"Alat" za čišćenje kenjara i ispušnih cijevi :)

Autor agolac, Kolovoz 26, 2017, 16:16:41

« natrag - naprijed »

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Gdje to kupiti .... samo nemoj reći u Engleskoj ili Irskoj :)

agolac

Citat: Ponti  u Kolovoz 26, 2017, 16:59:55
Gdje to kupiti .... samo nemoj reći u Engleskoj ili Irskoj :)

Bilo što za čišćenje će ti imati isti efekt. Domestos, Bref... :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Kolovoz 26, 2017, 17:01:33
Bilo što za čišćenje će ti imati isti efekt. Domestos, Bref... :thumbup:

Ne vjerujem ... naša kemija je sranje. Kupi persil ili ariel kod nas, pa kupi u  Njemačkoj. Ovaj naš opere veš i ništa, njemački ili talijanski opere veš i cijela kuća miriše. Ne bi ja to ni skužio nego Vještica me uvijek mučila da donesem prašak izvana, ja mislio da je poludila i bunca, ali stvarno sam primjetio da ima pravo.

Tako ne vjerujem ničemu našem, sve lopovi. :smijeh:

agolac

Citat: Ponti  u Kolovoz 26, 2017, 17:15:14
Ne vjerujem ... naša kemija je sranje. Kupi persil ili ariel kod nas, pa kupi u  Njemačkoj. Ovaj naš opere veš i ništa, njemački ili talijanski opere veš i cijela kuća miriše. Ne bi ja to ni skužio nego Vještica me uvijek mučila da donesem prašak izvana, ja mislio da je poludila i bunca, ali stvarno sam primjetio da ima pravo.

Tako ne vjerujem ničemu našem, sve lopovi. :smijeh:

:buahaha:

Ja će probam pa vidimo
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Nekoristite kemikalije koje nisu namjenjene za čiščenje isključivo INOXa, sve te kiseline budu, možda i vrlo brzo i lijepo očistele, ali tako budu brzo i dublje nastala ponovno korozija na cijevima. Ovakvu koju on ima hrđu treba prvo mekanički, šmrilg papirom koji je za inox ili novi ali da NIKAD nije bi u kontaktu sa čelikom. A zatim nastavit mehanički sa sve finijim šmirglom/vunom il se okrenut kemiji. Pasta il elektro kemijski-kiselinom da se izvede pasivizacija inoxa. Pasivizacija....izvuč iz inoxa Cr okside koji štite inox od hrđanja. I nakraju postoji sprej. Za te stvari su stručnjaci/majstori u marinama koji čiste, štite i poliraju inox galanteriju.
Ako vas to (grane od inoxa, a ne kromirane) opterećuje bolje je dati nekom strućnjaku da vam to očisti jedamput godišnje...npr. prije sezone nego se patit, kupovat hrpu šmirgla, opasnu kemikaiju koja je većinom pakirana za ind. u velikikm abalažama.
:beer:

agolac

Pa ako je dobro za padele, valjda će i za ispuh :huh:

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Kolovoz 26, 2017, 18:16:47
Pa ako je dobro za padele, valjda će i za ispuh :huh:


Agolče, želio bih detaljan izvještaj popraćen fotografijama sa čišćenja cijevi. Ako ide lako, kupujem permetal i ja ulazim u posao. :)

agolac

Danijel, evo pogledaj ovaj video. To je "specijalno" sredstvo.
Samo ovo "specijalno" sredstvo je sigurno skuplje jer je za bajkere.... A unutr sigurno nešto kao ovaj Permetal :)

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Negdje mi je u sjećanju da su, ovi koji su to polirali, purol pasta itd rekli da im se cijevi opet ukenjaju nakon godinu dana?. E sad špric špric jednom godišnje, super, međutim poliranje mi se neda. Onda će bit zakenjano zauvijek :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

gogs

ja baš maloprije premazao Purol pastom nakon 100 godina i dobro je....idem poslikat.

gogs

Nu


Poslano sa mog Tetrapaka. Ćoso prodaje Highway Pegs.. .ima u tržnici


Ponti


agolac

Btw, ne izgledaju ti loše cefke. Kako si ih održavao?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Ponti  u Kolovoz 26, 2017, 19:12:23
Jesu naše cijevi inox ili željezo?

Mislim da su inox :huh:

Da su željezo već bi otpadale od hrđe
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain