TEKA SFI

Autor agolac, Srpanj 27, 2017, 22:39:45

« natrag - naprijed »

zorro

Danas u Velikoj mini moto susret  :)
2 Stroma su saštelana..da je i nijedan uopće nije bitno..bitno je druženje.
Iznimno mi je drago  :-* što me Che oko podne nazvao da će biti u prolazu kroz PŽ ..i kak je plan već bio napravljen i nismo mogli u Brestovac, predložio sam mu da dođu i oni do Velike..tak i bi 
:thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stjepko

Bravo i lijepo vas je vidit,barem na slikama  :gimme5:

Ponti

Bravo dečki, svaka čast  :)

Osy

 :thumbup: Jes mu reko za pravo mjesto :)

zorro

Citat: Osy  u Travanj 20, 2019, 18:57:03
:thumbup: Jes mu reko za pravo mjesto :)
Zna on sve  ;) ..možda će doći i na ovaj forum..on je ljudina i nikad se s nikim nije zamjerio..međutim..čuo je Agolac..on je ljut na većinu "uglednih"  forumaša/članova udruge koji nisu preuzeli srednjak na legalan način..na skupštini kad je bila prilika za to..on bi bio 1. koji bi glasao za to i dao podršku.
No nema veze..Đoni Štulić bi u jednoj svojoj pjesmi kazao:
..svako svoje dupe čuva...paziiiiiiii .....
:beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Instalirao sam na svoj DL1000 wideband O2 senzor s kojim sam dobio precizni omjer goriva i zraka. Vozio sam se okolo neko vrijeme i dodao/oduzimao da dobijem idealno za snagu. Suzuki je jako osiromašio smjesu ovih motora, vjerovatno da bolje prođu EU norme.

Kratak snimak u nekoj fazi da vidite kako radi senzor....Snimak je odmah nakon paljenja i HTR signal je da se lambda senzor grije. Mora biti na specifičnoj temperaturi da radi kako treba. Kad se zagrije pokazuje omjer zraka naspram goriva.



Nećete vjerovati do kojih sam rezultata došao
U Idle sam maknuo 15 jedinica goriva da ne bude prebogata



U režimima vožnje sam morao dodati po 100 jedinica goriva od 0-10% gasa i 11-25% i 70 jedinica na 26-50% gasa. Tek sada mi je smjesa u leru stoich oko 14.7 i oko 13 AFR u vožnji u svim režimima. Malo je reći da sad strom radi dobro kao nikad do sad  :smijeh:
Ne znam koliko je 100 jedinica u TEKA omjerima no toliko sam morao dodati da dođem do max power AFR. Eto, sad sigurno znamo koliko je to sve bilo mršavo.



S obzirom da sam iskopčao stock lambda senzor te ECU nije imao svoje informacije o smjesi, kad bi se zagrjijao na mjestu bi poludio i krenuo oduzimati gorivo skoro do gušenja motora iako je sve bilo savršeno prije toga. Sve se vratilo u normalu kad sam vratio stock senzor. Još jedan koristan zaključak, nemojte voziti bez lambda senzora....

Još samo za uporedbu. Kad sam to radio ono, butt dyno, samo po osjećaju da nekako normalno ide u nižim okretajima sam dodao minimalno što mi se činilo OK no ni to nije dosta za "savršenstvo".

Ovako je bilo tada:
____________________________________
IDLE | 10% | 25% | 50% | 75% | 100% |
+10 | +35 | +25  | 0      | 0      | 0        |
____________________________________

A sad je:
____________________________________
IDLE | 10% | 25% | 50% | 75% | 100% |
-15 | +100 | +100  | +70      | 0      | 0        |
____________________________________
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Black Betty

Vrlo zanimljivo...
Prepostavka je majka zajeba

Osy

Agy, svaka čast na prčkanju i dotjerivanju smjese i volji oko svega toga :thumbup: Pravi si ljubitelj Stroma ;)

zorro

Citat: agolac  u Studeni 09, 2021, 01:47:16


U režimima vožnje sam morao dodati po 100 jedinica goriva od 0-10% gasa i 11-25% i 70 jedinica na 26-50% gasa. Tek sada mi je smjesa u leru stoich oko 14.7 i oko 13 AFR u vožnji u svim režimima. Malo je reći da sad strom radi dobro kao nikad do sad  :smijeh:
To je ono što sam pričao godinama..kad mi je naci kod Bruma naštelao, a i sam si vozio mog KLV-a i rekao da tak uglađenmog nisi nikad vozio.
Radi se o tim određenim postocima gasa, ali kao 1. trebaš jako dobro poznavati svoj motor i osjetiti u kojem postotku gasa nisi zadovoljan. Zato meni nije bio problem vraćati se nekakvih 5-6 puta sa probne vožnje dok god ga nismo dotjerali skoro do savršenstva u svim režimima (za razliku od Munje kojem se nije dalo pa je nakon 2. probne vožnje rekao..ma dobro je  :) ) Mada je i njegov tada bio stvarno uglađen, a i sa puno manje km. neg moj.
i sa 70 tisuća km. kad sam ga prodao uvjeren sam dan danas da je to bio jedan od najuglađenijih i najočuvanijih stromova/klv u HR

Eto..nadam se da nakon ovog forsiranja somare nisam kod nekog ponovo izazvao nagon odlaska s foruma  :buahaha:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Super. Kad i dali možeš podizat kolićinu goriva na kenjcima? Da se ne pojavi ona famozna rupa na srednjem okretaju kada se stavi otvoreni auspuh.

gianni

Trese, lupa, udara ...zar nije to smisao velikog V2 motora :-*


Suki

Citat: gianni  u Studeni 09, 2021, 11:05:55
Trese, lupa, udara ...zar nije to smisao velikog V2 motora :-*

🤘

:moto2:

098 9232180

agolac

Citat: Danijel 23  u Studeni 09, 2021, 10:31:41
Super. Kad i dali možeš podizat kolićinu goriva na kenjcima? Da se ne pojavi ona famozna rupa na srednjem okretaju kada se stavi otvoreni auspuh.

Mogu samo je to sad nešto mrvu više vremena. 
Treba odvidati stock narow band lambda sondu, staviti na njezino mjesto Wideband O2, zakeljiti onaj pokazivač (gauge) plastičnim spojinicama na volan da vidimo brojkice i dalje je to ultra jednostavno, samo TEKOM dodat/oduzimati dok nije savršenstvo. Računaj na laganih sat do dva "igranja". Ako kome treba pomoć, uvijek sam tu :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Studeni 09, 2021, 15:18:19
Mogu samo je to sad nešto mrvu više vremena. 
Treba odvidati stock narow band lambda sondu, staviti na njezino mjesto Wideband O2, zakeljiti onaj pokazivač (gauge) plastičnim spojinicama na volan da vidimo brojkice i dalje je to ultra jednostavno, samo TEKOM dodat/oduzimati dok nije savršenstvo. Računaj na laganih sat do dva "igranja". Ako kome treba pomoć, uvijek sam tu :gimme5:
:vino: