Prikolica za prijevoz motora

Autor Lavandić, Kolovoz 21, 2017, 23:20:11

« natrag - naprijed »

zorro

Evo poslao poruku pa čekam da mi se frend javi ..inače ćovjek vozi svašta..uglavnom uvozi ove smartove ..a mislim da ide nekad i s tiom malom prikolicom do 750 kg..pa će da vidimo šta on veli :)
3 smarta na prikolici i jeda u kombiju  :smijeh:

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Evo pričao s frendom..neznam što reć..ni on sam ne može reć ništa konkretno
Kaže najveći je problem u tome što sami policajci ne znaju zakon i u svakoj državi svak tumači na svoj način
Veli da u Italiji ovak nešto kao što je on vozio (Smartove) oduzimaju kombi (u žicu tjedan dana..pa penali..ovo..ono... koma) ..a u njemačkoj nema nikakvih problema  :huh:

Nema tahograf..ali ima B+E

Znači..nikakva pomoć ni od ovog mog kolege  :smijeh: ..a baš sam mislio da će znat nešto više no mi   :hm:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

glažar

EvoPričao sa komšijem koji vozi jahte i jadernice sa kombijem ,nema tahografa  a ima kako kaže zorro B+E  :)


bajki

Citat: zorro  u Kolovoz 22, 2017, 08:51:57
To je to i Kapela  :thumbup:
Kombi do nosivosti 3,5 T ..napuniš do te granice..i priklocu od 750 kg. do te granice i nisi u prekršaju ..voziš sa B kategorijom i mirna Bosna. (znači ne zbraja se ukupna masa kombija i prikolice ..nego kombi imaš pravo 3,5 T. i prikolica 750 KG)

Zato ti i treba prikolica do max 200 kg težine. da sa 2 motora nemaš pretovar
E sad..hoće li biti naletna kočnica..OK..ako ima tim bolje  :thumbup: ..ako nema .. kombi full natovaren neće SKORO  :)  ni osjetiti tih 3 frtalja tone iza ..ni pri kočenju ni pri vuči  ;)

Sve ove ostale pizdarije ..B+E ..taho..da ili ne ..goni to k vragu..samo ćeš se izhebat ko budala sa svim tim

Ja nekontam tvoj post? Kombi napuni do 3,5T i prikolicu do 750 kg? Kako onda nije u prekršaju sa B kategorijom.

Ako kombi nepuni do kraja nego npr. kombi je težak 2000 kg, tri motora (cca 700 kg) u kombi i tri u prikolicu (ukupno s prikolicom do 750kg), onda prolazi samo s B kategorijaom.

Lavandić

Citat: bajki  u Kolovoz 22, 2017, 11:08:52
Ja nekontam tvoj post? Kombi napuni do 3,5T i prikolicu do 750 kg? Kako onda nije u prekršaju sa B kategorijom.

Ako kombi nepuni do kraja nego npr. kombi je težak 2000 kg, tri motora (cca 700 kg) u kombi i tri u prikolicu (ukupno s prikolicom do 750kg), onda prolazi samo s B kategorijaom.
Ne ide ni to. Gleda se ukupna nosivost vozila, znači vozilo plus gorivo plus vozač plus teret, koliko je upisano u knjižnici vozila a ne koliko si ga ti utovario. Ako je kombiju upisano da je ukupna nosivost 3500 tone ti ga praznog ne smiješ voziti s prikolicom bez Kod B96 odnosno B+E

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


bajki

Znam, loše sam se izrazio, to sam mislio kao tumačenje zorrovog posta.
Nisam shvatio što je on mislio svojim postom?

glažar

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 11:39:42
Ne ide ni to. Gleda se ukupna nosivost vozila, znači vozilo plus gorivo plus vozač plus teret, koliko je upisano u knjižnici vozila a ne koliko si ga ti utovario. Ako je kombiju upisano da je ukupna nosivost 3500 tone ti ga praznog ne smiješ voziti s prikolicom bez Kod B96 odnosno B+E

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Točno tako  :bravo: i kao što kažeš Lavandič  od ove godine dalje svi kombiji do 3,500t  koji voze prikolicu ili brez prikolice za posao  i kao ti  moraju imat tahograf i vozačku B+E  provereno na javnoj upravi kod prijatelja koji radi na tome . Jel kaže on da je bilo puno vozača kombija do 3,500 t koji su vozili i po 15 sati i nije bilo nikakve kontrole nad njima i bilo puno saobračajnih nezgoda .Ali kaže da ne izvode strikno oko tafografa jedino Rumune i poljake a što se tiče izpita B+E tu ne jebeju 

E sada on kaže kad te ustave policajci kakav mu je dan ili kako kaže Zorro  može proči il si najebo

zorro

Citat: bajki  u Kolovoz 22, 2017, 11:51:42
Znam, loše sam se izrazio, to sam mislio kao tumačenje zorrovog posta.
Nisam shvatio što je on mislio svojim postom?
Nisam se dobro izrazio..i ti si u pravu sa svojim ispravkom  :thumbup:
..a mislio sam upravo na ovo što Lava piše ..da položi ta sranja i kodove ..i da može voziti i natovariti full i kombi i prikolicu (do 750 kg)   ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Da, ako položi kodu 96, može kako hoće sve dok je prikolica unutar 750 kg!

zorro

Citat: bajki  u Kolovoz 22, 2017, 12:17:13
Da, ako položi kodu 96, može kako hoće sve dok je prikolica unutar 750 kg!
to da  ;)  ..to mu treba i to mu je dovoljno   :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Lava, a za kodu 96 ti netraže tahograf i ostale stvari?

glažar

Citat: bajki  u Kolovoz 22, 2017, 12:21:26
Lava, a za kodu 96 ti netraže tahograf i ostale stvari?

Traže  jel vozi na pravnu osobu i radi posao sa tom :thumbdown:

Lavandić

Citat: bajki  u Kolovoz 22, 2017, 12:21:26
Lava, a za kodu 96 ti netraže tahograf i ostale stvari?
Citat: glažar  u Kolovoz 22, 2017, 12:32:43
Traže  jel vozi na pravnu osobu i radi posao sa tom [emoji107]
Dvojaka su tumačenja, meni je bitno da prođem D, A i Slo pa ću dalje lako.

Kažu da ne treba ali znaju tražit račun gdje si spavao.

S druge strane opet je bitno da li obavljaš transport za svoje potrebe ili obavljaš međunarodni transport za druge.

Znam da ovaj što mi sada vozi ima kamion do 3500 t i prikolicu do 3500t. On sam kaže da kad otkači prikolicu da isključi tahograf i vozi kako hoće.

Tko će ga znati, tko ne riskira ne profitira, idem pa što bude, ako rebnu dobro rebnu.



Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


glažar

Citat: Lavandić  u Kolovoz 22, 2017, 13:16:20
Dvojaka su tumačenja, meni je bitno da prođem D, A i Slo pa ću dalje lako.

Kažu da ne treba ali znaju tražit račun gdje si spavao.

S druge strane opet je bitno da li obavljaš transport za svoje potrebe ili obavljaš međunarodni transport za druge.

Znam da ovaj što mi sada vozi ima kamion do 3500 t i prikolicu do 3500t. On sam kaže da kad otkači prikolicu da isključi tahograf i vozi kako hoće.

Tko će ga znati, tko ne riskira ne profitira, idem pa što bude, ako rebnu dobro rebnu.






Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Sve što si kazao stoji  :bravo:

Lavandić

Evo sad sam otkrio da je Glažar u pravu, 1 kg preko 3500 kg treba tahograf.

Otkazao sam kod B 96, i idem na polaganje BE kategorije.

Za sada idem samo kombijem, ako posao dobro krene onda kupujem prikolicu platformu za više motora i to je to.

Za samo kombi do 3500 kg nije potreban tahograf ali samo u D je obavezan neki dnevnik. Kad si vozio, kad si stao, kad si piškio itd.

Jebi ga

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk