BREMBO RCS 19x20x18 Radial Brake Pump Master Cylinder

Autor agolac, Rujan 13, 2017, 19:44:21

« natrag - naprijed »

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Dakle

Brembo P4 34/34 znači da su sva 4 klipa 34 mm
DL1000 dva klipa su 30/38 mm (jedan od 30 mm a drugi od 38 mm)
DL1000A 4 klipa su 30/32 mm (dva 30 mm i dva 32 mm)
TOKICO koje koristimo su 4 klipa 30/34 mm (dva 30 mm i dva 34 mm)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Da dodam i DL650

Brembo P4 34/34 znači da su sva 4 klipa 34 mm
DL1000 dva klipa su 30/38 mm (jedan od 30 mm a drugi od 38 mm)
DL650 K4-L1 dva klipa 27/38 ( jedan od 27 mm a drugi od 38 mm)
DL1000A 4 klipa su 30/32 mm (dva 30 mm i dva 32 mm)
TOKICO koje koristimo su 4 klipa 30/34 mm (dva 30 mm i dva 34 mm)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Da dodam na ovo gore. DL650 ima 14 mm master cilindar kao DL1000A. Hmmm. To bi značilo da TOKICO plus DL650 MC je isto šta ima i DL1000A
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: agolac  u Rujan 26, 2017, 18:04:25
Da dodam na ovo gore. DL650 ima 14 mm master cilindar kao DL1000A. Hmmm. To bi značilo da TOKICO plus DL650 MC je isto šta ima i DL1000A

Provjerio sam sad serijske brojeve MCa i motorcyclespareparts.eu kaže da DL650 L2> te DL1000A L4> imaju identične master cilindre. Razlika je, dakle u kaliperima. DL650 2 klipa dok DL1000A 4 klipa....

Kad smo se na predstavljanju novog DL650 vozili okolo svi smo primjetili da bolje koči nego prijašnji DL650....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

SirOliver

to znači da bi zamjenom mastera od DL650 L2> ili DL1000A L4> na mojoj Somari, dobio u najmanju ruku iste kočnice kao nova kenja 650 ili DL1000A? Već imam četveroklipne kalipere Tokico 30/34 sa SV 1000 i opletena crijeva.
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

agolac

Citat: SirOliver  u Listopad 01, 2017, 00:50:11
to znači da bi zamjenom mastera od DL650 L2> ili DL1000A L4> na mojoj Somari, dobio u najmanju ruku iste kočnice kao nova kenja 650 ili DL1000A? Već imam četveroklipne kalipere Tokico 30/34 sa SV 1000 i opletena crijeva.

Ha nema druge. MC->crijeva->kaliperi->diskovi. Ako je sve od toga isto ili vrlo slično (4 klipa sličnih dimenzija) onda i kočenje mora biti isto.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

sasaa

Citat: agolac  u Listopad 01, 2017, 01:01:04
Ha nema druge. MC->crijeva->kaliperi->diskovi. Ako je sve od toga isto ili vrlo slično (4 klipa sličnih dimenzija) onda i kočenje mora biti isto.

Ne mora znacit...
Ako je ABS/modovi voznje umjesani u cijelu tu pricu, komp od ABS-a zna dosta petljat i utjecat na modulaciju kocenja.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

agolac

Citat: sasaa  u Listopad 01, 2017, 08:05:12
Ne mora znacit...
Ako je ABS/modovi voznje umjesani u cijelu tu pricu, komp od ABS-a zna dosta petljat i utjecat na modulaciju kocenja.

A to samo ako se aktivira kad prokliže kotač. Inače ne. Bar na ovim narodskim motorima. Ne znam šta ugrađuju u GSove. Tamo senzori upravljaju motorom a ne vozač :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Nisam htio puno se miješat, ali ne mogu više šutit... :shhh:

- drugu kaliperi imaju smisla ako je veća površina pločice na disku
- 4 klipni kaliperi imaju najviše smisla po onoj Tonijevoj logici, da svaki klip gura svoju pločicu. Onako kad dva guraju jednu, to je možda ; ako uopće, bolje nego kad jedan gura tu pločicu
- kočioni ciolindar je onaj koji nabija tlak. Ako nemaš tlaka možeš imati kaliper od 360 stupnjeva oko diska, ali ga jebi...
- sve otalo je placebo efekt

ili jednostavno uzmete BMW ili  Hondu... :smijeh:

agolac

Citat: fatboy  u Listopad 02, 2017, 08:40:58
Nisam htio puno se miješat, ali ne mogu više šutit... :shhh:

- drugu kaliperi imaju smisla ako je veća površina pločice na disku
- 4 klipni kaliperi imaju najviše smisla po onoj Tonijevoj logici, da svaki klip gura svoju pločicu. Onako kad dva guraju jednu, to je možda ; ako uopće, bolje nego kad jedan gura tu pločicu
- kočioni ciolindar je onaj koji nabija tlak. Ako nemaš tlaka možeš imati kaliper od 360 stupnjeva oko diska, ali ga jebi...
- sve otalo je placebo efekt

ili jednostavno uzmete BMW ili  Hondu... :smijeh:

Sve je to povezani hidraulički sustav i promjer jednog klipa ima utjecaj na drugi klip. Pogledaj Brembo na Dcuatiu, BMWu itd. Nema 4 pločice već jednu. Pogledaj stranice od Bremba i sve kalipere koje imaju u ponudi. Nemaju 4 pločice već jednu. Pogledaj sve sportive. Niti jedna nije na kaliperima s dva klipa. Pogledaj površine klipova između kalipera. Svi su sličnnog promjera na motociklima. Jel sad sve jasno? :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Ja sam samo napisao smisao toga kad se već palimo na pun kuki klipova, a nadovezao sam se na to da je sa tehničke strane Toni skroz u pravu... :gimme5:
Ali i dalje sam kod toga ako nemaš dovboljan tlak u sistemu da ti ništa ne pomaže...osim da počneš ranije kočiti... :tongue:

agolac

Citat: fatboy  u Listopad 02, 2017, 09:50:14
Ja sam samo napisao smisao toga kad se već palimo na pun kuki klipova, a nadovezao sam se na to da je sa tehničke strane Toni skroz u pravu... :gimme5:
Ali i dalje sam kod toga ako nemaš dovboljan tlak u sistemu da ti ništa ne pomaže...osim da počneš ranije kočiti... :tongue:

Pa braco, zato i uspoređujemo hardware da vidimo koje su razlike između motora, ne? Svaki MC druka tlak.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

šta se odma ljutiš... :tongue:  jebi ga da to ide jednostavno svatko bi napravio... :gimme5:

agolac

Citat: fatboy  u Listopad 02, 2017, 10:12:58
šta se odma ljutiš... :tongue:  jebi ga da to ide jednostavno svatko bi napravio... :gimme5:

Nitko se ne ljuti. Samo kažem da ako složimo isti/sličan hardware, morali bi imati i iste kočnice kao motor s kojim se uspoređujemo. Barem okvirno, jer je tu uvijek i drugih parametara kao težina motora itd. No, niti jedan skuplji motor nema kalipere s dva klipa a ne znam koji od tih ima 4 pločice po kaliperu (koje spominje Toni) pa opet koče brutalno. Evo, skini pločice s GSa ili Multistrade ili Firebladea itd pa mi reci da li imaju 4 pločice po kaliperu. Dakle, očito, nije toliko bitno...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain