Velocity stacks (trubice)

Autor Osy, Rujan 01, 2017, 07:12:16

« natrag - naprijed »

Toni

Ej kad ste kod tih velocity  stacks. Kao
Prvo poanta njihova je da su krace od original gumenih stromovih truba. Zasto? Zato
Sta strom sam po sebi ima cuga dole nisko a motorima kojima toga fali se ugrade duzi usisnici. Na stroma su isli kraci jer pri vecim okretajima da bi se dobila snaga tribaju kraci usisnici. To na spotivama
Ima jedan motoric koji odvoji dio usinih cjevi i pretvori  ih u kratke. Sama izvedba je kod mene bila drugacija jer su oba bili jednake duzine a drazenu kada sam narucio dobio je jedan duzi I jedan kraci usisnik. Sa ma izvedba prirubnica je zajebana i tesko ih je montirat. Zvuk se minja na 5000 okretaja u urlik . U svakom slucaju dobra investicija. Ja sam jos kupija i onaj kunj za ofset faze za jedn stupanj di se jos zera dobije. Jednostavno se montira na  osovinu magneta. Uglavnom sta nije lakse kupit to sranje gotovo nego  za vrime parija  raskopavat motor??Nu :kava:
Nije mi nista.

agolac

Citat: Toni  u Rujan 01, 2017, 15:04:02
Ej kad ste kod tih velocity  stacks. Kao
Prvo poanta njihova je da su krace od original gumenih stromovih truba. Zasto? Zato
Sta strom sam po sebi ima cuga dole nisko a motorima kojima toga fali se ugrade duzi usisnici. Na stroma su isli kraci jer pri vecim okretajima da bi se dobila snaga tribaju kraci usisnici. To na spotivama
Ima jedan motoric koji odvoji dio usinih cjevi i pretvori  ih u kratke. Sama izvedba je kod mene bila drugacija jer su oba bili jednake duzine a drazenu kada sam narucio dobio je jedan duzi I jedan kraci usisnik. Sa ma izvedba prirubnica je zajebana i tesko ih je montirat. Zvuk se minja na 5000 okretaja u urlik . U svakom slucaju dobra investicija. Ja sam jos kupija i onaj kunj za ofset faze za jedn stupanj di se jos zera dobije. Jednostavno se montira na  osovinu magneta. Uglavnom sta nije lakse kupit to sranje gotovo nego  za vrime parija  raskopavat motor??Nu :kava:

Kažu njihove stranice da je offset za 4°. Kako je inicijalni offset 4°, s njime to ide na 8°

A skupi su stacks, a još gore kad se uhljebi navaljaju s carinom u PDVom. Onda postaju jako skupi
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Toni

Citat: agolac  u Rujan 01, 2017, 15:23:43
Kažu njihove stranice da je offset za 4°. Kako je inicijalni offset 4°, s njime to ide na 8°

A skupi su stacks, a još gore kad se uhljebi navaljaju s carinom u PDVom. Onda postaju jako skupi
Ne znam vise koliko kostaju ali sigurno da nisu jeftini. Ne sjecam se vise koliko su kostali.
Sta setice ofsetamislim
Da nije bio tako veliki. Max 1 stupanj. 4 stupnja je puno faze. Opet kazem poanta je skratiti usisnike pa se isto tako mogu izlit od gume za manje novce isti ka original samo kraci. Ovi velociti su cak i nesto uzi u isporedbi sanoriginalnima. Zaboravio sam mjere. Poanta je da je sve to mala razlika u performansama . Najvise se dobije kad je motor ispravan.Kada mu TPS radi dobro i kad je sinhroniziran i ima dobar tkak goriva i injektori ok. Filter zraka cist. Progresivni federi ili drugi amorizer zada . Malo bolji volan . Jedino sta ne znam sta bi napravija u vezi lelujanja na vecin brzinama. Mozda FJR? Poanta je ustimat stroma da lipo klizi iznniskih okretaja i ne cuka a ionako nije za trke vozit. Stanja znam ja sam samo 75000 napravija snjime
Nije mi nista.

agolac

Citat: Toni  u Rujan 01, 2017, 15:38:21
Ne znam vise koliko kostaju ali sigurno da nisu jeftini. Ne sjecam se vise koliko su kostali.
Sta setice ofsetamislim
Da nije bio tako veliki. Max 1 stupanj. 4 stupnja je puno faze. Opet kazem poanta je skratiti usisnike pa se isto tako mogu izlit od gume za manje novce isti ka original samo kraci. Ovi velociti su cak i nesto uzi u isporedbi sanoriginalnima. Zaboravio sam mjere. Poanta je da je sve to mala razlika u performansama . Najvise se dobije kad je motor ispravan.Kada mu TPS radi dobro i kad je sinhroniziran i ima dobar tkak goriva i injektori ok. Filter zraka cist. Progresivni federi ili drugi amorizer zada . Malo bolji volan . Jedino sta ne znam sta bi napravija u vezi lelujanja na vecin brzinama. Mozda FJR? Poanta je ustimat stroma da lipo klizi iznniskih okretaja i ne cuka a ionako nije za trke vozit. Stanja znam ja sam samo 75000 napravija snjime

To što kažeš. Šta se tiče lelujanja, tu puno štete rade ovi ogromni retrovizori. Treba staviti neke aerodinamičnije. Gledam ih ja kako vjetar lupeta po njima na većim brzinama
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

S obzirom na druge bregaste i uzevši u obzir činjenicu da SV1000 ima peak torque 500 okr gore, meni možda čak i ne bi bilo loše imati duže usisnike da "kompenziram" torque peak i spustim ga niže, ako bih da bude kao DL. Tko zna kako bi to utjecalo na peak power jer onda još više odmičem od onoga što mi DL TB može ponuditi. Fora je ovo, biti će zabavno :ooda:

Možda ću morati proučiti matematiku i formule za izračun tog svega da vidim šta je maksimum u kontekstu onoga šta bih htio... Će guglam  :)

Možda iskoristiti neke kalkulatore tipa ovaj:
http://www.wallaceracing.com/runnertorquecalc.php
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Jedan dobar dio automotive struke ide na zadovoljavanje eko normi i tu ima dosta lufta za igranje tipa power/torque čak i unutar istog hardwarea.  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Hoću reći da su manje više svi agregati namješteni za emisije, nego za snagu koja je moguća...
To između ostalog dovodi do lean (mršave) smjese koja grije te agregate, statori pregaraju ko kokice. Mršava smjesa podiže temperaturu u agregatu.
Sve je više zamjena statora koji pregaraju. Ne samo Suzuki, frend je na Hondi imao iste probleme.... Dodatni hardware koji guši ispuh agregata zbog emisija, zvuka šta god. Na CBF1000 je frend počupao 2 kile tog sranja prikopčanog na ispuh, neke bombule, klapne koje zatvaraju ispuh, ne znam ni sam šta, nisam proučavao previše jer mi to nemamo  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko

Poštelovana mašina bolje radi i manje se zagrijava,normalno. Katalizatori isto jebu stvar. Pre otvoren ispuh također. Za neki optimum bi trebalo ubacit exup ventil na granu i mehanički,sajlom, povezat s ubrizgavanjem. Sa polužjem na tijelima. A pošo pričom u pi..u materinu. Tema za Brest.  :beer:

SirOliver

Upravo to što pišeš. Kod mene su sekundarni ventili van, pair sustav isto van, otvoreniji auspuh ali s db kilerom, Yoshi tretman i zamjena usisnika, Silver ide kao metak i radi normalno. Vadio sam db kilere, zvuk je vrhunski, dubok i glasan ali motor ne ide kako treba i zatrzava u malim okretajima. Teku bi probao čisto da vidim može li još mirnije raditi. Stjepko idemo put Brestovca pa ćemo međusobno probati razlike u iljadarkama, više glava bolje misli.......hm, ili pak ne :)
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

Stjepko

Tako je. Ali nix piva. Trijezni. :thumbup:

fatboy

Citat: SirOliver  u Rujan 02, 2017, 09:38:02
više glava bolje misli.......hm, ili pak ne :)

I vise pizdarija smisli.... ;)

Lavandić

Jedva čekam kad će somara doći, da se mogu priključiti tim pričama kako izvući dodatnih 0,3 KS uz uloženih minimalno 500€. Nestrpljivo iščekujem

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


agolac

Citat: Lavandić  u Rujan 02, 2017, 14:23:23
Jedva čekam kad će somara doći, da se mogu priključiti tim pričama kako izvući dodatnih 0,3 KS uz uloženih minimalno 500€. Nestrpljivo iščekujem

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Ovdje nije toliko bitna neka snaga koliko činjenica da se s dužinom usisnika može utjecati na momentnu krivulju. ;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

SirOliver

Citat: Lavandić  u Rujan 02, 2017, 14:23:23
Jedva čekam kad će somara doći, da se mogu priključiti tim pričama kako izvući dodatnih 0,3 KS uz uloženih minimalno 500€. Nestrpljivo iščekujem

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

:buahaha: :thumbup:
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."