BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

tibertov

Citat: Danijel 23  u Prosinac 28, 2017, 08:20:30
Budeš. Ne vjerujem da si toliko lud i škt da budes išo sam odzračivat kpl kočioni sistem na temelju filmića sa jubitubija.

A u čemu je tolika nauka s tim? Odzračivao sam kučnice i na novoj somari, koja je razlika osim u tom abs bleedingu? Previše nauke stvarate oko ničeg  :snow:

Inače s servis manualom i youtubom (gdje ima i bmw ovlaštenih servisera koji pokazuju kako što radit), te forumima di je u detalje objašnjeno kako se nešto radi sa slikama možeš jako puno naučit.

tibertov

Citat: Suki  u Prosinac 28, 2017, 08:29:04
...obavezno :)...i ulit se mora ne bilo koja, već originalna kočiona tekućina :smijeh: ...u protivnom BMW koči ko Strom :ooda:...

Tako je, obavezno u servis da ti šegrt, 2 razred srednje, šarafi po motoru  :thumbup:

fatboy

Jebote vi ste ko babe kad kupuju jebenu majicu.... :misli:

Kocnice nisu za zajebavanje. Ulje i filter mos mijenjat i u sumi i na parkingu. Ulje u kocnicama na vozilima sa ABSom nije stvar koju mozes sam izvest bez dijagnostickog uredaja....a kupit jedan da ti se isplati u 20 godina??? Nisam siguran, al svako ima svoje veselje... :gimme5:

Mrki

Sada će doći Zorro i reći šta misli o zamjeni tih ulja jednom godišnje :)

tibertov

Nije bas tako... Mislim ja moram iz Ogulina u Zg na servis...kad računaš put i cijenu dijelova (a iste možeš nabaviti 30% jeftinije) te rad, onda uskoro dođeš do računice da se isplati doma servisirat. Međutim,  nije stvar samo u tome, ja volim oko motora šarafat.

tibertov

Kaj se ovdje doma ne može napravit?


fatboy

Ja samo dizem obrve na zamjenu kocione tekucine kad imas ABS...ostalo mi je OK...ovisno o stupnju lijenosti u kojem budem u tom trenutku... :-\

Danijel 23

Citat: fatboy  u Prosinac 28, 2017, 08:38:31
Jebote vi ste ko babe kad kupuju jebenu majicu.... :misli:

Kocnice nisu za zajebavanje. Ulje i filter mos mijenjat i u sumi i na parkingu. Ulje u kocnicama na vozilima sa ABSom nije stvar koju mozes sam izvest bez dijagnostickog uredaja....a kupit jedan da ti se isplati u 20 godina??? Nisam siguran, al svako ima svoje veselje... :gimme5:
:gimme5: slažem i vise nemam  :-X

Patak

Brzinski pišem, u gužvi sam. Na svom GS-u (malom) napravio sam izmjenu ulja u kompletnom sistemu (ABS-u) bez kompa tj. GS911 bez ikakvih problema. Samo treba više ulja jer ide podosta u ABS...

tibertov

Pa i ja sam na somari samo ručno promjenio ulje i sve je bilo ok...zato i pitam jel potrebno bas pod mus radit taj abs bleeding...mislim ako je ko ga hebe, radit će se i to.

keko

..gledam ovaj račun i glasno razmišljam, pa i za novu somaru u NN bi to bila slična cifra, tak da ...  :huh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Ponti

Citat: keko  u Prosinac 28, 2017, 08:51:22
..gledam ovaj račun i glasno razmišljam, pa i za novu somaru u NN bi to bila slična cifra, tak da ...  :huh:

Manje par stotina kn. Ali sve je to isti kuki. Prije su motori bili jeftini i održavanje je bilo puuuno jeftinije. Danas imati motor je kao auto, čak i skuplje. Meni na autu servis sa svim filterima (i filter klime) dođe oko 900-1000 kn, bez njega oko 600-700 kn. A redovni servis je svakih 30 Tkm ili jedanput godišnje.

zizu

Citat: Ponti  u Prosinac 28, 2017, 08:56:10
Manje par stotina kn. Ali sve je to isti kuki. Prije su motori bili jeftini i održavanje je bilo puuuno jeftinije. Danas imati motor je kao auto, čak i skuplje. Meni na autu servis sa svim filterima (i filter klime) dođe oko 900-1000 kn, bez njega oko 600-700 kn. A redovni servis je svakih 30 Tkm ili jedanput godišnje.
Kaj u ovlastenom servisu 600-700kn [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Mrki



Citat: Ponti  u Prosinac 28, 2017, 08:56:10
Manje par stotina kn. Ali sve je to isti kuki. Prije su motori bili jeftini i održavanje je bilo puuuno jeftinije. Danas imati motor je kao auto, čak i skuplje. Meni na autu servis sa svim filterima (i filter klime) dođe oko 900-1000 kn, bez njega oko 600-700 kn. A redovni servis je svakih 30 Tkm ili jedanput godišnje.

Al te deru za filter klime.. :D to ti inače košta ispod 100kn u nabavi..  :)

Ponti

Citat: Mrki  u Prosinac 28, 2017, 09:02:49

Al te deru za filter klime.. :D to ti inače košta ispod 100kn u nabavi..  :)

Mora rastaviti pola auta za njega zamijeniti :smijeh:, cijela ona prednja ploča se mora pomaknuti. Ali to se radi svake 2 ili 3 godine, čini mi se.