TEKA SFI

Autor agolac, Srpanj 27, 2017, 22:39:45

« natrag - naprijed »

tibertov

Imam originalni filter i Remus auspuh.

Fantom

Ja prvo nabacio pipercross filter no problemos
Nakon toga leovinche prve voznje super kasnije zatrzavanje
Konto platiti dyno 5-6 milja i srecom prvo promjenim originalne svjecice iridiumskim na 11.000 km sada je sve ok.
Ako budem negdje u blizini Agolaca volio bi mu smanjiti potrosnju koja je sada 8-9 litara. Svak nek kapne po malo love i covjek ce isplatiti investiciju

agolac

Mjerio potrošnju sad po Alpama, 6 litara duda.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

grga

Mogao bi se i ja predbilježiti za malo poštelavanja sa tim čudom....

agolac

Nema problema, čim ja proučim kako efikasno dobiti najbolju smjesu. Otvorit ću za to temu pa ćemo korak po korak.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko

Mislim da je Bujanović negdje opiso kako i koliko je štelovo.

zorro

Citat: Stjepko  u Kolovoz 23, 2017, 11:31:55
Mislim da je Bujanović negdje opiso kako i koliko je štelovo.
Nema tu nekakvi parametara koje ćemo uzeti za svaki motor (stroma) isto..ovisi tu o otvorenosti topova..kakav filter zraka je , a vjerojatno i samo stanje agregata
Mani je štelao na način da je dodao-smanjio smjesu na nekakvih 10-20 % gasa..otišao sam se provozati..i rekao da nije dobro u tom i tom režimu......
...i tako jedno 6-7 puta sam se provozao u svim režimima dok nisam bio ja zadovoljan..samim tim je i malo potrošnja pala..sa 7 na 6,5 ..ali to me nije nikad hebalo..bilo mi je bitno da motor radi uglađeno u svim režimima  :thumbup: :thumbup: :thumbup:
..a to može potvrditi Agolac kad smo se zamjenili u Brelima  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Ali to nije bilo rađeno Tekom nego Yoshijem.

Teka to može puno bolje od Yoshija!

zorro

Citat: bajki  u Kolovoz 23, 2017, 11:58:15
Ali to nije bilo rađeno Tekom nego Yoshijem.

Teka to može puno bolje od Yoshija!
otkud ti to  :huh:
pa baš TEKOM je rađeno
Pa bio si tad s nama kod Bruma..Munja..ti i ja išli zajedno
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Ja mislim da je to rađeno Yoshijem!

EDIT: Ispravka, sada vidio , ipak je rađeno Tekom! :thumbup:

zorro

Citat: bajki  u Kolovoz 23, 2017, 12:08:17
Ja mislim da je to rađeno Yoshijem!

EDIT: Ispravka, sada vidio , ipak je rađeno Tekom! :thumbup:
pa logično..sa yoshijem nemaš šta ići 6-7 puta probavat motor  :) ..yoshi radi štelanje u niskim i visokim..i toj to
A teka u svim režimima rada..zato sam i išao toliko puta probavati dok mi nije bio saštelan u bockicu  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

 :thumbup:

Yoshi ima tri položaja regulacije: niske, srednje i visoke okretaje.

agolac

Citat: zorro  u Kolovoz 23, 2017, 11:57:03
Nema tu nekakvi parametara koje ćemo uzeti za svaki motor (stroma) isto..ovisi tu o otvorenosti topova..kakav filter zraka je , a vjerojatno i samo stanje agregata
Mani je štelao na način da je dodao-smanjio smjesu na nekakvih 10-20 % gasa..otišao sam se provozati..i rekao da nije dobro u tom i tom režimu......
...i tako jedno 6-7 puta sam se provozao u svim režimima dok nisam bio ja zadovoljan..samim tim je i malo potrošnja pala..sa 7 na 6,5 ..ali to me nije nikad hebalo..bilo mi je bitno da motor radi uglađeno u svim režimima  :thumbup: :thumbup: :thumbup:
..a to može potvrditi Agolac kad smo se zamjenili u Brelima  ;)

Upravo tako. Ali to je sve napamet a ja sam malo picajzlast pa iako možemo tako napamet, ja bih volio da to bude idealno.
Ima samo tri načina da se to naštela

1. Prvi je ovako napamet pa vozanje okolo. OK, može ali ipak je to napamet.
2. Dugi je motor na stol, wideband O2 sniffer zabijen u auspuh, voziš motor po kotačićima, gledaš smjesu koju ti kaže senzor i namještaš.
3. Kupiti wideband O2 senzor koji se zabije na mjesto originalnog DL senzora, vozati se okolo i gledati smjesu na displayu i pomalo namještati
    dok nisi zadovoljan. Tako će biti na mom motoru i to je ovo niže:






E sad, da to radimo za sve ostale motore, jer ne možemo svima zabiti O2 senzor koji će biti na mom motoru ide ili napamet pa tako na osjećaj, voziš se okolo 5-6 puta ili treba dokupiti prijenosni wideband O2 senzor i onda to možemo privremeno zavidati na bilo koji motor, voziti se okolo i štelati u realnom vemenu dok čitamo šta piše na displayu....



"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zubakis

Citat: agolac  u Kolovoz 23, 2017, 12:34:26

E sad, da to radimo za sve ostale motore, jer ne možemo svima zabiti O2 senzor koji će biti na mom motoru ide ili napamet pa tako na osjećaj, voziš se okolo 5-6 puta ili treba dokupiti prijenosni wideband O2 senzor i onda to možemo privremeno zavidati na bilo koji motor, voziti se okolo i štelati u realnom vemenu dok čitamo šta piše na displayu....


Koliko košta O2 senzor jedan i/ili drugi?

agolac

2200 kn
http://www.innovatemotorsports.com/xcart/product.php?productid=16321&cat=0&page=2

1400 kn
http://www.innovatemotorsports.com/xcart/product.php?productid=16393&cat=0&page=1

Iako možda ima i drugih proizvođača. Sve to radi na Bosch wideband O2 senzorima. Odnosno možda ima jednostavniji način spajanja. Npr. kupi se samo senzor te se spoji na tablet ili laptop, bez ovog ručnog čitača pa ispadne jeftinije. Proučim to malo.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain