BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

JZ

Kupujem polovnu kacigu

Danijel 23

Alo dječkovi,kak se zove tema....birtija? Ovo je ozbiljan forum i ozbiljna tema!

glažar

BMW izdaje novi model 2018 ja ga več imam  :smijeh: :P

Danijel 23

Citat: glažar  u Kolovoz 01, 2017, 19:32:35
BMW izdaje novi model 2018 ja ga več imam  :smijeh: :P
Eko model!  :beer

Igor Mihajlik

U Sloveniji se na somari servis pravi na 12 000 km

Poslano iz moje Galaxije z uporabo Tapatalk

Lado je moj idol

tibertov

Ma mogli su stavit bez problema i 20.000km, ne bi mu nista bilo u tih dvije godine dok traje garancija...ali poslje toga, kud koji mili moji :smijeh:

bajki

Citat: Danijel 23  u Kolovoz 01, 2017, 17:44:06
Pa iterval servisa na BMW je 10 tkm, a na somari po zadnjem naputku iz NN sa 6-8 tkm=znači na BMW se manje šarafi?

Ma tko će toliko čekati, skratili smo mi to na 2500-3000 km, kao i na starom! ;)

Danijel 23

Citat: bajki  u Kolovoz 01, 2017, 21:11:15
Ma tko će toliko čekati, skratili smo mi to na 2500-3000 km, kao i na starom! ;)
Da, a onih cca 2 dcl ulja u diferencijalu mjenjate na svakmo 3.  tenkiranju.....znsči 750 km.[emoji106]

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Osy

Citat: Lavandić  u Kolovoz 01, 2017, 08:25:24
Treba malo tražiti, uvijek se da naći. Evo Osbikerov je super.
Ali ja bi isto vodenjaka, jebeš ti motor gdje stalno moraš zuriti u temperaturu, najebo si ako zapneš negdje u koloni a vani plus 35 C

Poslano sa mog Lenovo A7010a48 koristeći Tapatalk
Danas vas nemam vremena pratiti, ali evo da se nadovežem na ovo pregrijavanje motora..Kad sam bio kod Tomića, priča mi majstor kakav su imali slučaj negdje na moru. Znači, poznato je da održavaju RT-e od murije i kako sam ga ja pitao baš u vezi pregrijavanja, priča on da je policajac išao sa motorom na uviđaj prometne nesreće. To je bilo prošlo ljeto, vani 35 , on ostavlja motor  da radi zbog rotacije i ledica i tako nekih 2 i pol sata...kad je završio posao sjeda na motor, prva i gas...nikakvo pregrijavanje, zaribavanje i ostala p.m.
Eto, priča iz prve ruke :thumbup:

JZ

Citat: Osy  u Kolovoz 01, 2017, 23:00:11
Danas vas nemam vremena pratiti, ali evo da se nadovežem na ovo pregrijavanje motora..Kad sam bio kod Tomića, priča mi majstor kakav su imali slučaj negdje na moru. Znači, poznato je da održavaju RT-e od murije i kako sam ga ja pitao baš u vezi pregrijavanja, priča on da je policajac išao sa motorom na uviđaj prometne nesreće. To je bilo prošlo ljeto, vani 35 , on ostavlja motor  da radi zbog rotacije i ledica i tako nekih 2 i pol sata...kad je završio posao sjeda na motor, prva i gas...nikakvo pregrijavanje, zaribavanje i ostala p.m.
Eto, priča iz prve ruke :thumbup:

Laze ko pas...

A i na forumu je Glazar pricao kako mu se Selma pregrijala u Maroku ili tako nesto...
Kupujem polovnu kacigu

Danijel 23

Citat: JZ  u Kolovoz 01, 2017, 23:10:54
Laze ko pas...

A i na forumu je Glazar pricao kako mu se Selma pregrijala u Maroku ili tako nesto...
Sta znaci pregrijavat? 3,4,5, crtice il samozaštita tj. gašenje motora-agregata. Ako voziš vodeni motor, auto i upaliti se ventilator zar je to pregrijavanje?

JZ

Pricamo o ulju...Stari GS nije imo vodu da mu hladi ulje...dakle kad se pocme grijati GASI....ili se mos oprostiti od agregata...

Auto se pregrije kad ti skoci temperature vise od normalne...I odma gasis...jer znas da nesto ne valja...
normalno da pregrijavanje nije ako se ventilator pali na autu-motoru I radi svoj posao...
Kupujem polovnu kacigu

Danijel 23

Citat: JZ  u Kolovoz 01, 2017, 23:24:29
Pricamo o ulju...Stari GS nije imo vodu da mu hladi ulje...dakle kad se pocme grijati GASI....ili se mos oprostiti od agregata...

Auto se pregrije kad ti skoci temperature vise od normalne...I odma gasis...jer znas da nesto ne valja...
normalno da pregrijavanje nije ako se ventilator pali na autu-motoru I radi svoj posao...
Znam o čemu pričam.... star uljara ima u sebi termoprekidač.....ja samo pitam, tkome se ona ugasila u radu ( znači da je sama sebe ugasila-uključila se samozaštita) ali ne od strane vozača? To sta mi brojimo crtice te jaja, stopala i noge gore...to je nešt drugo, to je subjektivan dojam pregrijavanja.

Osy

Citat: Danijel 23  u Kolovoz 01, 2017, 23:31:19
Znam o čemu pričam.... star uljara ima u sebi termoprekidač.....ja samo pitam, tkome se ona ugasila u radu ( znači da je sama sebe ugasila-uključila se samozaštita) ali ne od strane vozača? To sta mi brojimo crtice te jaja, stopala i noge gore...to je nešt drugo, to je subjektivan dojam pregrijavanja.
Tako je Ime, ne vidim razlog da mi majstor laže. Istina je da dok duže stoji da se penju crtice, ali u čemu je problem... Treba potražiti da li se nekom nešto dogodilo u toj situaciji

JZ

Citat: Danijel 23  u Kolovoz 01, 2017, 23:31:19
Znam o čemu pričam.... star uljara ima u sebi termoprekidač.....ja samo pitam, tkome se ona ugasila u radu ( znači da je sama sebe ugasila-uključila se samozaštita) ali ne od strane vozača? To sta mi brojimo crtice te jaja, stopala i noge gore...to je nešt drugo, to je subjektivan dojam pregrijavanja.

Nisam siguran ali mislim da se to Glazaru desilo...morat ces cekati da on nesto kaze...
ako ne bude umoran.... :)
Kupujem polovnu kacigu