Podmazivanje sajli i bužira-kako i sa čime?

Autor Danijel 23, Listopad 01, 2017, 14:12:01

« natrag - naprijed »

Josip-Sepp


Danijel 23

Citat: Josip-Sepp  u Listopad 01, 2017, 14:14:30
teflonski sprej (kao i za lanac od bicikla)
Kako?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Danijel 23

Citat: Danijel 23  u Listopad 01, 2017, 14:16:52
Kako?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Ova napraca iz Louisa je ok samo za male promjere sajli, za moto progaram nije...nemre tadihtat gdje izlazi sajla. A sprej je vrhunski...pod prstima ostaje stalno mekani filing...kao puder.
BtW....sa silikonskim sprejim tj. Sprej za lance mislim da nije ok jer se on osuši i nastaje "smola", on je predviđen da radi u drugim uvjetima...centrifuga i temperatura, a toga u božiru nema. A to vidim kad podmažem cen. il bočni, dibro he dok je vlažno [emoji38], a poslije JOK!

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Danijel 23

Citat: Danijel 23  u Listopad 01, 2017, 14:22:48
Ova napraca iz Louisa je ok samo za male promjere sajli, za moto progaram nije...nemre tadihtat gdje izlazi sajla. A sprej je vrhunski...pod prstima ostaje stalno mekani filing...kao puder.
BtW....sa silikonskim sprejim tj. Sprej za lance mislim da nije ok jer se on osuši i nastaje "smola", on je predviđen da radi u drugim uvjetima...centrifuga i temperatura, a toga u božiru nema. A to vidim kad podmažem cen. il bočni, dibro he dok je vlažno [emoji38], a poslije JOK!

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Jedan od načina....funkcionalno 130%....aki trahe barem 8 h!

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Zoran

Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Danijel 23

Citat: Zoran  u Listopad 01, 2017, 14:25:41
Jeftino, jednostavno, brzo, čisto, pouzdano i provjereno.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.H0.TRS0&_nkw=Motion+Pro+Cable+Luber&_sacat=0

https://www.youtube.com/watch?v=KwRzFk8nDmc
Onda je moj feleričan....ti sa tom napravom radiš...koliko si božira sajli podmazo...pričamo o moto branši, debele sajlei kad podmazuješ da na kraju izbije ulje.

Zoran

Citat: Danijel 23  u Listopad 01, 2017, 14:30:03
Onda je moj feleričan....ti sa tom napravom radiš...koliko si božira sajli podmazo...pričamo o moto branši, debele sajlei kad podmazuješ da na kraju izbije ulje.

Ne znam kakav je tvoj, ali ja sam s ovim podmazivao na Fejzerici 600 bez beda na Stromu nisam jer je bio nov L6 tj jos uvijek je nov L6 pa nisam ni probavao, prvo bih dobro očistio sa wd40 i poslije sa motorex chain lube podmazao i meni je bilo dobro na fejzerici.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Danijel 23

Citat: Zoran  u Listopad 01, 2017, 14:43:43
Ne znam kakav je tvoj, ali ja sam s ovim podmazivao na Fejzerici 600 bez beda na Stromu nisam jer je bio nov L6 tj jos uvijek je nov L6 pa nisam ni probavao, prvo bih dobro očistio sa wd40 i poslije sa motorex chain lube podmazao i meni je bilo dobro na fejzerici.
:thumbup: ja sam svoga kupio u Louisu kpl sa spreyom...kažem možda je feleričan, inače zamiosao vrhunska!


Zoran

Citat: Danijel 23  u Listopad 01, 2017, 17:43:42
:thumbup: ja sam svoga kupio u Louisu kpl sa spreyom...kažem možda je feleričan, inače zamiosao vrhunska!



Vidiš da su različiti možda je tvoj ipak feleričan tvoj ima samo jedan vijak za stezanje sajle a ovaj je sa dva vijka za stezanje što vjerujem da si primjetio.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Danijel 23

Citat: Zoran  u Listopad 01, 2017, 18:18:52
Vidiš da su različiti možda je tvoj ipak feleričan tvoj ima samo jedan vijak za stezanje sajle a ovaj je sa dva vijka za stezanje što vjerujem da si primjetio.
:thumbup:

Saxi

Ajd sad ja jedno glupo pitanje a koliko često se podmazuju sajle?

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Danijel 23

Citat: Saxi  u Listopad 02, 2017, 00:13:59
Ajd sad ja jedno glupo pitanje a koliko često se podmazuju sajle?

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
Na Stromu još nisam ali u proljeće budem. Inače kad stavljam nove obvezno podmazujem jer su sve suhe!

tibertov


Danijel 23