ON/OFF motocikli srednje klase (250-650), samo homologirani

Autor Danijel 23, Rujan 14, 2017, 09:03:44

« natrag - naprijed »

Vinko

Iz osobnog iskustva ti ne mogu pomoći jer ja kupujem gume striktno za off road, znači po asfaltu ne vozim (tu i tam presječem po njemu iz šume u šumu i slično) i ne gledam na svojstva gume vezana za asfalt.

Stane vozi više ceste, oni ima tu više iskustva....

Pogledaj na Mitasovoj stranici vrste i tipove guma namjenjene dual sportu, pa onda uspoređuj cijene....

Pitaj na motorima ekipu, tam ima dobrih enduraša....

Otvori temu o DRki, stavi koju sliju o pripremama za Slavonske terene i to :gimme5:
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Dadi

˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Patak

Citat: Dadi  u Listopad 06, 2018, 12:11:15
Po broju crta i boji je Mitas. Za kakav teren.

Imao sam ovu zelenu  :) odlična u blatu, šumi al na cesti sam ko pijan  :smijeh:

Vinko

Citat: Dadi  u Listopad 06, 2018, 12:11:15
Po broju crta i boji je Mitas. Za kakav teren.
Piše na naljepnici koji je model, ja nemrem vidit, meni nekak vuče na C18.....
Crte u boji su oznake za tvrdoću gume odnosno za koje terene, dvije zelene su najmekše.....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Dadi

Citat: Patak  u Listopad 06, 2018, 12:31:05
Imao sam ovu zelenu  :) odlična u blatu, šumi al na cesti sam ko pijan  :smijeh:
yap,soft je ali za kamen i mokro slove među boljim.S jednom zelenom crtom je srednjak i one su za otprilike sve uvjete
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Patak

Citat: Dadi  u Listopad 06, 2018, 14:07:42
yap,soft je ali za kamen i mokro slove među boljim.S jednom zelenom crtom je srednjak i one su za otprilike sve uvjete

Bit ću ti iskren meni su sr...nje za kamen, uvijale su se previse te me mal izbaci s putanje... Isprobao sam dost guma, uglavnom prešao sam na MT21 (može i D606 ili T63) i pre zadovoljan sam :)

Dadi

Nisam neki stručnjak, preporučuje mi ih frend koji vozi hard endu
ro, ja zapnem i sa najlošijim, a i s najboljim gumom  :shhh:
Digod prođem di oni zapnu, tak je to bitno da je družina dobra
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Patak

Citat: zorro  u Listopad 05, 2018, 23:59:06
E09 ima Markan ..na cesti je dobra..ne troši se puno..a u šumi ak je blato..0 bodova
al mi je ta guma po slobodnoj procjeni negdje 40:60 (cesta-teren)
Ja bi nešto 20-80 ..čist da se mogu dovesti 15-20 km do šume, a da me ne ljulja kao ova c02 ..kao da vozim na praznoj gumi  :-\
Znači nije uvjet baš Mitas..više nekak gledam cijenu da bude oko 400-500 kn.

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/3803074/auto-moto/gume/moto-gume/dunlop-geomax-enduro-12090-18-tt-65r-zadnji-kotac-mc-

https://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rtest.pl?rt_rubrik=motorradreifen&rt_profil=107105441&language=EN&dsco=110

To što ti tražiš ne postoji. Želiš hard enduro gumu tj. cross a da se ponaša ko enduro guma :kuri:

Možda C02 ali Red, ima tvrđu smjesu ili Metzeler Unicross jeftina je a dobra (prednja je odlična).

zorro

Citat: Patak  u Listopad 06, 2018, 19:24:22
To što ti tražiš ne postoji. Želiš hard enduro gumu tj. cross a da se ponaša ko enduro guma :kuri:

Možda C02 ali Red, ima tvrđu smjesu ili Metzeler Unicross jeftina je a dobra (prednja je odlična).
..postoji postoji   :tongue: ..uprav tak nešt što si stavio..te Metzelerke  :thumbup:
..ili ove Dunlopice ..koliko vidim to su enduro gume kakve želim  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: zorro  u Listopad 06, 2018, 20:24:17
..postoji postoji   :tongue: ..uprav tak nešt što si stavio..te Metzelerke  :thumbup:
..ili ove Dunlopice ..koliko vidim to su enduro gume kakve želim  :)


Unicross su cca 40:60 (cesta - off) a geomax ti je čista cross guma...

Ne znam zašto si se zapalio za cross gume :samaranje: na DRZ-u s enduro gumama (50:50 ili 70:30 (cesta-off)) nema toga što nisam uspio ili ne mogu proći pri tome bezbrižno putovati (autoput/magistrala) :ooda:

zorro

Citat: Patak  u Listopad 06, 2018, 20:54:16
a geomax ti je čista cross guma...

..onda bi pisalo cross, a ne enduro na njoj  :ebudale:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: zorro  u Listopad 06, 2018, 21:22:11
..onda bi pisalo cross, a ne enduro na njoj  :ebudale:

To što piše možeš okačit mačku o rep :-\. Na mojoj Pirelijici MT21 piše "RALLYCROSS" :belj:

Mislio sam da tražiš savjet, tvrdoglavi :P

zorro

Da..al sa na pocetku napisao:
Stane ne luduj... [emoji23]

Poslano prekoku*ca

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: zorro  u Listopad 05, 2018, 22:29:28

(ti Patak ne luduj s nekakvim prijedlozima..znači isključivo Mitas jer je najpovoljnija  :P )

Možeš uštediti... na servisu - obaviti ga sam doma, uzeti zamjenski filter, brtvu koje kakvu - glave, karburatora itd, dizne karburatora, o-ring-ove, te ugraditi hrpu zamjenskih dijelova :novac:...ALI na gumama se ne štedi :ooda:!!! 

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: