BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

agolac

Citat: Osy  u Siječanj 21, 2018, 15:39:57
Koji je najprodavaniji motor u Europi, a vjerojatno i na svijetu? Ne Enduro, već motor?
Pa zna se... :ooda:
Ako ništa drugo, Bmw bar priznaje opozive, a Suzuki nekad davno nije htio promjeniti TPS o
svom trošku, a znali su da je pokvaren...nabijem ih :thumbdown:
Da ne pričam o kvarnom kvačilu, prekidačima koji pregaraju itd. To sve traje cca 15-tak godina :smijeh:

Od tih kvarova se ne gine  ;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Bolji link

https://www.consumerreports.org/cro/news/2015/04/who-makes-the-most-reliable-motorcycle/index.htm?userWantsFull=true


Brand percent failed
Yamaha/Star   11%
Suzuki   12
Honda   12
Kawasaki   15
Victory   17
Harley-Davidson   26
Triumph   29
Ducati   33
BMW   40
Can-Am   42

Dakle prema 11000 ispitanih, 40% bembi su bananko.  :-\

Baš za odlikaše :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zander

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2018, 15:40:58
CR says 40% of Beemers will see the repairman for something fairly serious within the first four years.

I to je tacno sve i verujem ljudima koji su ucestvovali i ovom ispitivanju....Moram priznati da sam iznenadjen rezultatima. Jedino sto mi je upalo u oci je da se to odnosu na ROK OD 4 GODINE STAROSTI MOTORA....Posto amerikanci voze jako mnogo a ne ko mi 10tkm na godisnje nivou, verujem da su ti motori presli za 4 godine 80tkm kao neka prosecna vrednost.

Ovo mu dodje kao olaksavajuca okolnost i nema dileme....

Ja na prvom gsa imam 45.000km i slupao ga, drugi mi je sluzio oko 30.000km i ne krijem imao sam problem sa diferencijalom koji je zamenjen u garantnom roku...ovaj treci je presao 9400km bez problema.....za sada....a za 4 godine ko zna sta ce da pokaze....

Hvala i tebi sto gsovcima otvaras oci sto se nekih stvari tice, ali zaljubljenoma reci da mu decko ili devojcica ne valja je bogohuljenje, zar ne?

Nemam vise sta da dodam. A ako me bude zajebavao ovaj gsa lc 2016, a preko moje granice tolerancije, javno cu ga zapaliti i baciti u Savu....I bice snimljeno.. :vino:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Danijel 23

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2018, 15:49:56
Bolji link

https://www.consumerreports.org/cro/news/2015/04/who-makes-the-most-reliable-motorcycle/index.htm?userWantsFull=true


Brand percent failed
Yamaha/Star   11%
Suzuki   12
Honda   12
Kawasaki   15
Victory   17
Harley-Davidson   26
Triumph   29
Ducati   33
BMW   40
Can-Am   42

Dakle prema 11000 ispitanih, 40% bembi su bananko.  :-\

Baš za odlikaše :buahaha:
Zavisi tko ti servisira motocikl!  :)

zorro

Citat: zander  u Siječanj 21, 2018, 16:06:01
ali zaljubljenoma reci da mu decko ili devojcica ne valja je bogohuljenje, zar ne?

:bravo:  :thumbup:  :beer:
..i glede toga..molio bi Osy.a da više ne forsira da je njegova žena/cura/ljubavnica..bolja/ljepša ...od moje ..il nedaj bože od Sukijeve  ;)

..tak da ..  :-*  :beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Eto vidiš. I ti si u statistici. Jedan od dva GSa ti je bio na popravku zbog kardana.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2018, 16:13:23
Eto vidiš. I ti si u statistici. Jedan od dva GSa ti je bio na popravku zbog kardana.
Kardan nije kvar,  je za mene potrošna roba kao i lanac, ulje, filteri, svijećice, gorivo.....arrivederci!

agolac

Citat: Danijel 23  u Siječanj 21, 2018, 16:15:22
Kardan nije kvar,  je za mene potrošna roba kao i lanac, ulje, filteri, svijećice, gorivo.....arrivederci!

Dads, samo se ti tješi  :ebudale:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Citat: Danijel 23  u Siječanj 21, 2018, 16:15:22
Kardan nije kvar,  je za mene potrošna roba kao i lanac, ulje, filteri, svijećice, gorivo.....arrivederci!
:bravo: Ime :thumbup: Neka si mu reko :ooda:

zorro

Citat: Danijel 23  u Siječanj 21, 2018, 16:15:22
Kardan nije kvar, je za mene potrošna roba kao i lanac, filteri, svijećice, .....
Kad npr. svaki 3.-4. DID-ov lanac bude puknuo u vožnji onda možemo komparirati s tim kardanam..isto tako kad se svaki 3. filter ulja bude napuhao i puknuo po sastavu od pritiska ulja...opet ćemo moći koparirati..ili kad se svaka 5. svjećica odlomi i upadne kompletna elektroda u cilindar..opet ćemo moći komparirati s tim tvojim navodom  :P
..do tad..Danijele ..čovječe božji..što je tebi..dođi k sebi  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Bogovu vam majku, kad bi ovo citali novinari i inzinjeri, pitali bi se koja je to spijunska organizacija?!? To se samara brojkama, statistikama i pretpostavkama, a zaboravljaju da po tome ispadaju mentalno zaostali ljudi koji kupe BMW ili Harley....pun kurac se kvare a prodaje ih se dvaputa pun kurac... :thumbdown:


Ukusi i mogucnosti su razlicite, ali pametovanje po istoj temi stalno je.... :puke:

JZ

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2018, 15:23:27
Gle, to nije moje mišljenje. To je test profesionalaca. Opet ponavljam da nije prvi put. To piše i u tekstu. I prošli modeli su se raspadali. I to ne samo GS, već i drugi BMW modeli. Možete vi zatvarati oči pred tim testovima, ali oni su opet istiniti. Čovjek skoro izginuo. Imao je sreće. Takve greške se ne smiju događati. Tansmisija, kardani, vilice koje otpadaju. Gdje je kraj?

V Strom se nije raspao na tom istom testu. To nešto govori, jelte..
OK.  Slažem se sa tim ..skoro...jer da pratiš vidio bi da je bmw 1200 r koji ima isti motor i kardan kao gs ušao u prvih 5 po kvaliteti. ..ali ajde...kvaliteta je upitna ,i da GS uljeva samopouzdanje u kvalitetu i nije baš nešto s čime se može pohvaliti.
Ali ti isti novinari hvale GSa. I govore da je najbolji u svojoj klasi. U zadnjih 10g je osvojio cca 7
alpe master testova. Tako da ako ćemo   vjerovati novinarima ajme im vjerovati do kraja. Jer ipak su oni profesionalci kako ti kažeš.
Kupujem polovnu kacigu

Mrki

Citat: fatboy  u Siječanj 21, 2018, 17:19:20
Bogovu vam majku, kad bi ovo citali novinari i inzinjeri, pitali bi se koja je to spijunska organizacija?!? To se samara brojkama, statistikama i pretpostavkama, a zaboravljaju da po tome ispadaju mentalno zaostali ljudi koji kupe BMW ili Harley....pun kurac se kvare a prodaje ih se dvaputa pun kurac... :thumbdown:


Ukusi i mogucnosti su razlicite, ali pametovanje po istoj temi stalno je.... :puke:

Jel ti to sada hoćeš reći da se o ukusima ne raspravlja..  :smijeh: E na ovom forumu se raspravlja  :)

zander

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2018, 15:49:56
Bolji link


Dakle prema 11000 ispitanih, 40% bembi su bananko.  :-\



Valjda 11 000 raznih motorcikala, a u tih 11 000 je bilo puno jedno 8000 BMWa  , pa je 40% bilo u banani... :misli:

I sada se ja pitam  sta je sa tim nesvesnim ljudima da olako daju veliki novac za tako los motor, iizbirljivo trziste US UK AUS i celog sveta uostalom, puca pare, zivce, vreme u slepovanju, servisiranju, cekanju da ponovo voze...a plus sto to i kosta, jel??

Da li je moguce da je to najveca prevara u istoriji motorciklizma? Platis mnogo, mnogo i servisiras a? hahah

Da li je to Omadjijanost, multimedijalna carolija reklamiranja, zaslepljenost tolikog broja kupaca i korisnika masina sa ta tri magicna slova , Da li su svi svesni da kupuju dresh, motokultivator moto produkcije, a 40% ih zavsi u servisu?

Ipak, kada se sve to sagleda, meni je tek sad jasno da mi nista nije jasno. :)

Ne znam sta mi je , izvinjavam se....

odoh do garaze da pomazim GSA i da ga molim da se ne kvari uopste nista i samo da ga teram 170.000km bez problema....verujem da ce da me poslusa khkhkhkhk
OPENMINDED PEOPLE WANTED

agolac

A to ti je statusni simbol, zato se prodaje kao kikiriki. Da cijelo selo vidi da se vozi BMW. :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain