Cyclops LED svjetla

Autor agolac, Rujan 23, 2017, 00:09:23

« natrag - naprijed »

Mrki

Citat: jeeves  u Srpanj 30, 2018, 22:12:53

Stavim standardnu žarulju kad idem na tehnički, ne možeš (legalno) proći s ovim.
Možeš.. kada te pitaju jel to tako orginal (misleći na boju svjetla) kažeš Da.. i prođeš.. :)

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Mrki

Neke Kineze sa pasivnim hlađenjem za 100kn

VUCIBATINA

onda uzimam ove, moraju biti bolje ili iste ka te tvoje, a i loleka imam svoga pa me boli patka
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

jeeves

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 31, 2018, 08:57:31
onda uzimam ove, moraju biti bolje ili iste ka te tvoje, a i loleka imam svoga pa me boli patka
[emoji2]
a i stvarno nije problem na brzinu zamjeniti žarulje farova na Stromu

VUCIBATINA

zna li ko koje zarulje(koja oznaka) su starom stromu za poziciju?

u manualu stoj   12 V 5 W x 2 ................. Except E-03, 24, 33 
ali takvo nešto nemogu naći, zapravo kako se uopće označavaju ta grla. za far je h4,h7... a ove nemaju neke oznake

https://www.silux.hr/proizvodi/dodatna-oprema/auto-zarulje/led-zarulje

mislim da je to naizgled ova prva na listi s ovim bjelim grlom?
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

tijo

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 31, 2018, 10:39:49
zna li ko koje zarulje(koja oznaka) su starom stromu za poziciju?

u manualu stoj   12 V 5 W x 2 ................. Except E-03, 24, 33 
ali takvo nešto nemogu naći, zapravo kako se uopće označavaju ta grla. za far je h4,h7... a ove nemaju neke oznake

https://www.silux.hr/proizvodi/dodatna-oprema/auto-zarulje/led-zarulje

mislim da je to naizgled ova prva na listi s ovim bjelim grlom?

T10.....da, to je tako grlo

VUCIBATINA

stigle led h4 i ove od pozicije.

naravno ovu od pozicije san bija slabo utaka u grlo ili se izvadila dok sam je gura u  far pa mi je jeben li joj majku uplala u far, 2 sata sam je svom mogućom magijom vadija kroz rupu od h4 žarulje i nekako uspija. svitle ko nenormalne.

h4 san montira jutros i odma se vidi da svitle bolje puno od ove stare ali prije noći neću znati kako je na cesti.

e sad, ima ona neka velika brtva koja stoji oko žarulje i vjerovatno brani prašini i vlagi da uđe u far.
kako ledice imanju na sebi hladnjak i ventilator. ta guma je pre uska za nabiti na ledicu a i da je uspijem odrizati neznam da li ona smije stati preko hladnjaka. ako i smije nevirujem da će dobro brtviti .
kako ste vi to rješili?
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zare

Nisi jedini koji se napatio  :)

VUCIBATINA

ja sam ovako rješija brtvu.

jel ovo dobar proces uštelavanja farova, sad kad sam stavija nove žarulje malo bi ih i uštela


Set your bike on a level surface 20' (6 m) from a wall. Get a friend to sit on the bike. Measure from the ground to the center of the headlight bulb. Place a piece of tape on the wall 2 inches (5 cm) below the measurement you took on the bike. With the friends holding the bike upright, set the headlight so the top of the beam hits the bottom of the tape. You may have to fine tune it to your personal liking, but it gives a great starting point. Turning the adjustment screw counter-clockwise is up, clockwise is down. There are two adjustment screws for each headlight, one for horizontal & one for vertical adjustments. The vertical adjustments, #2 below, are the lower-outboard ones.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

agolac

Hm, prekrio si hladnjak (rebarca). Neće se to previše grijati sve zatvoreno u faru?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki

To su kineske ledice te se negriju ništa :)

VUCIBATINA

guma je stisnuta između hladnjaka  i ventilatora, ako bi taj dio bija slobodan onda nebi moga gumu staviti uopće. neznam kako to inače ide ali i obična žarulja je zatvorena u faru a grije još i više
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

BF

Žarna nit disipira toplinu u smjeru zračenja svjetlosti. LEDica disipira toplinu obrnuto. No, zato ima vent odozada. Bu dobro. Puše vent po rebarcima, ispod gume.
Brijem da guma niti nema smisla jer voda/vlaga ulazi na ventilator koji se nalazi s vanjske strane gume. A još je i usisni, pa bu sve povukao na sebe. Ili?
Evolucija ADVonabića:
Skuter -> drlo -> sveta krava -> naranča -|

VUCIBATINA

Da, vidis nisan o tome razmislja uopce. Jebati ga vrime ce pokazati.
Svitle nenormalno jako, izgledam ko NLO kad idem cestom, mislim da cu ih sigurno morati malo spustiti a neznan ni kako ce vozaci iz suprotnog smjera reagirati na ovo
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948