Podmazivanje sajli i bužira-kako i sa čime?

Autor Danijel 23, Listopad 01, 2017, 14:12:01

« natrag - naprijed »

tibertov

Ne znam za gs, govorim o somari novoj - vstromu...u priručniku piše da se sajla ne smije podmazivat.

Danijel 23

Citat: tibertov  u Listopad 02, 2017, 07:44:00
Ne znam za gs, govorim o somari novoj - vstromu...u priručniku piše da se sajla ne smije podmazivat.
Naravno jer bi predugo trajala.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


agolac

To i ja čitao isto još prije. Ovi naši kabeli su obloženi teflonom i ne podmazuju se.. Ja na DL650 imam sajlu 100 000 km. Jebo mater ako ću ja to podmazivat. Šta, da mi traje milion km pa da mi pukne negdje u pol zavoja. Jeba vas škrte. :smijeh:
Šta si ne nadoštukavaš pločice za kočenje da traju duže.  :ooda: Kupi novu sajlu. Pa nisu sajle toliko skupe  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Teflon-lined cable needs no lubrication, and in fact oiling one may be detrimental to its health. Check your owner's or shop manual as to what, if any, type of lube is recommended.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Kao što je agolac napisao na Stromu nema potreba za podmazivanjem sajli.
Podmazivanje će napraviti više štete nego koristi, polijepi se prljavština.

Danijel 23

Naravno mi smo u potrošačkom dobu...netreba ništ održavat već svakih 5 g.  kupit novo!


Danijel 23

Da, taj je bolji sistem sa dva vijka za prihvat bužira. Moj sa jednim vijkom kupljen u Louisu ne vredi ni kikiriki. Ali ima još bolji i kvalitetniji sitem-alat.

https://www.ebay.com/itm/371924384708