BREMBO RCS 19x20x18 Radial Brake Pump Master Cylinder

Autor agolac, Rujan 13, 2017, 19:44:21

« natrag - naprijed »

Ponti


Ponti

Citat: zare  u Rujan 21, 2017, 16:22:09
Ja sam i na starom bez ABS navikao kociti s oboje, pa tako i sad na somari
kad se malo ostrije vozim puno se sigurnije osjecam nego kad lupim malo jace samo prednju pred zavojom

Ako se malo od asfalta ne digne zadnja guma, onda to i nije kočenje  :smijeh: :smijeh:

zare

A jes mi nasao primjer, ajde nadi sliku stroma u takvoj situaciji  :)

Toni

Evo sam procitao temu i ima interensantnih konstatacija.
Ovo malo sta imam izkustva sa kocnicama na stromu K 4 kazem da je imao jako lose kocnice koje se nisu popravile ni nakon ugradnje 4 klipnih brembo sa nekog monstera. Ne sican se kojeg jer je davno bilo. Uglavnom kada sam ga prodavao skinu sam kalipere i stavio original . Napravio đir i ustanovio da koci isto i da sam samo u glavi misli da je bolje.Sada zasto je tako malo sam analizirao i zakljucio da sam triba uzet 4 plocice kista. Jos jednu stvar ne zaboravite da su klijesta i diskovi na stromovima prije bila plivajuca. Montazom bremba izgubio sam plivanje kljesta. Koliko je to bitno ne mogu reci ali znam da je samo u glavi osjecaj. Uglavnom da skratin. Ugradnjom Brembo nekih drugih kljesta sa 4 cilindra i sta je jako bitno 4 plocice se dobije jako puno i sa original pumpom kocnice. Negdje sam citao da da je razlog boljem kocenju taj sta se stvara kako neki servo efekt kada prva plocica koci stvara neki podtlak na drugoj i poboljsava kocenje. Moram to negdi izkopat. Uglavnom probao sam brembo na stromu sta dobro koci i moj koji je bio sa dvije plocice i ne koci nista bolje od originala ataj sa 4 je kocio ludilo.
Sta se tice radialnog  i axialnog prihvata tu su nijanse toliko male i sva ta prica je radi cvrstoce i smanjenjenja uvijanja prilikom kocenja. Nista nema veze sa silom kocenja. To je ka na banku. Radialni ili aksialni kocioni cilindar? E sad tu ima razlike jer se drukcije zovu. Jedan je skuplji i modularniji i sexi izgleda. Drugi je jeftiniji izgleda ruzno i nije za ugrađivat di ti padne na pamet nego se velikoserijski radi. Poanta je da rucica kocnice djeluje na klipic u jednom slucaju radijalno a u drugom aksialno. I to je to. Jedina je razlika sta se ima bolji osjecaj kod radialnog nacina i kad vozis trke ti dobro dojde. Sad ako neko ne viruje mogu mi to sve objasnit u zivo uz normalno jednog pivkana. Zaboravija napomeniti da je materijal kocnica , kako plocica tako diskova bitan. Odvodnja topline sa kocnica i naravno za extreme kociona tekucina i criva. Samo to je zadnje.  :ooda:Tako da nemojte ugrađivati na stroma a da nije klista sa 4 plocice a kocione pumpe po zelji i đepu.
Nije mi nista.

agolac

Tko zna zašto nisi osjetio razliku jer je odmah osjetim čim sjednem na DL s stock. A tek kad treba stat u dvoje do jaja. Osjetim razliku između Nissin 4 klipa i Tokico 4 klipa. I ne samo ja, već svi u Brestovcu koji su probali Stjepkov Nissin. Vidim da su sva ova nova Brembo monoblock kliješta s dvije pločie po kaliperu. Radijalni,aksijalni MC nije toliko bitno  koliko treba gledat promjer klipa je on bitan za ono što želite postići. Ovaj brembo MC može mijenjati i krak, što oem ne mogu te mi se to sviđa kao mogućnost. Će vidimo kako koči kad spojim pa nastavimo  :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko

Nissin +EBC HH sinter. Na disk pločama se vidi da hvata 2-3 milimetra više ploče. I opet kažem da koči puno bolje.

zizu

Ja sam probao Stjepkov i Agolcev motor i Stjepkov sa Nissin klijestima koci bolje jace grize bi rekao.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Saxi

Čitam pažljivo ali sam se izgubio u moru podataka, tj skapirao sam da su naša oem Tokico 2 klipna i ako se pređe na 4 klipna da je boljitak evidentan [emoji4] e sad me Toni zbunio izjavom da on promenu nije osetio jer njegova 4 klipna nisu imala 4 pločice, jel može malo pojašnjenje, čega 4 pločice, jer napred svakako idu 4 pločice tj 2 para pločica a pozadi 1 par jer napred su 2 diska a pozadi 1[emoji851]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


agolac

Citat: Saxi  u Rujan 24, 2017, 13:37:28
Čitam pažljivo ali sam se izgubio u moru podataka, tj skapirao sam da su naša oem Tokico 2 klipna i ako se pređe na 4 klipna da je boljitak evidentan [emoji4] e sad me Toni zbunio izjavom da on promenu nije osetio jer njegova 4 klipna nisu imala 4 pločice, jel može malo pojašnjenje, čega 4 pločice, jer napred svakako idu 4 pločice tj 2 para pločica a pozadi 1 par jer napred su 2 diska a pozadi 1[emoji851]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Ima neki model brembo kalipera koji za svaki klipić ima odvojenu pločicu...4 klipa, 4 pločice
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ćoso

A kako je s diskovima? Meni je Brembo već jedne originalne "popapao", pa sam stavio "racing" diskove (http://www.trwmoto.com/en/catalogue/product/MSW250/#Tab1) i mekše pločice, međutim opet ih jede pomalo...Koje pločice staviti kada su kaliperi toliko močni?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

agolac

Citat: Ćoso  u Rujan 24, 2017, 13:48:57
A kako je s diskovima? Meni je Brembo već jedne originalne "popapao", pa sam stavio "racing" diskove (http://www.trwmoto.com/en/catalogue/product/MSW250/#Tab1) i mekše pločice, međutim opet ih jede pomalo...Koje pločice staviti kada su kaliperi toliko močni?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

Ma neka papa. Bitno da  dobro koči.
Koji Brembo ti imaš? Slike? MC stock ili?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ćoso

Radial P4 34/34, gold


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

agolac

Citat: Ćoso  u Rujan 24, 2017, 14:05:00
Radial P4 34/34, gold


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

Bit će 30/34. To su dimenzije klipa u kaliperima jer nisu isti. Jedan je manji a jedan je veći.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Citat: agolac  u Rujan 24, 2017, 15:07:07
Bit će 30/34. To su dimenzije klipa u kaliperima jer nisu isti. Jedan je manji a jedan je veći.
Uz velikog Ćosa idu i veći kaliperi, zato su tako gladni pa jedu diskove [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Ćoso

Citat: agolac  u Rujan 24, 2017, 15:07:07
Bit će 30/34. To su dimenzije klipa u kaliperima jer nisu isti. Jedan je manji a jedan je veći.
Nemam pojma (mislim da su 34/34)...http://www.telgesparts.de/brembo-oem-oe-calipers-oe-c-5342_5344.html?sort=4d&page=1&language=en


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !