Suzuki DR-Z 400 S/SM/E

Autor Patak, Rujan 15, 2017, 22:53:45

« natrag - naprijed »

zorro


..haj 650 i još nekako ..al sa 350 putovati..to je isto kao da ti s GS-om ideš samnom i Markom po šumi..mogao bi  :huh: ..al nije to to  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:


Ponti

Obišli ljudi svijet i na biciklu, a i pješke.
To sve zavisi od afiniteta pojedinca, ako motorom na neko veće putovanje za mene je najmanje 600 cm3.

tibertov

Ima i ljudi koji mogu pojest 30 hot dogova u pola sata, al sad jel to bas pametno [emoji16]

Patak

Se vozimo, vozimo :smijeh:!! Vrijeme je za maženje i paženje, tj. izmjenu lanca/lančanika...

Radimo, mažem s mašću sve ležajeve, osovine itd. te dolazi do malog/velikog šoka nakon izmjene dotičnih, nije na 0-1...Zašto, Kako :-\ :samaranje: ?! Lanac je duži za 1 kariku iako proizvođač (DID) propisuje 110 karika a manual/proizvođač 112 ...


agolac

Baš čudno. Jesi ih prebrojao osobno? Da li ih je stvarno 112 ili su upakirali lanac s više? Koliko ima stari lanac?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Vinko

A si siguran da je dužina lanca ista za S i E model pošto nemaju isti prijenos, možda je u tome kvaka, da je za drugi tip DRZa lanac :misli:
Imal sam slučaj da je lanac za Suzuki SV 650 N u originalu duži za dvije karike od lanca za SV 650 S a lančanici su bili isti.
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

bajki

Citat: Danijel 23  u Siječanj 17, 2019, 08:09:33
Istina, kad sam mjenjao na DL lanac i lnčanike također je bilo viška ...2 karike. Al zato je radila el.motorka  :),  alatka za zanitavanje  i GaSsss
:blato:

Model 2004, 2005 (mislim i 2006) imaju 116 karika, a noviji (2007-) imaju 118.

Danijel 23

Citat: bajki  u Siječanj 17, 2019, 08:18:04
Model 2004, 2005 (mislim i 2006) imaju 116 karika, a noviji (2007-) imaju 118.
:bzvz: nebitno...bito da nije kratak!

Patak

Citat: agolac  u Siječanj 17, 2019, 00:11:23
Baš čudno. Jesi ih prebrojao osobno? Da li ih je stvarno 112 ili su upakirali lanac s više? Koliko ima stari lanac?

Budem prebrojio stari lanac...Novi DID na kutiji piše 112 (vidi sliku).
baš namjerno sam uzeo endless lanac da se ne moram s time zajb te kompletni swing arm sam podmazao.
Sad imam dodatni trošak nabavku spojnice...

Citat: Vinko  u Siječanj 17, 2019, 08:06:00
A si siguran da je dužina lanca ista za S i E model pošto nemaju isti prijenos, možda je u tome kvaka, da je za drugi tip DRZa lanac :misli:
Imal sam slučaj da je lanac za Suzuki SV 650 N u originalu duži za dvije karike od lanca za SV 650 S a lančanici su bili isti.

Po manualu ista je dužina 112 (original, clymer) samo na DID-ovim stranicama piše za "S" 110 za "E" ne piše ništa. 

Provjerio sam u DR-Z grupi na fejsu (16t članova), znaju na "S" lanac staviti kariku/dvije viška kako bi se prijenosni omjer mogao mijenjati (staviti lančanik od "E")...

Vinko

Ja bi ga ostavil kako je, dok ti dođeš s napinjanjem na pužu s 3,5 na 7 već bu lanac i lančanici za mijenjati....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Patak

Citat: Vinko  u Siječanj 17, 2019, 12:33:38
Ja bi ga ostavil kako je, dok ti dođeš s napinjanjem na pužu s 3,5 na 7 već bu lanac i lančanici za mijenjati....

Tako ću i napraviti :gimme5: ali kad dođem na pužu do 7-8 budem ga skratio za kariku (ugraditi spojnicu). DID VX2 520 u redovno održavanje sigurno ide 15-20 tkm...


Patak



Sve 5 :thumbup:, htio sam takav lanac. Trgovac mi lijepo objasnio, ima 3 vrste: beskonačni (endless), zakivanje (rivet lock) i s spojnicom (clip)...

Jedino zamjeram DID-u što nije stavio odgovarajući broj karika za "S model" :thumbdown:

Danijel 23

Citat: Patak  u Siječanj 17, 2019, 13:22:12
Sve 5 :thumbup:, htio sam takav lanac. Trgovac mi lijepo objasnio, ima 3 vrste: beskonačni (endless), zakivanje (rivet lock) i s spojnicom (clip)...

Jedino zamjeram DID-u što nije stavio odgovarajući broj karika za "S model" :thumbdown:
Od viška glava ne boli!