[2017] Slovenija, Austrija i malo Njemacke

Autor sasaa, Rujan 04, 2017, 01:21:49

« natrag - naprijed »

sasaa

 :huh:Ljetni djir po Austriji :)

Prvi visednevni put mene i supruge sa GS-om. Nekako je taj motor kupljen s idejom voznji u dvoje i visednevnih izleta... dijete je naraslo (10god) tako da sad lako rjesavamo cuvanje :)

1. dan 31-7-17
Rijeka-Postojna-Ljubljana-Trzic-Klagenfurt-Velden am Worthersee - Gmund-Malta
https://goo.gl/maps/rRmTZbm8PqK2

Krenulo je svakako, kako to inace biva. Niti 2km od kuce, skoro nas je nekakva balavica u autu srusila, jer eto sta je to pogledat oko sebe prije prestrojavanja... vise je to pravilo nego iznimka. Vidno uzrujani, ne odustajemo nego nastavak.  Vozimo poznatom cestom do Postojne preko Knezaka.. pa slijede dosadni kilometri autoputom... Silazimo na skretanje za Trzic, lijepom planisnkom cestom, pa kroz tunel ulazimo u Austriju.. Spustamo se do Klagenfurta.. malo stali pogledat KTM dealership (bio nam usput), malo sam slinio oko novog SD1290R i SD1290GT - jednom ce i to doc...

Kava u Veldenu :)


Uspon na Maltu :)






Cestarinu za Maltu nismo platili, jer smo spavali u hotelu uz samu branu, rezervirali preko bookinga, cca 110e nocenje s doruckom za dvoje, jako pristojan hotel. Nemaju garazu za motore, ali su nam sami ponudili da smjestimo motor ispod nadstresnice na ulazu. Pogled iz hotela fenomenalan, tu zalim sta nisam uzeo fotic sa sobom,nego naslikavanja mobitelom :/ Solidna vecera u hotelu, uzeli neki gotov meni, hotel kao svaki pravi ima Bosanca za konobara, malo popricali.. nasmijali se kako to vec ide :)

dan 2.
Malta-Gmund-Rosfeld panoramestrasse -Obelsalzberg-Hallstat
https://goo.gl/maps/iZJt3TNDYy82

Krecemo dalje oko 9i30 ujutro, ugodnih 17 stupnjeva na planini, spustamo se do Gmunda. Stajemo uz Porsche muzej, posjetili ga pred par godina, pa nismo isli u obilazak, ali treba odat postovanje Feriju kad smo vec u prolazu.. atrakcija dana u planu je bila Orlovo gnijezdo.


Vozimo sporednim cestama, presli granicu preko neke sporedne cestice sirine za jedan i pol auto iz Austrije u Njemacku.. dolazimo pred Obelsalzberg te skrecemo na Rossfeld panoramestrase, cestarina neki 5e, ako se dobro sjecam. Krasna cesta, puno motora, "elfera", siroko, lijep asfalt.. bas vuce za opalit po gasu. :)


Spustamo se prema parkiralistu za Orlovo gnijezdo.. odlazimo u obilazak.. pogled sa vrha je spektakularan, preporucam posjetit :) Velika guzva.. puno ljudi, turista, sve je super organizirano.. nema guzve u autobusu do gore, ono njemacki precizno i ustrojeno


Zavrsavamo obilazak, krece dalje voznja prema Hallstatu bilo je bas vruce - 37deg, dolazimo u hotel, nocimo isto rezervacija preko bookinga, cca 10ak minuta hoda od jezera, jako blizu uspinjace za vidikovac i rudnike soli, nocenje s doruckom 120e - s obzirom na ostale cijene u Hallstatu ovo je bilo povoljno.


Dan 3.
Hallstat - Obertauern - Gmund - Villach - Vrsic - Most na Soci - Goriza - Kozina - Rijeka
https://goo.gl/maps/daNj4wDQBZ82

Jucer smo dosli prekasno za odlazak na vidikovac, pa smo jutro prije povratka kuci iskoristili za to...
pogled je cudo.. isplati se pogledat :)



Vozimo doma, vrijeme se mjenja, nekako kisa ide za nama.. prvo stajanje u Gmundu na kavi.. dalje vozimo prema Vilachu.. Prelazimo u Sloveniju.. Wurzenpass



Pa dalje nastavljamo Kranjska gora - Vrsic pass - kako se vec pisalo, dosta je raskopano, losa je cesta - guzva.




Spust sa Vrsica, pretice nas biciklist.. vozim nekakvih 60km/h i cudim se.. kuda ce ova "budala"... vozimo na nekakvom odstojanju iza njega.. on gubi kontorlu u jednom jelivom zavoju.. prelece ogradu.. biciklo lete felge i sve djelovi - kao u crticu.. strasno. Stali.. sisli s motora, jos neki talijani stali iza nas.. skrsio se biciklist svjetski. Dosla za njim, njegova prateca ekipa.. mi dalje nastavili svojim putem.

Stali na kavi u Most na Soci.. i voznja prema doma, dolinom Soce do Gorize, pa dalje do Kozine.. i preko Pasjaka nazad doma u Rijeku.

Zena i ja se odlicno zabavili, vecinu tih mjesta smo posjetili i vidjeli vec s autom, ali na motoru je to ipak puno drugaciji i intezivniji dozivljaj.
Definitnvno idemo opet cim obaveze dozvole..
:ooda:





"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Doda

Super đir, krajolik je prekrasan...ali najjače mi je ono, pretiče me biciklist :)... uf kako se taj skršio u nekakvim tajicama i kratkoj majici pri toj brzini :huh:
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego život u trenutku!!!

Suki

:moto2:

098 9232180

sasaa

Citat: Doda  u Rujan 04, 2017, 05:43:20
Super đir, krajolik je prekrasan...ali najjače mi je ono, pretiče me biciklist :)... uf kako se taj skršio u nekakvim tajicama i kratkoj majici pri toj brzini :huh:

Vozio se junak iza nas na nizbrdo ... tako blizu da te strah pipnut kocnicu da se ne zabije u mene, zena me tapka po ramenu.. skuzila da nas pretice.. ok, popustim ja, vec smo cca 250km napravili taj dan, mislim si pusti budalu.. sta mi sranje treba.. Dolazi u prvu desnu nepreglednu seprentinu, zablokiraju mu kotaci i predje do pola na suprotnu stranu.. ja si mislim, ovaj ima vise srece nego pameti, sva sreca da mu nista s druge strane naletilo nije.
I kasnije par zavoja nize, streso se samo tako, u onim kratkim tajicama i malom kacigom na glavi, preletio ogradu, pogodio je glavom u onaj cetvrtasti znak strelice za zavoja, i pao dole ispod ograde, opet sreca da nije direkt dole provalija bila.. Jauko je ko macka... Kasnije se digo, glava razbijena, krvava.. Zena mi se prestrasila jako oko tog incidenta.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Osy

 :bravo: :bravo: :bravo: Lijep izlet, bio u tim krajevima davne 93, veslali u Villachu na jezeru, ali svakako je u planu motorom :thumbup:

Suki

Citat: sasaa  u Rujan 04, 2017, 06:41:35
Vozio se junak iza nas na nizbrdo ... tako blizu da te strah pipnut kocnicu da se ne zabije u mene, zena me tapka po ramenu.. skuzila da nas pretice.. ok, popustim ja, vec smo cca 250km napravili taj dan, mislim si pusti budalu.. sta mi sranje treba.. Dolazi u prvu desnu nepreglednu seprentinu, zablokiraju mu kotaci i predje do pola na suprotnu stranu.. ja si mislim, ovaj ima vise srece nego pameti, sva sreca da mu nista s druge strane naletilo nije.
I kasnije par zavoja nize, streso se samo tako, u onim kratkim tajicama i malom kacigom na glavi, preletio ogradu, pogodio je glavom u onaj cetvrtasti znak strelice za zavoja, i pao dole ispod ograde, opet sreca da nije direkt dole provalija bila.. Jauko je ko macka... Kasnije se digo, glava razbijena, krvava.. Zena mi se prestrasila jako oko tog incidenta.
...ne mogu a da se ne smijem :buahaha: :buahaha: :smijeh:
:moto2:

098 9232180

zorro

Citat: Suki  u Rujan 04, 2017, 07:26:39
...ne mogu a da se ne smijem :buahaha: :buahaha: :smijeh:
..ja se odmah sjetim onog videa di biciklist obilazi onog na motoru ..  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Super đir [emoji106]
Pogledi su fenomenalni..

I nisam znao da ima i tu Malta, gledam di ćeš iz Austrije za Maltu (državu).. :)

A biciklist kako je vozio dobro je i prošao..

sasaa

Citat: Mrki  u Rujan 04, 2017, 07:31:34
Super đir [emoji106]
Pogledi su fenomenalni..

I nisam znao da ima i tu Malta, gledam di ćeš iz Austrije za Maltu (državu).. :)

A biciklist kako je vozio dobro je i prošao..

Vise o toj lokaciji, zbilja je spektakularna... mislim da su i neki James Bond film snimali na toj lokaciji.
http://www.nationalpark-hohetauern.at/de/sehenswertes/View/563
:ooda:
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

keko

Citat: sasaa  u Rujan 04, 2017, 06:41:35
Vozio se junak iza nas na nizbrdo ... tako blizu da te strah pipnut kocnicu da se ne zabije u mene, zena me tapka po ramenu.. skuzila da nas pretice.. ok, popustim ja, vec smo cca 250km napravili taj dan, mislim si pusti budalu.. sta mi sranje treba.. Dolazi u prvu desnu nepreglednu seprentinu, zablokiraju mu kotaci i predje do pola na suprotnu stranu.. ja si mislim, ovaj ima vise srece nego pameti, sva sreca da mu nista s druge strane naletilo nije.
I kasnije par zavoja nize, streso se samo tako, u onim kratkim tajicama i malom kacigom na glavi, preletio ogradu, pogodio je glavom u onaj cetvrtasti znak strelice za zavoja, i pao dole ispod ograde, opet sreca da nije direkt dole provalija bila.. Jauko je ko macka... Kasnije se digo, glava razbijena, krvava.. Zena mi se prestrasila jako oko tog incidenta.
.. žao mi bicikliste, ali .. :buahaha: :buahaha: ne mogu da se ne smijem još kad si napisao da je jaukao ko mačka  :buahaha:
.. btw. fina turica  :thumbup:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Špoki

Super tura,odlično izgleda,priroda stvarno fenomenalno lijepa,vidikovci,pogleda...sve 5 osim jadnog bicikliste,pa kud mu se žuri :huh: Lijepo vidjeti ovako sve a kako je tek uživo :bravo:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Vinko

Fini đir  :bravo: uh Orlovo gnijezdo bi htel posjetiti  ;)
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

JZ

Super djir... :bravo:
Još puno takvih vam zelim :thumbup: :beer:
Kupujem polovnu kacigu

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy