BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

damjandugi

Meni je potrošio motor 0.5l od prvih 1000 km do zamjene kod 10.000km.Sada mi je potrošio 1l od 10t-20t km.
Vidječemo kako če biti dalje.Ne vozim kratke fure i odmah ga stavljam na centralni kad siđem sa motora.
Od prvih 1000 km pa nadalje sipam Motorex boxer ulje.Takvo mi sipaju i u servisu.

Danijel 23

Citat: damjandugi  u Kolovoz 20, 2017, 02:30:31
Meni je potrošio motor 0.5l od prvih 1000 km do zamjene kod 10.000km.Sada mi je potrošio 1l od 10t-20t km.
Vidječemo kako če biti dalje.Ne vozim kratke fure i odmah ga stavljam na centralni kad siđem sa motora.
Od prvih 1000 km pa nadalje sipam Motorex boxer ulje.Takvo mi sipaju i u servisu.
A koju gradaciju 15W40?

damjandugi

E sad da me ubiješ neznam tačno.Kad pronađem papire javit ču se.

Danijel 23

A sta ti vozis, vodenjaka?

damjandugi

Ne.Stariju verziju iz 2012.

agolac

Citat: damjandugi  u Kolovoz 20, 2017, 11:41:12
Ne.Stariju verziju iz 2012.

Upiši to u forumski profil da svi znaju  :) Možeš i sliku dodati u avatar, da svi vide kako je lep ko lepi cane. :beer:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Kolovoz 20, 2017, 12:16:13
Upiši to u forumski profil da svi znaju  :) Možeš i sliku dodati u avatar, da svi vide kako je lep ko lepi cane. :beer:
Da, naj se sramit ak vozis uljaru.....zracnjaka, pa nisi SAM!

Osy

Citat: Danijel 23  u Kolovoz 20, 2017, 12:26:03
Da, naj se sramit ak vozis uljaru.....zracnjaka, pa nisi SAM!
Nemoj njatke o mjenjaču, probati ćeš u Brestovcu šta je mjenjač, ko u putar tišina i milina, takav mi još nije bio po čizmom...Castrol je nuter, moram pogledat specs :thumbup:

damjandugi

Citat: agolac  u Kolovoz 20, 2017, 12:16:13
Upiši to u forumski profil da svi znaju  :) Možeš i sliku dodati u avatar, da svi vide kako je lep ko lepi cane. :beer:

Još si nisam uzeo vremena da sredim forumske stvari.Ovaj vikend radim nočne,pa nisam sa glavom sam svoj.Bit če za koji dan više toga.

Danijel 23

Citat: Osy  u Kolovoz 20, 2017, 12:29:22
Nemoj njatke o mjenjaču, probati ćeš u Brestovcu šta je mjenjač, ko u putar tišina i milina, takav mi još nije bio po čizmom...Castrol je nuter, moram pogledat specs :thumbup:
Ziher 20W-50

Osy

Ovo je bilo kod Tobiasa i ja nastavio s tim...

Ulje u motoru: Castrol Power 1 Racing  4T 10W-50
Ulje u mjenjaču i kardanu: Castrol MTX Full Synthetic 75W-140

Za svaku preporuku, vidjet ćeš kad probaš, prešao 5000 km nije potrošio ni kap. Kaže majstor u Tomiću da ulje
u motoru (4 litre) uopće ne bude prljavo ni puno špena i prljavštine, također i u mjenjaču, jedino ona 2 deci u kardanu budu
prljava i tamo se u talogu vide špene :thumbup:

Danijel 23

U diferencijalu špena?????? Jel bio u na opozivu?

Danijel 23

Nesme bit ničega...pa ni boju da promjeni!

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Osy

Citat: Danijel 23  u Kolovoz 20, 2017, 14:49:09
U diferencijalu špena?????? Jel bio u na opozivu?
Pa jesam ti napiso da je bio, još u Njemačkoj, al on kaže da je kao normalno par špena zbog vrtnje i trenja kardanskog zgloba