Krpanje zračnica i potreban alat

Autor Danijel 23, Listopad 01, 2017, 18:08:22

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Napravi kalkulaciju....uloženo...dobiveno....

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


zorro

Lako je ak se probije guma na nekakav ekser..žicu ili slično..kak se može zakrpat tubelesica..tak se može i napumpati zračnica i tak doprvog vulkanizera (pod uvjetom da se nosi pumpa u koferu..i set za krpanje tubelesa)
Međutim..ak prosjećeš gumu na nekakav kamen..rizol..rupu..isti dik ti je..bila tubeles il zračnica...Zračnicu još moš i zakrpat..al ak imaš tubeles..moš zvat jedino kombi da dođe po tebe.
Haj da je ovih 2 m. samoljepljive trake 30-40 € pa još nekak..al 150 € ..ne znam..ja nebi dao..a i garantiram da bi se to moglo improvizirati ..počepiti samo te rupice di idu žice sa nekakvim jakim silikonskim brtvilom  :ooda:
A gumu u zadnjih 10-15 god. mislim da nisam ni jednom probušio  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Listopad 03, 2017, 08:00:11
Lako je ak se probije guma na nekakav ekser..žicu ili slično..kak se može zakrpat tubelesica..tak se može i napumpati zračnica i tak doprvog vulkanizera (pod uvjetom da se nosi pumpa u koferu..i set za krpanje tubelesa)
Međutim..ak prosjećeš gumu na nekakav kamen..rizol..rupu..isti dik ti je..bila tubeles il zračnica...Zračnicu još moš i zakrpat..al ak imaš tubeles..moš zvat jedino kombi da dođe po tebe.
Haj da je ovih 2 m. samoljepljive trake 30-40 € pa još nekak..al 150 € ..ne znam..ja nebi dao..a i garantiram da bi se to moglo improvizirati ..počepiti samo te rupice di idu žice sa nekakvim jakim silikonskim brtvilom  :ooda:
A gumu u zadnjih 10-15 god. mislim da nisam ni jednom probušio  :huh:

Ne kužim ovo... zračnica ispusti odmah.

zorro

Citat: Ponti  u Listopad 03, 2017, 08:21:04
Ne kužim ovo... zračnica ispusti odmah.
Ma ne baš..na rupi od exsera može izdržati par km. garant..stane se ..napumpa onim kompresorom na 12 V. ..i ak treba tak 10 x ..jerbo i ja bi ga radije upalio..ubacio u 1. i hodao pored njega 10 km. neg da moram krpati negdje na cesti/šumi
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Citat: Danijel 23  u Listopad 03, 2017, 07:29:17
Pošto je zračnica 21"?
80 - 200 kn, ovisi očeš običnu ili heavyduty....
Striktno za terensku vožnju mousse umjesto zračnica i zaboravi na mogučnost bušenja......
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Danijel 23

Citat: Vinko  u Listopad 03, 2017, 08:27:44
80 - 200 kn, ovisi očeš običnu ili heavyduty....
Striktno za terensku vožnju mousse umjesto zračnica i zaboravi na mogučnost bušenja......
Šta je to musss....ono od čokolade?

Vinko

Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Danijel 23


zorro

Citat: Vinko  u Listopad 03, 2017, 08:27:44
80 - 200 kn, ovisi očeš običnu ili heavyduty....
Striktno za terensku vožnju mousse umjesto zračnica i zaboravi na mogučnost bušenja......
a kak bi se ponašala na asfaltu..ono..10-20 km. od točke A do točke B
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

A pišto je to neka pjena....koliko to dura da se ne razmrvi?

Vinko

Citat: Danijel 23  u Listopad 03, 2017, 08:44:49
A pišto je to neka pjena....koliko to dura da se ne razmrvi?
Citat: Danijel 23  u Listopad 03, 2017, 08:37:21
A kolko to dojde?
Cca 500 - 800 kn, novo.....eventualno dobar rabljeni za manju lovu....
Citat: zorro  u Listopad 03, 2017, 08:40:13
a kak bi se ponašala na asfaltu..ono..10-20 km. od točke A do točke B

Nije to za asfalt, ajd za silu ak moraš preći kratki komad....
Premalo povratnih informacija naročito s prednjeg kotača, pri većim brzinama oće se pregrijati...
To je najčešće ekvivalent zračnici napunpanoj na 0,7-0,8 bara....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

zorro

Citat: Vinko  u Listopad 03, 2017, 08:45:00
.
Premalo povratnih informacija naročito s prednjeg kotača, pri većim brzinama oće se pregrijati...
To je najčešće ekvivalent zračnici napunpanoj na 0,7-0,8 bara....
Ma da..pretpostavio sam..iako..to ne treba ni Danijelu ni meni..ni Patku također (za tebe ne znam  :)) ..to je baš za ono hard - hard  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Citat: zorro  u Listopad 03, 2017, 08:48:44
Ma da..pretpostavio sam..iako..to ne treba ni Danijelu ni meni..ni Patku također (za tebe ne znam  :)) ..to je baš za ono hard - hard  ;)
Ovo je kao da si otvoril pandorinu kutiju  ;) neko ima predođbu da je "ovo" hard dok je nekom drugom ta vožnja niti blizu harda....
Npr ko i sa cestovnom vožnjom, neko bu pričal kak je on brz vozač, dok je nekom drugom takva vožnja kamilica.....
Moje vožnje su više hard od vaših dok su moje vožnje dječja igra prema vožnji top enduro HRV vozača....

Ja imam mousse u prednjem i zadnjem kotaču, iz razloga jer mi se desilo par puta da se nakon dugih dogovora napokon skupi društvo, krenemo npr na duži djir i nakon par km sjebem gumu i ajmo ja kifeli nazad doma.... :buahaha: :'(

E sad nije da se u terenskoj voznji cesto buši guma nego dođe do trenja između zračnice i vanjske gume kod malih pritisaka a moraš imati manji pritisak zbog boljeg prianjanja gume i lakšeg prelaska terena i to nakraju sjebe zračnicu, praktički ju nemožeš pokrpati....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

zorro

Citat: Vinko  u Listopad 03, 2017, 09:18:06
Ovo je kao da si otvoril pandorinu kutiju  ;) neko ima predođbu da je "ovo" hard dok je nekom drugom ta vožnja niti blizu harda....
Npr ko i sa cestovnom vožnjom, neko bu pričal kak je on brz vozač, dok je nekom drugom takva vožnja kamilica.....
Moje vožnje su više hard od vaših dok su moje vožnje dječja igra prema vožnji top enduro HRV vozača....

Ja imam mousse u prednjem i zadnjem kotaču, iz razloga jer mi se desilo par puta da se nakon dugih dogovora napokon skupi društvo, krenemo npr na duži djir i nakon par km sjebem gumu i ajmo ja kifeli nazad doma.... :buahaha: :'(

E sad nije da se u terenskoj voznji cesto buši guma nego dođe do trenja između zračnice i vanjske gume kod malih pritisaka a moraš imati manji pritisak zbog boljeg prianjanja gume i lakšeg prelaska terena i to nakraju sjebe zračnicu, praktički ju nemožeš pokrpati....
..sve znam  :thumbup: ..bio sam jednom prilikom (prije no što sam polomio ruku) sa Požeškim endurašima u šumi s KTM-om 250 (cvajom) ..na srednjaku sam nešto pisao o tom i stavio fotke..to je drugi svijet naspram ovog što mi (Patak, Suki, Danijel....) vozimo ..3 dana nakon te vožnje se nisam mogao nasmijati  :huh:
Ima na motorima i tema o toj ekipi (samo su sad neki novi klinci  :thumbup:)..baš sam sinoć pogledao video od nedjeljne vožnje
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: zorro  u Listopad 03, 2017, 08:25:47
Ma ne baš..na rupi od exsera može izdržati par km. garant..stane se ..napumpa onim kompresorom na 12 V. ..i ak treba tak 10 x ..jerbo i ja bi ga radije upalio..ubacio u 1. i hodao pored njega 10 km. neg da moram krpati negdje na cesti/šumi

Kolega ova teorija baš i ne drži vodu!

Iz par razloga, prvi je ako na felgi nemaš "rim lock" felga će proklizati i ode ti zračnica u qurac (odvoji se zračnica od ventila). Možeš ti staviti u 1 i lagano hodati uz motor ali postoji mogućnost da sjebeš felgu/gumu.