[DL650 L2] Nisam siguran u potrosnju i kapacitet rezervara?

Autor miha, Listopad 11, 2017, 10:42:16

« natrag - naprijed »

Milanezi

Citat: Macak  u Listopad 11, 2017, 14:09:24
Da si neznam kako natovaren i da neznam kako ga tiščeš 300 km ćeš sigurno preći, prvo ti blinka puna kockica a zatim se ona gasi i blinka prazna kockica i još imaš 4 litre u tanku, i da 20 litara je tank, i netreba ga točiti uspravljenog.
Kad blinka prazna kockica ima jos oko 2-2.5 litra goriva.

Macak

Ja još nikada nisam uspio natočiti više od 16 litara,,,,,,,,a blinkala mi je prazna kockica nekoliko puta do sada.
Glupe žene podižu glas a pametne noge
Bolje popiti sa Alzheimerom nego proliti sa Parkinsom
0981890220

agolac

Citat: Macak  u Listopad 11, 2017, 14:09:24
Da si neznam kako natovaren i da neznam kako ga tiščeš 300 km ćeš sigurno preći, prvo ti blinka puna kockica a zatim se ona gasi i blinka prazna kockica i još imaš 4 litre u tanku, i da 20 litara je tank, i netreba ga točiti uspravljenog.

Više ti stane ako ga točis uspravno.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Macak

Tank nije dobro točiti do čepa, gorivo jako mijenja volumen zavisno o temperaturi, zato je i postavljen graničnik, kako je netko rekao ono sa rupama,,,,
Glupe žene podižu glas a pametne noge
Bolje popiti sa Alzheimerom nego proliti sa Parkinsom
0981890220

agolac

Citat: Macak  u Listopad 11, 2017, 16:17:59
Tank nije dobro točiti do čepa, gorivo jako mijenja volumen zavisno o temperaturi, zato je i postavljen graničnik, kako je netko rekao ono sa rupama,,,,

Da li znaš da na tanku imaš overflow gumu koja takav višak izbacuje van sa strane? Kad skidaš rezervar moraš s njega otkopčati dvije stvari. Napajanje pumpe i to overflow crijevo. Tako da bez brige, sav pritisak i višak ide tamo van. Tankaj do "čepa"...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Macak

Glupe žene podižu glas a pametne noge
Bolje popiti sa Alzheimerom nego proliti sa Parkinsom
0981890220

agolac

Citat: Macak  u Listopad 11, 2017, 16:39:19
Da znam,
Ali zašto prosipati,,,,,,,

Ako ga natankaš do graničnika dok je u nagibu biti će manje goriva unutra nego ako ga natankaš do graničnika dok je uspravan.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

miha

evo, idemo testirati lagano, znaci bile su dvije kockice napravio sam 80 km, sad blinka jedna i sa strane znak pumpe. sutra cu ga iscijedit pa cemo vidit, tankanje prije puta u petak....
Pravo vrijeme je malo prije

Lavandić

Citat: miha  u Listopad 11, 2017, 20:32:37
evo, idemo testirati lagano, znaci bile su dvije kockice napravio sam 80 km, sad blinka jedna i sa strane znak pumpe. sutra cu ga iscijedit pa cemo vidit, tankanje prije puta u petak....
Miha, de opusti se, svako 300 km ga ulij do vrha bio sa suvozačicom ili brez, radije vidi di ima što dobroga za marendat, di ima kakovi lipi muzej. I da ti nestane goriva naći će se dobra duša da ti dobaci litru dvije da dojdeš do prve pumpe.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Ćoso

Citat: miha  u Listopad 11, 2017, 20:32:37
evo, idemo testirati lagano, znaci bile su dvije kockice napravio sam 80 km, sad blinka jedna i sa strane znak pumpe. sutra cu ga iscijedit pa cemo vidit, tankanje prije puta u petak....
Direktore,

(vizualiziraj) Full natrpani malička i ja vozimo prema Zagrebu (tank torba na najvišem položaju, 3 kofera puna k'o čep (na zadnjem još torbetina na roštilju) torbica za navigaciju montirana taman da pokriva sat [emoji53]) s putovanja (mislim da je bio povratak iz Crne Gore  i 2 km prije Jasenica ostanem bez benzina (bilo je, ma ide još malo...)
Kako moja draga nije vješta s motorom, a motor je težak, ona gura uzbrdo (dok se ja odgurujem s vozačkog položaja) do BP jedno 500 m i skida mi rodbinu sve po spisku...imali smo razgovor prvo u četiri, a onda u 3 oka (treći dan sam progledao)

...uglavnom, sada čim prvo zažmiga skrećem na pumpu (ako zaboravim dobijem čušku po kacigi tako da ne bi bilo nismo znali)

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Mrki

Ćoso :D :D

Miha na cijeđenje ponesi benzina u boci nekoj da ne bi gurao motor ko Ćoso :)

zorro

Citat: Mrki  u Listopad 11, 2017, 21:56:48
Ćoso :D :D

Miha na cijeđenje ponesi benzina u boci nekoj da ne bi gurao motor ko Ćoso :)
..upravo to..ak baš želiš testirati..bocu od 2l s bengom u koferu..i nema brige  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Zato je Ćoso izabrao crvenu boju, kad Malička obriše asfalt sa njim, da onako prebijen I krvav bude u tonu sa motorom, da ne odudaraju, onako izudarani [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Ćoso

Citat: zorro  u Listopad 11, 2017, 22:03:54
..upravo to..ak baš želiš testirati..bocu od 2l s bengom u koferu..i nema brige  [emoji106]
Tako je (ili ako vas ide više uzmite i crijevo (i naš Edi je jednom"testirao", pa sam se napio benzina dok nije "krenulo" (još i sada čujem Gogsa kako plače od smijeha)[emoji23]))