Sintered ili Organic pločice kočnica?

Autor Mrki, Kolovoz 30, 2017, 17:45:19

« natrag - naprijed »

Mrki

Uzeo danas u Tokiću pločice za zadnje kočnice. Rekao sam EBC 174 i naručili došle Organic..



E sada.. jel netko stavljao takve? Koliko sam skužio svi stavljaju Sintered.
Iskustva?

Lavandić

Citat: Mrki  u Kolovoz 30, 2017, 17:45:19
Uzeo danas u Tokiću pločice za zadnje kočnice. Rekao sam EBC 174 i naručili došle Organic..



E sada.. jel netko stavljao takve? Koliko sam skužio svi stavljaju Sintered.
Iskustva?
Double HH ti je dodatak nazivu. Nisi rekao puni naziv. Jeftinije i lošiji materijal

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Bagy

Definitivno sintered, i naprijed i nazad! Bio u par kritičnih situacija i svaki put sam na vrijeme stao!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Ponti

Citat: Lavandić  u Kolovoz 30, 2017, 17:50:00
Double HH ti je dodatak nazivu. Nisi rekao puni naziv. Jeftinije i lošiji materijal


Mrki ne slušaj ovog Lavandića, čim zine nešto zezne :buahaha:

Double HH je ustvari HHHH, a takve ne postoje  :smijeh:
Treba naručiti EBC Double H ili EBC HH :)

Lavandić

Citat: Ponti  u Kolovoz 30, 2017, 18:04:28
Mrki ne slušaj ovog Lavandića, čim zine nešto zezne :buahaha:

Double HH je ustvari HHHH, a takve ne postoje  :smijeh:
Treba naručiti EBC Double H ili EBC HH :)
Nu! Što bi mi bez tebe?!?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


željko

Koristim:
EBC sinter metal

Šifra proizvoda je 229 HH i 231 HH za prednje (lijeve i desne) i 174 HH za stražnje.

i zadovoljkan sam

Mrki

Znam da svi koriste Sintered, zato i pitam jel koristio tko Organic.

Ali kako sam već platio staviti ću ih pa nek stoje gore dok se ne potroše prednje, onda sve Sintered I gotovo..

željko

navodno:
Organic; bolje koče na suhom, ali kad se zagriju ili smoče snag kočenja se smanjuje; traju kraće
sinttered: malo lošije koče, ali koče jednako i kad se zagriju i na mokrom, duže traju..

Milanezi

Ovo mi je druga tema danas u kojoj nije pisano 120 dana :-)

Elem, stromče broji 42000 km i prednje fabričke pločice su pri kraju, mogu još neku hiljadu.
Znam da većina koristi ebc hh, i ja sam ih stavljao na proslom stromu, zadovoljan samo ne znam koliko kopaju i oštećuju diskove. Ne bih da zarad pločica sjebem diskove ili ovo ne stoji ?
Zna li neko koji je sastav originalnih pločica iz prve ugradnje ?
Fala


zorro

Citat: Milanezi  u Lipanj 14, 2018, 22:02:14
Ovo mi je druga tema danas u kojoj nije pisano 120 dana :-)

Elem, stromče broji 42000 km i prednje fabričke pločice su pri kraju, mogu još neku hiljadu.
Znam da većina koristi ebc hh, i ja sam ih stavljao na proslom stromu, zadovoljan samo ne znam koliko kopaju i oštećuju diskove. Ne bih da zarad pločica sjebem diskove ili ovo ne stoji ?
Zna li neko koji je sastav originalnih pločica iz prve ugradnje ?
Fala
Ak ne koče dobro..neće ti ni kopat diskove ..kad one (pločice) zagrizu..kad dobro koče..to što će nakon 100.000 poderat i disk..a hebiga..nemreš i ovce i novce..jel ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:


Milanezi

Citat: zorro  u Lipanj 15, 2018, 07:37:31
Ak ne koče dobro..neće ti ni kopat diskove ..kad one (pločice) zagrizu..kad dobro koče..to što će nakon 100.000 poderat i disk..a hebiga..nemreš i ovce i novce..jel ;)

Sve to stoji, mene zanima sastav fabrickih, jer koče dobro, traju dugo i na diskovima nema oštećenja. Verujem da sa fabričkim pločicama nije potrebna zamena diskova dugo dugo.
Sumnjam da su organic ili sinter, moguće neka sredina.
Mozda ima oznaka na njima, videću kad ih skinem.

jeeves

Ako si zadovoljan sa originalnim Suzuki pločicama uzmi njih.
Ja sam ih dobio sa četveroklipnim čeljustima i bile su ok, ali je velika razlika između njih i EBC.

EBC HH prednje su na motoru oko 20-25000km, zadnje i više, diskovi su ok.
Citat: Milanezi  u Lipanj 15, 2018, 10:19:12
Sve to stoji, mene zanima sastav fabrickih, jer koče dobro, traju dugo i na diskovima nema oštećenja. Verujem da sa fabričkim pločicama nije potrebna zamena diskova dugo dugo.
Sumnjam da su organic ili sinter, moguće neka sredina.
Mozda ima oznaka na njima, videću kad ih skinem.

Milanezi

@ jeeves
Zadovoljan sam sa originalnim, odradjuju mi posao korektno. Imao sam i ebc hh na proslom stromu, čini mi se da su mrvicu bile bolje, mada davno je bilo.
Zvao sam par radnji, našao sam nissin semi sinter, čist sinter se i ne proizvodi za stroma.
Takodje ima i ebc semi sinter, tako da ću uzeti verovatno jedne od ovih. Menjaću ovih dana gume pa ću taman da pogledam pločice, ima neka oznaka sigurno na njima.


SirOliver

Meni su na četveroklipnim novim kaliperima Tokico sa SV 1000 došle originalne pločice. Znači, nove. Nisu kočile apsolutno nikako.  :thumbdown: Katastrofa. Sa EBC HH koči puno bolje. :) Sintered
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."