolovoz 22, 2017, 08:48:20
Kupi kamion, mene zaposli na crno, plati me pošteno i ja ću ti voziti cijelu zimu motore iz D .... imam C  :)

A zašto da kupi kamion , timu možeš vozit kombi i prikolicu ako imaš C :tongue: imaš dozvoli preko 4,500 t :tongue:

zorro

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 08:02:49
Da ovo malo pojasnim.

Ako upravljaš vozilima B + E i s vozilom se obavlja komercijalna djelatnost onda je tahograf obvezan, iznimka je samo kod nekomercijalnih korištenja tipa Kamp kućica, jedriličari, veslači i slično.
Tada nije obveza imati tahograf.
To je to i Kapela  :thumbup:
Kombi do nosivosti 3,5 T ..napuniš do te granice..i priklocu od 750 kg. do te granice i nisi u prekršaju ..voziš sa B kategorijom i mirna Bosna. (znači ne zbraja se ukupna masa kombija i prikolice ..nego kombi imaš pravo 3,5 T. i prikolica 750 KG)

Zato ti i treba prikolica do max 200 kg težine. da sa 2 motora nemaš pretovar
E sad..hoće li biti naletna kočnica..OK..ako ima tim bolje  :thumbup: ..ako nema .. kombi full natovaren neće SKORO  :)  ni osjetiti tih 3 frtalja tone iza ..ni pri kočenju ni pri vuči  ;)

Sve ove ostale pizdarije ..B+E ..taho..da ili ne ..goni to k vragu..samo ćeš se izhebat ko budala sa svim tim
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 08:07:10
Pojasnio dva posta prije!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Jbg.. dok sam ja napisao ti odgovorio.. kužim sada..

Lavandić

Citat: zorro  u Kolovoz 22, 2017, 08:51:57
To je to i Kapela  [emoji106]
Kombi do nosivosti 3,5 T ..napuniš do te granice..i priklocu od 750 kg. do te granice i nisi u prekršaju ..voziš sa B kategorijom i mirna Bosna. (znači ne zbraja se ukupna masa kombija i prikolice ..nego kombi imaš pravo 3,5 T. i prikolica 750 KG)

Zato ti i treba prikolica do max 200 kg težine. da sa 2 motora nemaš pretovar
E sad..hoće li biti naletna kočnica..OK..ako ima tim bolje  [emoji106] ..ako nema .. kombi full natovaren neće SKORO  :)  ni osjetiti tih 3 frtalja tone iza ..ni pri kočenju ni pri vuči  ;)

Sve ove ostale pizdarije ..B+E ..taho..da ili ne ..goni to k vragu..samo ćeš se izhebat ko budala sa svim tim
Mozgam ja već dva mjeseca oko toga, proučavao sve živo.

Upisao sam B kod 96, 1400 kuna i jebe me se.

Sve ostalo je prevelika zajebancija.

I na kraju sam došao do ovog gore zaključka.

Kad sam prazan put gore, prikolica u kombi i deri.

Glažar kao što sam napisao već tahograf ne treba za kamp kućice vuči ali za komercijalne djelatnosti da .

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


glažar

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 09:02:25
Mozgam ja već dva mjeseca oko toga, proučavao sve živo.


Glažar kao što sam napisao već tahograf ne treba za kamp kućice vuči ali za komercijalne djelatnosti da .

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Vozio i ja prikolice i dvižne košare  i svačeg imam isto privat kombi mi je bio i sada je na firmu tako da jebiga ovo mora da je sada nešto novo i moraš imat tahograf   :huh:

Ništo onda PONTI  :smijeh: